RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение и работа
  5. «Відступ» українського безробіття та «прорив» вітчизняного фрілансу

«Відступ» українського безробіття та «прорив» вітчизняного фрілансу

29.05.2020 417Автор: Олександр Мавлідінов
«Відступ» українського безробіття та «прорив» вітчизняного фрілансу

«Відступ» українського безробіття та «прорив» вітчизняного фрілансу

29.05.2020     417Автор: 

Звернувши увагу на статистику Державної служби зайнятості, можна одразу побачити суттєве зменшення звернень громадян про надання їм статусу тимчасово безробітного. Починає складатися враження, що безробіття в Україні здає свої позиції. Принаймні, «офіційне безробіття».

Так, у Службі зайнятості, останнім часом реєструвалося 3 000 – 4 000 людей, щоденно. У зрівнянні, ще з самим початком травня, коли кількість таких заяв сягала до 7 000 щодня, це суттєве зниження. Загалом, за останні тижні, статус безробітного отримали 19 600 громадян України.

Кількість офіційних безробітних громадян, наразі, в Україні налічує майже 506 000 осіб, й це на 67% (на 202 000 більше), аніж на ту саму дату рік потому.

Вакансій, за період карантинних заходів, з’явилося не так вже й багато, та на 55% менше, ніж у той самий період минулого року. Цікаво, що незважаючи на зростання попиту у віддаленій роботі серед шукачів, та помітної цікавості у таких робітниках з боку роботодавців, загальна сфера світового фрілансу відмітила серйозний спад заказів та доходів своїх робітників. Проте, Україна саме у цьому напрямку - виключення: українські фрілансери не помітили спад попиту на їхні послуги в умовах пандемії

Карантинні заходи протидії поширення пандемії коронавірусу, майже повалили ринок фрілансу, суттєво скоротив кількість своїх замовлень. фрілансери зіткнулися зі зменшенням числа замовлень від клієнтів по всьому світу. Так, найбільше падіння попиту на такі послуги зафіксовано в Північній Америці тау Європі. На фоні негативної світової ситуації у цьому секторі, цей ефект в максимально меншій мірі торкнувся вітчизняних фрілансерів. Аналітики серед причин цього «дива», називають такі головні, як, відносно невисокі розцінки на роботу українських працівників-фрілансерів, так й професійне виконання такого типу робіт саме українськими представниками сектору.

Данні глобального опитування (100 країн світу) демонструють, що занепад у своїй роботі відмічають, 60% фрілансерів, що прийняли участь у досліджені. 23% опитаних фрілансерів – не помітили суттєвої різниці у щільності замовлень своїх послуг в до та карантинний періоди. Проте, 17% таких працівників, кажуть про отримання додаткових завдань, які зачастили саме у карантинний період.

У дослідженні зауважено, що у більшості випадків, оплата послуг фрілансерів не мінялася у період активного карантину. Під час кризи, суттєве зменшення суми оплати роботи, відмітили лише 23% респондентів. При цьому, загалом, цей сектор зберігає оптимістичний настрій та вірить у потенціал відновлення напрямку ринку, після владнання небезпечної ситуації із пандемією коронавірусу.

53% респондентів, навіть серйозно очікують збільшення попиту на фріланс-послуги, у той час, коли 21% спевнений у відновленні показників колишнього рівня.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх