Начало года ознаменовалось ростом зарплат и увеличением числа вакансий, отмечают украинские агентства по трудоустройству. В январе этого года работодатели разместили на 13,7% больше вакансий, чем в декабре прошлого года, и на 25,3% больше по сравнению с аналогичным периодом 2011 года, рассказали «Сегодня» в компании HeadHunter.
Оживились и соискатели: в январе они разместили на 33,5% больше резюме по сравнению с декабрем 2011 года и вдвое больше по сравнению с январем 2011 года. При этом количество резюме в январе вдвое превысило количество новых вакансий. Зарплаты серьезно растут у дефицитных специалистов. Этот список возглавляют программисты (Android-developer, PHP- developer, Java- developer, C++-developer). Также в десятку наиболее востребованных профессий входят специалисты по страхованию, медицинские представители и менеджеры по продажам. Зарплаты Java-программистов по сравнению с декабрем выросли в среднем на 2200 грн, Android — на 500 гривен, IPhone-программистов — на 2700 гривен, С++ — на 3800 гривен. Выросли также зарплаты у бренд-менеджеров — на 2000 гривен, у менеджеров проектов — на 1600 гривен.
При этом в компании отмечают, что зарплаты дефицитных специалистов будут расти и дальше. «Если экономическая ситуация перейдет в кризисную плоскость, — самых ценных специалистов будут пытаться удержать в компании, в том числе и за счет повышения зарплаты, как это было в 2008 году. А вот на ощутимый рост зарплат других сотрудников рассчитывать не стоит. Вероятно, компании прибегнут к сокращению админперсонала, что является типичным шагом в условиях бюджетной экономии», — прогнозирует гендиректор hh.ua Марина Маковий.
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.