Шановні читачі, як вам наступна ідея – створювати в своїх компаніях корпоративні читацькі клуби? Приміром, протягом місяця учасники клубу читають вибрану книгу, а потім на зібранні клубу ви обговорюєте її і ділитеся враженнями та думками. Подібну ініціативу запровадила Емма Антонюк з YouTube-каналу «Палає». Зрештою, для любителів читання це не нова практика. Тим паче, започаткувавши клуб читачів в своїй компанії, ви зможете проводити зустрічі онлайн, якщо немає можливості збиратися вживу. Портал з працевлаштування Jobs.ua нещодавно публікував поради, як вдосконалювати свою українську, а в цій статті давайте познайомимося із знаковою трійцею романів українських авторів, які давно стали класикою.
Ви могли чути про блискучу адаптацію цієї книги у вигляді осучасненого серіалу. Або навіть подивитися його. Але першоджерело є першоджерело, і цю книгу варто почитати хоча б тому, що вона чудово розкриває характери звичайної української сім’ї тих часів, коли замість автомобілів люди пересувалися на возах та верхи.
Блискучий гумор, цікавий сюжет і колоритні персонажі – в «Кайдашевій сім’ї» талант цього письменника розкрився у всій красі. І навіть якщо ви колись вивчали цей твір за шкільною програмою, його не зайве буде перечитати і обговорити в читацькому клубі. Власне, це є найвидатніший твір Нечуя-Левицького, тому «Кайдашеву сім’ю», безперечно, повинен прочитати кожен українець.
Пригадуєте, якими словами та образами починається цей видатний роман? «...Вирячивши вогненні очі, дихаючи полум'ям і димом, потрясаючи ревом пустелі і нетра і вогненним хвостом замітаючи слід, летів дракон». Іван Багряний так незвично описує поїзд, який етапує українців до радянських концтаборів. Так, такі романи читати важко, але як потужно перекликаються події, описані в романі, із нашою сучасністю. Такі романи ніколи не дадуть забути нам, яку велику ціну платили українці сто років тому, і яку ціну доводиться сплачувати зараз, щоб Україна вкотре не стала заручницею московитської орди.
Читаємо, пам’ятаємо і ніколи не забуваємо про це.
Цей коротенький роман викличе у вас безліч почуттів, а жахливі події, описані на сторінках роману, не залишать байдужими учасників читацького клубу. До речі, це перший твір в українській літературі, який розповідає про насильницьку колективізацію та Голодомор 1933-го року. Уласу Самчуку вдалося показати на прикладі однієї селянської родини трагедію всієї української нації.
Читається цей роман дуже швидко, а сприймається дуже важко: «Над зігнутим голодним людом при праці вдень і вночі стоять озброєні вартові. З кістлявих мужицьких рук, з занедбаної землі виривається зі скреготом зубів кусень хліба». Які сильні і болючі слова, а за ними – мільйони українців, замордованих, закатованих, померлих в муках від голодної смерті.
Чи варто читати та обговорювати такі книги в корпоративному читацькому клубі? Ще й як варто. Більше того – читайте і передавайте далі, радьте ці романи родичам та друзям.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».