Поговоримо сьогодні про таку цікаву креативну професію зі сфери ІТ, як професія UI/UX дизайнера. Якщо ви творча людина – можливо, настав час, щоб уважніше приглянутися до цієї професії? Можливості для розвитку тут, як і в сфері розробки, практично безкінечні. Давайте розглянемо разом із Jobs.ua деякі аспекти цієї професії, а також з’ясуємо, що зупиняє людей від переходу в ІТ.
Цей дизайнер проєктує візуальний вигляд сайту. Абревіатури UI/UX розшифровуються як user interface (тобто інтерфейс користувача) та user experience (досвід користувача). Це дві важливі сторони дизайну, і в наш час їх виконує, як правило, один фахівець.
Як бачите, вміти кодити не потрібно. А якщо ви творча людина, з розвинутим відчуттям прекрасного та не менш розвинутим почуттям стилю – цю професію ви опануєте без особливих проблем. Звичайно, декілька місяців доведеться сумлінно попрацювати, але результат вартує витрачених зусиль. Поцікавтеся, скільки отримує UI/UX дизайнер – фінансова мотивація теж може підштовхнути вас рухатися вперед.
Пам’ятайте, що найбільші перепони, які постають перед людьми, які подумують про перехід в ІТ-сферу – це страх, що не вийде. І банальні лінощі, а також невміння організувати власний час. Про тайм-менеджмент та розвиток софт скілів ми згадували у цій статті. Зазирніть сюди, вам буде корисно почитати про софт скіли, якщо подумуєте стати «світчером».
Все дуже просто, друзі, і тут потрібні два фактори – ваше бажання і мотивація досягати нових цілей, та регулярність занять. Застосовуємо той самий принцип, що й при вивченні англійської – краще 20 хв щодня займатися, ніж 2 год – 1 раз в тиждень. Повірте, коли ви почнете занурюватися в процес навчання, відчувати радість творчості і розуміння того, що все виходить – повірте, ці 20 хвилин щодня легко перетворяться на ті ж самі 2 години щоденних занять. Чи навіть 4-6 годин, чому б і ні? Все залежить тільки від вас, бо на YouTube ви знайдете чимало навчального якісного контенту. Безкоштовного, ясна річ. Гугліть за запитом Figma з нуля (як варіант, Figma з 0). Заведіть нотатник і з ручкою чи олівцем в руках вивчайте цей потужний сервіс, який дасть вам можливість проектувати макети сайтів з нуля.
Фінансова свобода значно розширює ваші горизонти. А розширення горизонтів – це добре, так і повинно бути. Тому не забувайте також нагадувати собі, що в сфері ІТ достойно платять, і все, що вам потрібно, щоб опанувати цю ІТ-професію – це поставити, приміром, ціль на це літо. Три місяці наполегливого навчання поміж основною роботою та іншими справами. А якщо ви педагог за освітою – ви матимете влітку чимало часу, щоб приділити час власному саморозвитку. Нашій країні потрібні талановиті та розумні люди, а професії зі сфери ІТ вчать мислити логічно і творчо, вчать правильній та ефективній комунікації з іншими людьми (polite English, «ввічлива англійська»).
До речі, навички програмування UI/UX дизайнеру аж ніяк не зашкодять. Це додаткові можливості для кар’єрного розвитку. Але не переживайте, в програмістські «талмуди» вам пірнати не доведеться.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.
Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua поставив низку питань штучному інтелекту Grok від X, щоб дізнатися, що думає цей ШІ про перспективи такої цікавої, потрібної і важливої в літературному світі професії, як літературний агент.
Розглянемо в статті метод STAR, щоб ваші відповіді на співбесідах набрали структурованого вигляду, були логічними, зрозумілими і переконливими.