Шановні читачі, як вам наступна ідея – створювати в своїх компаніях корпоративні читацькі клуби? Приміром, протягом місяця учасники клубу читають вибрану книгу, а потім на зібранні клубу ви обговорюєте її і ділитеся враженнями та думками. Подібну ініціативу запровадила Емма Антонюк з YouTube-каналу «Палає». Зрештою, для любителів читання це не нова практика. Тим паче, започаткувавши клуб читачів в своїй компанії, ви зможете проводити зустрічі онлайн, якщо немає можливості збиратися вживу. Портал з працевлаштування Jobs.ua нещодавно публікував поради, як вдосконалювати свою українську, а в цій статті давайте познайомимося із знаковою трійцею романів українських авторів, які давно стали класикою.
Ви могли чути про блискучу адаптацію цієї книги у вигляді осучасненого серіалу. Або навіть подивитися його. Але першоджерело є першоджерело, і цю книгу варто почитати хоча б тому, що вона чудово розкриває характери звичайної української сім’ї тих часів, коли замість автомобілів люди пересувалися на возах та верхи.
Блискучий гумор, цікавий сюжет і колоритні персонажі – в «Кайдашевій сім’ї» талант цього письменника розкрився у всій красі. І навіть якщо ви колись вивчали цей твір за шкільною програмою, його не зайве буде перечитати і обговорити в читацькому клубі. Власне, це є найвидатніший твір Нечуя-Левицького, тому «Кайдашеву сім’ю», безперечно, повинен прочитати кожен українець.
Пригадуєте, якими словами та образами починається цей видатний роман? «...Вирячивши вогненні очі, дихаючи полум'ям і димом, потрясаючи ревом пустелі і нетра і вогненним хвостом замітаючи слід, летів дракон». Іван Багряний так незвично описує поїзд, який етапує українців до радянських концтаборів. Так, такі романи читати важко, але як потужно перекликаються події, описані в романі, із нашою сучасністю. Такі романи ніколи не дадуть забути нам, яку велику ціну платили українці сто років тому, і яку ціну доводиться сплачувати зараз, щоб Україна вкотре не стала заручницею московитської орди.
Читаємо, пам’ятаємо і ніколи не забуваємо про це.
Цей коротенький роман викличе у вас безліч почуттів, а жахливі події, описані на сторінках роману, не залишать байдужими учасників читацького клубу. До речі, це перший твір в українській літературі, який розповідає про насильницьку колективізацію та Голодомор 1933-го року. Уласу Самчуку вдалося показати на прикладі однієї селянської родини трагедію всієї української нації.
Читається цей роман дуже швидко, а сприймається дуже важко: «Над зігнутим голодним людом при праці вдень і вночі стоять озброєні вартові. З кістлявих мужицьких рук, з занедбаної землі виривається зі скреготом зубів кусень хліба». Які сильні і болючі слова, а за ними – мільйони українців, замордованих, закатованих, померлих в муках від голодної смерті.
Чи варто читати та обговорювати такі книги в корпоративному читацькому клубі? Ще й як варто. Більше того – читайте і передавайте далі, радьте ці романи родичам та друзям.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.