Звернувши увагу на статистику Державної служби зайнятості, можна одразу побачити суттєве зменшення звернень громадян про надання їм статусу тимчасово безробітного. Починає складатися враження, що безробіття в Україні здає свої позиції. Принаймні, «офіційне безробіття».
Так, у Службі зайнятості, останнім часом реєструвалося 3 000 – 4 000 людей, щоденно. У зрівнянні, ще з самим початком травня, коли кількість таких заяв сягала до 7 000 щодня, це суттєве зниження. Загалом, за останні тижні, статус безробітного отримали 19 600 громадян України.
Кількість офіційних безробітних громадян, наразі, в Україні налічує майже 506 000 осіб, й це на 67% (на 202 000 більше), аніж на ту саму дату рік потому.
Вакансій, за період карантинних заходів, з’явилося не так вже й багато, та на 55% менше, ніж у той самий період минулого року. Цікаво, що незважаючи на зростання попиту у віддаленій роботі серед шукачів, та помітної цікавості у таких робітниках з боку роботодавців, загальна сфера світового фрілансу відмітила серйозний спад заказів та доходів своїх робітників. Проте, Україна саме у цьому напрямку - виключення: українські фрілансери не помітили спад попиту на їхні послуги в умовах пандемії
Карантинні заходи протидії поширення пандемії коронавірусу, майже повалили ринок фрілансу, суттєво скоротив кількість своїх замовлень. фрілансери зіткнулися зі зменшенням числа замовлень від клієнтів по всьому світу. Так, найбільше падіння попиту на такі послуги зафіксовано в Північній Америці тау Європі. На фоні негативної світової ситуації у цьому секторі, цей ефект в максимально меншій мірі торкнувся вітчизняних фрілансерів. Аналітики серед причин цього «дива», називають такі головні, як, відносно невисокі розцінки на роботу українських працівників-фрілансерів, так й професійне виконання такого типу робіт саме українськими представниками сектору.
Данні глобального опитування (100 країн світу) демонструють, що занепад у своїй роботі відмічають, 60% фрілансерів, що прийняли участь у досліджені. 23% опитаних фрілансерів – не помітили суттєвої різниці у щільності замовлень своїх послуг в до та карантинний періоди. Проте, 17% таких працівників, кажуть про отримання додаткових завдань, які зачастили саме у карантинний період.
У дослідженні зауважено, що у більшості випадків, оплата послуг фрілансерів не мінялася у період активного карантину. Під час кризи, суттєве зменшення суми оплати роботи, відмітили лише 23% респондентів. При цьому, загалом, цей сектор зберігає оптимістичний настрій та вірить у потенціал відновлення напрямку ринку, після владнання небезпечної ситуації із пандемією коронавірусу.
53% респондентів, навіть серйозно очікують збільшення попиту на фріланс-послуги, у той час, коли 21% спевнений у відновленні показників колишнього рівня.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?