Поговоримо сьогодні про таку цікаву креативну професію зі сфери ІТ, як професія UI/UX дизайнера. Якщо ви творча людина – можливо, настав час, щоб уважніше приглянутися до цієї професії? Можливості для розвитку тут, як і в сфері розробки, практично безкінечні. Давайте розглянемо разом із Jobs.ua деякі аспекти цієї професії, а також з’ясуємо, що зупиняє людей від переходу в ІТ.
Цей дизайнер проєктує візуальний вигляд сайту. Абревіатури UI/UX розшифровуються як user interface (тобто інтерфейс користувача) та user experience (досвід користувача). Це дві важливі сторони дизайну, і в наш час їх виконує, як правило, один фахівець.
Як бачите, вміти кодити не потрібно. А якщо ви творча людина, з розвинутим відчуттям прекрасного та не менш розвинутим почуттям стилю – цю професію ви опануєте без особливих проблем. Звичайно, декілька місяців доведеться сумлінно попрацювати, але результат вартує витрачених зусиль. Поцікавтеся, скільки отримує UI/UX дизайнер – фінансова мотивація теж може підштовхнути вас рухатися вперед.
Пам’ятайте, що найбільші перепони, які постають перед людьми, які подумують про перехід в ІТ-сферу – це страх, що не вийде. І банальні лінощі, а також невміння організувати власний час. Про тайм-менеджмент та розвиток софт скілів ми згадували у цій статті. Зазирніть сюди, вам буде корисно почитати про софт скіли, якщо подумуєте стати «світчером».
Все дуже просто, друзі, і тут потрібні два фактори – ваше бажання і мотивація досягати нових цілей, та регулярність занять. Застосовуємо той самий принцип, що й при вивченні англійської – краще 20 хв щодня займатися, ніж 2 год – 1 раз в тиждень. Повірте, коли ви почнете занурюватися в процес навчання, відчувати радість творчості і розуміння того, що все виходить – повірте, ці 20 хвилин щодня легко перетворяться на ті ж самі 2 години щоденних занять. Чи навіть 4-6 годин, чому б і ні? Все залежить тільки від вас, бо на YouTube ви знайдете чимало навчального якісного контенту. Безкоштовного, ясна річ. Гугліть за запитом Figma з нуля (як варіант, Figma з 0). Заведіть нотатник і з ручкою чи олівцем в руках вивчайте цей потужний сервіс, який дасть вам можливість проектувати макети сайтів з нуля.
Фінансова свобода значно розширює ваші горизонти. А розширення горизонтів – це добре, так і повинно бути. Тому не забувайте також нагадувати собі, що в сфері ІТ достойно платять, і все, що вам потрібно, щоб опанувати цю ІТ-професію – це поставити, приміром, ціль на це літо. Три місяці наполегливого навчання поміж основною роботою та іншими справами. А якщо ви педагог за освітою – ви матимете влітку чимало часу, щоб приділити час власному саморозвитку. Нашій країні потрібні талановиті та розумні люди, а професії зі сфери ІТ вчать мислити логічно і творчо, вчать правильній та ефективній комунікації з іншими людьми (polite English, «ввічлива англійська»).
До речі, навички програмування UI/UX дизайнеру аж ніяк не зашкодять. Це додаткові можливості для кар’єрного розвитку. Але не переживайте, в програмістські «талмуди» вам пірнати не доведеться.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.