К ноябрю закончилась лафа с дешевыми овощами, хотя еще неделю назад эксперты обещали стабильность цен «до первых морозов». Увы, за неделю морковь, свекла, картофель подорожали на 15%, а огурцы и помидоры на 30%. В деньгах это немного, учитывая низкие цены на овощи летом и осенью. Так, например, кило моркови или свеклы подорожало всего на 25—35 копеек, картофеля и лука — на 15—20 копеек, огурцов и помидоров примерно на гривню. Пока держатся низкие цены на капусту — менее 90 копеек за кило: как разъяснил нам представитель проекта МФК по развитию овощеводства в Украине Федор Рыбалко, ее уродилось много, сейчас идет уборка поздних сортов, поэтому все, что точно не поместится в хранилища, хлынуло на рынок, чтобы продать его до морозов, иначе пропадет. Прогноз Рыбалко неутешителен для покупателей: овощи будут стабильно дорожать из-за уменьшения предложения, ведь основная часть урожая идет в хранилища.
«Цены к Новому году могут вырасти вдвое: морковь-свекла дойдут до 4,5 гривни/кг, картофель до 3,5—4 гривни, огурцы до 6 гривен, помидоры до 8 гривен, и стабилизируются», — говорит Рыбалко. С ним согласен и директор информкомпании «ПроАгро» Николай Верницкий, но он отмечает, что зато подешевеют в ноябре как отечественные, так и привозные фрукты, особенно цитрусовые. «Наши яблоки ждем на прилавках по 7—9 гривен/кг, груши по 18—20, импортные на 2—3 гривни дороже. Примерно на треть упадут в цене лимоны, апельсины и мандарины, сейчас на них сезон, и вскоре можно будет купить кило греческих апельсинов за 12—14 гривен (сейчас 16—18), грузинских мандаринов по 10 гривен и менее (сейчас 14—16).
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.