Литов Андрій, менеджер з персоналу, компанія «Хронос»:
Співбесіда – це той же іспит, який включає як психологічне, так і інтелектуальне випробування, а для того, щоб його успішно пройти, необхідно відповідно підготуватися. По-перше, необхідний пакет документів: на співбесіду прийнято брати резюме, документи про освіту і стаж, фотографію, рекомендаційні листи (якщо є), блокнот і ручку.
По-друге, потрібно відповідно одягнутися, віддавши перевагу діловому стилю. По-третє, наперед потрібно підготувати невелику розповідь про себе і відповіді на деякі типові питання, що задаються на співбесіді: «Чому ви претендуєте на цю посаду? Яким ви бачите своє майбутнє? Що відрізняє вас від інших претендентів?»
Звичайно, мемуари будуть зайвими, а ось заготовити декілька тез буде корисно. Так само потрібно підготувати питання, які ви хочете задати роботодавцю. І, нарешті, останнє – потрібно бути впевненим в собі і своїх силах, при цьому не виглядати надмірно самовпевненим і зарозумілим. Тоді успіх посміхнеться саме вам.
Попенко Ольга, менеджер з персоналу:
Завдання шукача на співбесіді – переконати роботодавця прийняти на роботу саме його. А значить, йому потрібно представити себе в найбільш вигідному світлі. Для цього необхідно чітко оцінити свої навики і професійні якості, пригадати трудові досягнення і проаналізувати риси вдачі. Не зайвим буде згадати свої хобі і захоплення – професіоналу це дасть можливість дізнатися деякі особливості особи.
Також варто пригадати про знання мов і володіння комп'ютером – чим більше досягнень, тим впевненіше шукач відчуває себе перед інтерв'юєром, але розповідати варто тільки про те, що має безпосереднє відношення до справи. Звичайно ж, не варто приховувати свої слабкі сторони – наприклад, недостатня кількість досвіду. Але ще раз повторю, що головне завдання шукача – переконати в тому, що він справиться з роботою, а не хвалитися своїми знаннями.
Прохорова Лідія, менеджер з персоналу:
Слід сказати, що на співбесіді головне – справити хороше враження. Для цього необхідно бути охайно одягненим і правильно тримати себе. Так само слід пам'ятати, що на співбесіді не буває випадкових питань, тому відповіді слід обдумувати ретельно, не поспішаючи.
Хоч і тримати паузу теж не варто – це може справити помилкове враження невпевненої в собі людини. Якщо розмова переходить на особисте життя, то краще всього сказати, що з нею все гаразд і повернутися до обговорення ділових питань.
Ягайло Владислав, менеджер з персоналу, компанія «Вікторія»:
Зазвичай у інтерв'юєрів є два підходи до шукача. Одні вибирають довірчий тон бесіди, прагнуть викликати прихильність до себе шукача привітністю і дружелюбністю. Інші, навпаки, агресивні і нестримані.
Перша тактика направлена на те, що шукач розслабиться і скаже про себе що-небудь зайве, а друга є ні що інше, як тест на стійкість до стресу. У будь-якому випадку необхідно бути стриманим і ввічливим, обдумувати свої відповіді, не ображатися на роботодавця і не ображатися, адже роботодавець не має нічого особистого проти шукача, а це всього лише перевірка.
Видання "Робота+Кар'єра"
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.