Как сообщает Главное управление статистики в Донецкой области, это больше законодательно установленных социальных стандартов: минимальной заработной платы (с 1 октября – 650 грн.) – в 3,4 раза, прожиточного минимума для трудоспособных лиц (669 грн.) – в 3,3 раза. В промышленности октябрьская заработная плата возросла по сравнению с сентябрем на 0,1% и составила 2569 грн.
Реальная заработная плата (с учетом изменения цен и уплаченных налогов) в целом по области в октябре по сравнению с сентябрем уменьшилась на 0,4%. По сравнению с октябрем 2008 года средний уровень оплаты труда номинально повысился на 5,2%, а реально этот показатель снизился на 7,4%.
В ранжированном ряду видов экономической деятельности первое место по-прежнему заняли работники морского транспорта (4996 грн.), второе – работники авиационного транспорта (4648 грн.). Третьим и четвертым местами поменялись между собой работники угольной промышленности (3277 грн.) и финансовых учреждений (3273 грн.). На пятую позицию с шестой поднялись работники предприятий по производству кокса и продуктов нефтепереработки (2884 грн.), на шестую с седьмой – металлурги (2740 грн.), на седьмую с девятой – железнодорожники (2589 грн.). Больше, чем в среднем по области, начислено за октябрь также работникам сферы государственного управления (2473 грн.), предприятий по добыче неэнергетических полезных ископаемых (2294 грн.), по производству и распределению электроэнергии, газа и воды (2291 грн.), научным работникам (2282 грн.).
Самой низкой была в октябре заработная плата работников легкой промышленности (1210 грн.), гостиниц и ресторанов (1206 грн.), розничной торговли (1051 грн.).
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?