RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение
  5. Стилі навчання – де тут криється помилка?

Стилі навчання – де тут криється помилка?

12.01.2022 1058
Стилі навчання – де тут криється помилка?

Стилі навчання – де тут криється помилка?

12.01.2022     1058

Якщо поцікавитися в кожного з нас, який стиль навчання більше до душі, багато людей вважатимуть про себе, що вони візуали, аудіали чи кінестетики. Але так усе насправді чи, можливо, десь тут закралася помилка? Пропонуємо розібратися разом із Jobs.ua.

Чотири стилі навчання – коротко про найважливіше

Побутує думка, що кожен з нас навчається ефективніше завдяки одному з перелічених нижче стилів навчання, який краще сприймається нашим розумом і пам’яттю. Всі теорії, які так чи інакше розглядають це питання, наводити не будемо; натомість поговоримо про найвідомішу теорію, яка передбачає чотири основні стилі навчання:

  • Візуальний
  • Аудіальний
  • Вербальний (тобто читання і письмо)
  • Кінестетичний (за допомогою дотиків).

Візуали найкраще запам’ятовують інформацію, яка подається за допомогою зображень та демонстрацій; аудіали надають перевагу слухові перед зором, тобто їм краще почути інформацію, так вона легше засвоїться; вербальний передбачає, що ви краще запам’ятаєте інформацію, якщо будете читати і робити нотатки в процесі навчання; ну а бути кінестетиком (іншими словами, практиком) означає, що для ефективного навчання вам потрібно спробувати самому, покрутити навчальний екземпляр у руках, виконати з ним якісь дії тощо.

Все це й так, але трохи й не так. І ось у чому річ.

Де тут криється помилка

Але вся хитрість у тому, що не так уже важливо, за допомогою якого стилю ви засвоюєте інформацію. Набагато важливіше, яку методику запам’ятовування ви оберете. Давайте проілюструємо на простому прикладі.

Вам потрібно запам’ятати максимальну кількість із зображеного на картинках. Комусь ці картинки покажуть, комусь просто скажуть, що на них зображено. Які способи запам’ятовування такої інформації можна виділити? Ви можете проговорювати всі почуті чи побачені зображення про себе, уявляючи інформацію у вигляді списку, кожного разу додаючи до списку новий рядок. А можете натомість запам’ятовувати почуте чи побачене, намагаючись уявити і зафіксувати в пам’яті за допомогою яскравих образів. Ці способи запам’ятовування відрізняються між собою, відповідно, для кожної людини, яка застосовуватиме перший чи другий метод запам’ятовування, кількість засвоєної інформації буде різнитися.

Тому кожен з перелічених стилів навчання не дасть помітних результатів, якщо ви будете застосовувати тільки його. Припустимо, у вас ідеальний слух, який допомагає опановувати гру на музичних інструментах чи писати музику. Але наявність ідеального слуху не означає, що з таким самим успіхом ви будете ефективно навчатися фізиці (в якій потрібна наглядна демонстрація дослідів) чи географії (яка потребує розвинутого просторового мислення, щоб легко запам’ятовувати розташування країн на карті чи орієнтуватися на місцевості).

«Як же тоді навчатися ефективніше?», запитаєте ви. Все просто насправді – обирайте модальний підхід у навчанні. Це означає поєднання різних стилів навчання, коли текст, зображення, аудіо- та відеоконтент однаково використовуються в навчальному процесі, і такий підхід знімає обмеження, властиві кожному стилю навчання.

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх