Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання за кордоном
  5. Прискорення профкваліфікації українців у Німеччині – що це означає на практиці?

  Прискорення профкваліфікації українців у Німеччині – що це означає на практиці?

  23.05.2022 186
  Прискорення профкваліфікації українців у Німеччині – що це означає на практиці?

  Прискорення профкваліфікації українців у Німеччині – що це означає на практиці?

  23.05.2022     186

  Ви вже чули цю новину? Що це означає для українців, розбиралися Jobs.ua.

  Українська бюрократія? Пфф, потримайте наше німецьке пиво – зараз ми покажемо, що таке справжня бюрократія!

  Але спершу звернемо вашу увагу на німецьку бюрократію. Ви знали, що їхня бюрократія бажає кращого? Ми часто нарікаємо на те, що в нашій країні є багато клопотів з паперами, довідками та іншими колами бюрократичного пекла. Але німці в цьому питанні пішли ще далі. Поцікавтеся цим питанням у наших біженців, які проживають у Німеччині чи тій же самій Іспанії (про іспанську бюрократію ми побіжно згадували у цій статті).

  Але німці хороші в інших речах. Наприклад, вони довго запрягають, але швидко їдуть. І підтвердження цим словам – далі в статті.

  А міністерка освіти Німеччини знає свою справу!

  В Німеччині на таку посаду будь-кого не поставлять, погоджуєтесь? От вам і результат – минуло по суті не так багато часу, як українські біженці опинилися за кордоном, а тамтешня міністерка освіти вже закликала своїх співгромадян збавити «градус бюрократії». І без зайвих бюрократичних перепон визнавати профкваліфікації українців, які бажають працювати, а не сидіти, склавши руки, і годуватися подачками для біженців. Бо ті декілька сотні євро (плюс на дитину/дітей, звісно) – це зовсім не ті гроші, які можна отримувати, якщо працевлаштуватися легально, та опанувати при цьому непогано німецьку мову. Як і мову інших країн, в яких опинилися наразі українські біженці.

  Мовне питання – завжди на часі

  Для багатьох наших співвітчизників мова завжди не на часі. Але в такій розвиненій європейській країні як Німеччина чудово розуміють, що адаптація українців на німецькому ринку праці суттєво прискориться, якщо вони активно опановуватимуть державну мову. Тож у своєму інтерв’ю газеті «Augsburger Allgemeine», опублікованому у суботу, 21-го травня, міністерка підкреслила, що влада ФРН підтримує безкоштовні онлайн-курси в освітніх центрах для дорослих. Безкоштовні, Карл! Ви розумієте, наскільки це чудово? За опанування мови не потрібно платити грошей, лише потрібне бажання і трохи часу щодня.

  Співпраця з МОН України

  Беттіна Штарк-Ватцінґер також розповіла у своєму інтерв’ю, що Німеччина посилює співпрацю з МОН України. Це потрібно, зокрема, для того, щоб українські діти, які перебувають у Німеччині, теж отримали атестати про закінчення школи, які визнаються в Україні. «Ми хочемо дати дітям і молоді, які до нас звертаються, не тільки захист, а й перспективу», – зауважила міністерка освіти.

  Добре це чи погано для України?

  Безперечно, тут думки розділяться. Хтось скаже, що Німеччина у такий спосіб забирає собі кваліфікований людський ресурс у вигляді мотивованих і заряджених на роботу саме в Німеччині українців. І причини тут очевидні – потужна соціалка, високі зарплати, та й усі інші бонуси багатої європейської країни.

  Але з іншого боку – невже через це й дійсно потрібно так сильно хвилюватися? В Україні теж залишається чимало кваліфікованих громадян. Та й молоде покоління підростає щодня і щогодини. А ви як вважаєте?

  Читайте також

  • Доплати, надбавки, премії під час війни25 червень, 2022

   Розбираємось, щодо доплат, надбавок, премій та інших виплат під час війни, що здатні підтримати робітників.

  • Техніки, які дозволять швидше заснути24 червень, 2022

   Сон – невід’ємна частина успішного, продуктивного дня. Якщо нормально не висипатися, жодна робота, навіть найулюбленіша, не буде в радість. Портал з працевлаштування та пошуку роботи Jobs.ua пропонує вашій увазі чудові техніки, які дозволять швидше заснути.

  • Лайфхаки як навчитися приймати вірні рішення23 червень, 2022

   Практичні поради, як розвивати в собі навички приймати вірні рішення в короткі терміни.

  • Привчаємо дітей до праці – як правильно це робити?22 червень, 2022

   Як правильно привчати дітей до праці – головний біль багатьох батьків. Здається, все просто: попросив сина чи доньку зробити якусь домашню роботу, і ось вони вже слухняно виконують те, що їх попросили. Але всі ми чудово знаємо, що такий підхід не надто ефективний. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам з’ясувати, як навчитися правильно привчати дітей до праці.

  • єРобота: 250 тисяч гривень на власний бізнес від держави 21 червень, 2022

   Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми «єРобота».


  ↑ Вгору