RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Професія – кондитер

Професія – кондитер

17.03.2020 1542
Професія – кондитер

Професія – кондитер

17.03.2020     1542

Здавалося б, все просто: печеш торти, пироги, готуєш тістечка і всілякі солодощі. Але ж, ні... В цій професії важливо точно знати набір певних рецептів, дотримуватися санітарних норм і певних правил, знати види технічного обладнання, а якщо це велике підприємство, тут важливо ще вміти коректно спілкуватися з колегами, при необхідності й з клієнтами та багато ін. Так що, якщо хтось вирішив стати кондитером, не сумнівайтеся ця робота цікава, творча і дуже багатогранна. А знайти вакансію кондитера можна на сайті jobs.ua.

Щоб до кінця зрозуміти, хто такий кондитер, можна уявити собі солодощі як абстрактну продукцію, а подібного фахівця – як майстра, що супроводжує весь процес її виробництва, від закупівлі сировини до надання кінцевому споживачеві.

Важливі особисті якості

Навчання на кондитера і подальша робота в цій сфері припадуть до смаку тільки тим, кого по-справжньому захоплює кулінарія. Крім пристрасті до готування, не завадить відмінне почуття смаку (в буквальному сенсі, мається на увазі відмінна робота смакових рецепторів), нюх, здатність до творчості, хороша пам'ять, і навіть аналітичні здібності. Також майбутньому кондитерові потрібна хороша фізична форма, здатність до концентрації, витривалість, стійкість до стресів.

Як стати кондитером?

Щоб отримати можливість працювати в цій сфері, достатньо середньої спеціальної освіти. Одна з найбільш підходящих спеціалізація – «Кухар, кондитер». Після закінчення 9-го кл. можна поступити в прохфтехучилище або коледж, отримавши при випуску кваліфікацію кондитера 3-ої категорії. Ще можна закінчити спеціалізовані курси, поступово підвищуючи свій рівень кваліфікації кондитера. Але, щоб досягти висот кар'єрного зростання в цій професії, бажано отримати диплом вищого навчального закладу за спеціальністю «Технологія продукції й організації громадського харчування». Правда, у вишах програм підготовки для кондитерів не дуже багато, але вони пов'язані не стільки з кулінарією, скільки з менеджментом і технологіями харчового виробництва.

Місця роботи

Посада кондитера є на підприємствах, які умовно можна поділити на дві категорії:

● кондитерські, кав'ярні, бари, ресторани та ін. – підприємства громадського харчування;

● кулінарні цехи супермаркетів, магазини-кулінарії, фабрики-кухні та ін. – виробництва готових страв і напівфабрикатів.

Вимоги до кондитера

Як правило, до спеціалістів на посаду кондитера вимоги прості: спеціальна освіта; не завжди, але частіше за все роботодавець хоче бачити співробітника вже з досвідом роботи за фахом, а іноді потрібен і досвід роботи з деякими інгредієнтами; мед. книжка (і кожні півроку потрібно проходити медогляд).

Зарплата кондитера

Рівень доходів кондитера залежить, в першу чергу, від місця його роботи. В елітних закладах і на провідних заводах він може бути досить високий, а в більш простих кафе, їдальнях та на менш прибуткових фабриках – приблизно на рівні середньої зарплати по регіону. Також, чим вищий розряд спеціаліста та рівень його професіоналізму, тим на більший прибуток він може претендувати.

З роботою кондитера успішно справляються як прекрасні дами, так і суворі чоловіки. Професія кондитера вимагає творчого підходу, ідеальної чистоти і педантичності. Щоб стати кондитером-професіоналом недостатньо любити солодощі, потрібно вміти і неймовірно любити готувати.

Читайте также

  • Трамп, Маск і ринок праці США: що зміниться в 2025 році?31 Январь, 2025

    З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 Январь, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 Январь, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 

  • Основні причини неефективності робочих зустрічей і способи їх усунення24 Январь, 2025

    Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.

  • Правильно працюємо з агресією: важливі принципи екологічної комунікації22 Январь, 2025

    Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.


↑ Наверх