UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Це важливо знати кожному
 5. Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

15.03.2022 697Автор: Лоліта Платошкіна
Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

15.03.2022     697Автор: 

З 24 лютого 2022 вся країна почала жити в нових реаліях. Починаючи від цієї дати в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб. А це значить для багатьох на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, що вказані в Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану». У зв’язку з цим, виникає потреба в роз’ясненні можливостей співпраці та відносин між роботодавцем та підлеглим в нових непростих для всіх обставинах.

Дистанційна робота під час війни

Період локдаунів та карантинних обмежень загартував всіх українців і відкрив нові способи та можливості альтернативної роботи, а саме - дистанційна робота чи віддалена. Всім нам вже відома дистанційна робота передбачає виконання обов’язків поза офісом, де працівник самостійно визначає своє місце роботи. При цьому в умовах воєнного стану слід врахувати можливість відключення комунікацій, які дозволяють виконання дистанційної роботи – електроенергія, мобільний зв’язок, мережа Інтернет. Відповідно, неможливість виконання працівником дистанційної роботи з цих причин, не можуть розглядатися як порушення трудової дисципліни. Якщо трудовий договір про дистанційну не укладався, а працівника було переведено на дистанційну роботу наказом роботодавця, слід ознайомити працівника з деталями праці з метою належної організації виконання дистанційної роботи. Для цього рекомендуємо створити накази чи розпорядження, повідомлення, доручення, завдання та іншими документи та заздалегідь домовитися про комунікацію та взаємодію між сторонами під час виконання роботи:

визначити засоби електронного зв’язку,

способи і порядок звітності працівника про виконану роботу,

своєчасне повідомлення працівником про труднощі, що унеможливлюють виконання віддаленої роботи тощо.

Навіть при дистанційній роботі, тривалість робочого часу не може перевищувати норм, і повинна дотримуватися.

Працевлаштування біженців

Для всіх українців, хто евакуювався в інші міста країни є можливість працевлаштуватися або знайти роботу на новому місці. Згідно з Закону трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим при укладенні трудового договору. Але спосіб дистанційної роботи або надомної рекомендується.

Виплата зарплат

В цілому, якщо у зв’язку з воєнними діями відповідальна посадова особа не має фактичної можливості здійснювати нарахування заробітної плати у встановлені строки – вона не може бути притягнута до відповідальності. Проте роботодавці повинні вживати усіх можливих заходів щодо забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати (шляхом вчасного переведення бухгалтерів на дистанційну роботу, забезпечення програмно-технічними засобами для ведення бухгалтерського обліку та звітності).

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору