RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Работодателю
  4. Методы управления персоналом
  5. Як організувати робочий процес під час війни

Як організувати робочий процес під час війни

3.04.2022 480Автор: Лоліта Платошкіна
Як організувати робочий процес під час війни

Як організувати робочий процес під час війни

3.04.2022     480Автор: 

Організувати роботу компанії, щоб повноцінно й стабільно протікали всі робочі процеси, як і під час звичайної повсякденності досить складно. І хоча перші спроби віддаленої роботи під час пандемії надали нам міцне підґрунтя, необхідно виробити відповідну стратегію організації праці співробітників, надання всіх можливих ресурсів, підтримки їх та переведення на дистанційну роботу.

Документаційне забезпечення

В першу чергу необхідно привести документацію в відповідний порядок, бо це саме ті документи, що підпорядковують відношення керівник-підлеглий. В першу чергу це стосується наказів щодо переводу підлеглих на дистанційну роботу, а також інформування щодо посадових інструкцій під час віддаленої роботи. Вдруге, це переведення чи звільнення за спільним бажанням тих, кому довелось евакуюватися чи поїхати з країни. Для цього необхідно тримати зв’язок з кожним робітником та розуміти його положення. Втретє, це щоденна відмітка працюючих співробітників, й тих, хто з якоїсь причини на зв’язок не зміг вийти. Прояснення цих причин та відповідне оформлення робочого дня.

Надання ресурсів для праці

Всі співробітники повинні бути забезпечені всіма ресурсами для повноцінного виконання своїх обов’язків. А це підключення до корпоративної пошти, відповідні доступи до корпоративних ресурсів чи програм. За це відповідає менеджер з персоналу та адміністрація. Якщо ви точно знаєте, що можете надати якісь матеріальні ресурси тим, хто їх немає, організуйте доставку та відправлення.

Вчасне та повноцінне фінансування

Уряд України закликав роботодавців вживати всі необхідні заходи для вчасного фінансування співробітників під час війни та виплат заробітних плат. Для багатьох робітників це стане непоганою підтримкою в цю скрутну хвилину. Візьміть собі за обов’язкове тримати підлеглих в курсі щодо ситуації з виплатою заробітної плати та інформувати про затримки тощо. Якщо ж у зв’язку з воєнними діями відповідальна посадова особа не має фактичної можливості здійснювати нарахування заробітної плати у встановлені строки – вона не може бути притягнута до відповідальності. Проте буде досить чесним і людяним вчасно сповістити робітників й про це.

Підтримка соцпакетом та відпустки

Відповідно до ст. 12 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарних днів у період дії воєнного стану. А це значить, якщо робітник не залучений на об’єкти критичної інфраструктури, черговість надання відпусток визначається графіками, що формує менеджер з персоналу. До речі, у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону «Про відпустки». Також можна сподіватись й на інші привілеї з соцпакета: лікарняні, надання матеріальної допомоги (разова нецільова благодійна допомога), пільги тощо.

Організуйте та регулюйте роботу підлеглих під час війни відповідно нормам та Закону України.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх