UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

15.03.2022 745Автор: Лоліта Платошкіна
Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

Дистанційна робота та виплата зарплат під час війни

15.03.2022     745Автор: 

З 24 лютого 2022 вся країна почала жити в нових реаліях. Починаючи від цієї дати в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб. А це значить для багатьох на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, що вказані в Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану». У зв’язку з цим, виникає потреба в роз’ясненні можливостей співпраці та відносин між роботодавцем та підлеглим в нових непростих для всіх обставинах.

Дистанційна робота під час війни

Період локдаунів та карантинних обмежень загартував всіх українців і відкрив нові способи та можливості альтернативної роботи, а саме - дистанційна робота чи віддалена. Всім нам вже відома дистанційна робота передбачає виконання обов’язків поза офісом, де працівник самостійно визначає своє місце роботи. При цьому в умовах воєнного стану слід врахувати можливість відключення комунікацій, які дозволяють виконання дистанційної роботи – електроенергія, мобільний зв’язок, мережа Інтернет. Відповідно, неможливість виконання працівником дистанційної роботи з цих причин, не можуть розглядатися як порушення трудової дисципліни. Якщо трудовий договір про дистанційну не укладався, а працівника було переведено на дистанційну роботу наказом роботодавця, слід ознайомити працівника з деталями праці з метою належної організації виконання дистанційної роботи. Для цього рекомендуємо створити накази чи розпорядження, повідомлення, доручення, завдання та іншими документи та заздалегідь домовитися про комунікацію та взаємодію між сторонами під час виконання роботи:

визначити засоби електронного зв’язку,

способи і порядок звітності працівника про виконану роботу,

своєчасне повідомлення працівником про труднощі, що унеможливлюють виконання віддаленої роботи тощо.

Навіть при дистанційній роботі, тривалість робочого часу не може перевищувати норм, і повинна дотримуватися.

Працевлаштування біженців

Для всіх українців, хто евакуювався в інші міста країни є можливість працевлаштуватися або знайти роботу на новому місці. Згідно з Закону трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим при укладенні трудового договору. Але спосіб дистанційної роботи або надомної рекомендується.

Виплата зарплат

В цілому, якщо у зв’язку з воєнними діями відповідальна посадова особа не має фактичної можливості здійснювати нарахування заробітної плати у встановлені строки – вона не може бути притягнута до відповідальності. Проте роботодавці повинні вживати усіх можливих заходів щодо забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати (шляхом вчасного переведення бухгалтерів на дистанційну роботу, забезпечення програмно-технічними засобами для ведення бухгалтерського обліку та звітності).

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору