К ноябрю закончилась лафа с дешевыми овощами, хотя еще неделю назад эксперты обещали стабильность цен «до первых морозов». Увы, за неделю морковь, свекла, картофель подорожали на 15%, а огурцы и помидоры на 30%. В деньгах это немного, учитывая низкие цены на овощи летом и осенью. Так, например, кило моркови или свеклы подорожало всего на 25—35 копеек, картофеля и лука — на 15—20 копеек, огурцов и помидоров примерно на гривню. Пока держатся низкие цены на капусту — менее 90 копеек за кило: как разъяснил нам представитель проекта МФК по развитию овощеводства в Украине Федор Рыбалко, ее уродилось много, сейчас идет уборка поздних сортов, поэтому все, что точно не поместится в хранилища, хлынуло на рынок, чтобы продать его до морозов, иначе пропадет. Прогноз Рыбалко неутешителен для покупателей: овощи будут стабильно дорожать из-за уменьшения предложения, ведь основная часть урожая идет в хранилища.
«Цены к Новому году могут вырасти вдвое: морковь-свекла дойдут до 4,5 гривни/кг, картофель до 3,5—4 гривни, огурцы до 6 гривен, помидоры до 8 гривен, и стабилизируются», — говорит Рыбалко. С ним согласен и директор информкомпании «ПроАгро» Николай Верницкий, но он отмечает, что зато подешевеют в ноябре как отечественные, так и привозные фрукты, особенно цитрусовые. «Наши яблоки ждем на прилавках по 7—9 гривен/кг, груши по 18—20, импортные на 2—3 гривни дороже. Примерно на треть упадут в цене лимоны, апельсины и мандарины, сейчас на них сезон, и вскоре можно будет купить кило греческих апельсинов за 12—14 гривен (сейчас 16—18), грузинских мандаринов по 10 гривен и менее (сейчас 14—16).
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.