Ви вже чули цю новину? Що це означає для українців, розбиралися Jobs.ua.
Але спершу звернемо вашу увагу на німецьку бюрократію. Ви знали, що їхня бюрократія бажає кращого? Ми часто нарікаємо на те, що в нашій країні є багато клопотів з паперами, довідками та іншими колами бюрократичного пекла. Але німці в цьому питанні пішли ще далі. Поцікавтеся цим питанням у наших біженців, які проживають у Німеччині чи тій же самій Іспанії (про іспанську бюрократію ми побіжно згадували у цій статті).
Але німці хороші в інших речах. Наприклад, вони довго запрягають, але швидко їдуть. І підтвердження цим словам – далі в статті.
В Німеччині на таку посаду будь-кого не поставлять, погоджуєтесь? От вам і результат – минуло по суті не так багато часу, як українські біженці опинилися за кордоном, а тамтешня міністерка освіти вже закликала своїх співгромадян збавити «градус бюрократії». І без зайвих бюрократичних перепон визнавати профкваліфікації українців, які бажають працювати, а не сидіти, склавши руки, і годуватися подачками для біженців. Бо ті декілька сотні євро (плюс на дитину/дітей, звісно) – це зовсім не ті гроші, які можна отримувати, якщо працевлаштуватися легально, та опанувати при цьому непогано німецьку мову. Як і мову інших країн, в яких опинилися наразі українські біженці.
Для багатьох наших співвітчизників мова завжди не на часі. Але в такій розвиненій європейській країні як Німеччина чудово розуміють, що адаптація українців на німецькому ринку праці суттєво прискориться, якщо вони активно опановуватимуть державну мову. Тож у своєму інтерв’ю газеті «Augsburger Allgemeine», опублікованому у суботу, 21-го травня, міністерка підкреслила, що влада ФРН підтримує безкоштовні онлайн-курси в освітніх центрах для дорослих. Безкоштовні, Карл! Ви розумієте, наскільки це чудово? За опанування мови не потрібно платити грошей, лише потрібне бажання і трохи часу щодня.
Беттіна Штарк-Ватцінґер також розповіла у своєму інтерв’ю, що Німеччина посилює співпрацю з МОН України. Це потрібно, зокрема, для того, щоб українські діти, які перебувають у Німеччині, теж отримали атестати про закінчення школи, які визнаються в Україні. «Ми хочемо дати дітям і молоді, які до нас звертаються, не тільки захист, а й перспективу», – зауважила міністерка освіти.
Безперечно, тут думки розділяться. Хтось скаже, що Німеччина у такий спосіб забирає собі кваліфікований людський ресурс у вигляді мотивованих і заряджених на роботу саме в Німеччині українців. І причини тут очевидні – потужна соціалка, високі зарплати, та й усі інші бонуси багатої європейської країни.
Але з іншого боку – невже через це й дійсно потрібно так сильно хвилюватися? В Україні теж залишається чимало кваліфікованих громадян. Та й молоде покоління підростає щодня і щогодини. А ви як вважаєте?
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.