UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Шукачу
  4. Поради шукачу
  5. Як пройти співбесіду?

Як пройти співбесіду?

14.03.2008 342
Як пройти співбесіду?

Як пройти співбесіду?

14.03.2008     342

Литов Андрій, менеджер з персоналу, компанія «Хронос»:

Співбесіда – це той же іспит, який включає як психологічне, так і інтелектуальне випробування, а для того, щоб його успішно пройти, необхідно відповідно підготуватися. По-перше, необхідний пакет документів: на співбесіду прийнято брати резюме, документи про освіту і стаж, фотографію, рекомендаційні листи (якщо є), блокнот і ручку.

По-друге, потрібно відповідно одягнутися, віддавши перевагу діловому стилю. По-третє, наперед потрібно підготувати невелику розповідь про себе і відповіді на деякі типові питання, що задаються на співбесіді: «Чому ви претендуєте на цю посаду? Яким ви бачите своє майбутнє? Що відрізняє вас від інших претендентів?»

Звичайно, мемуари будуть зайвими, а ось заготовити декілька тез буде корисно. Так само потрібно підготувати питання, які ви хочете задати роботодавцю. І, нарешті, останнє – потрібно бути впевненим в собі і своїх силах, при цьому не виглядати надмірно самовпевненим і зарозумілим. Тоді успіх посміхнеться саме вам.

Попенко Ольга, менеджер з персоналу:

Завдання шукача на співбесіді – переконати роботодавця прийняти на роботу саме його. А значить, йому потрібно представити себе в найбільш вигідному світлі. Для цього необхідно чітко оцінити свої навики і професійні якості, пригадати трудові досягнення і проаналізувати риси вдачі. Не зайвим буде згадати свої хобі і захоплення – професіоналу це дасть можливість дізнатися деякі особливості особи.

Також варто пригадати про знання мов і володіння комп'ютером – чим більше досягнень, тим впевненіше шукач відчуває себе перед інтерв'юєром, але розповідати варто тільки про те, що має безпосереднє відношення до справи. Звичайно ж, не варто приховувати свої слабкі сторони – наприклад, недостатня кількість досвіду. Але ще раз повторю, що головне завдання шукача – переконати в тому, що він справиться з роботою, а не хвалитися своїми знаннями.

Прохорова Лідія, менеджер з персоналу:

Слід сказати, що на співбесіді головне – справити хороше враження. Для цього необхідно бути охайно одягненим і правильно тримати себе. Так само слід пам'ятати, що на співбесіді не буває випадкових питань, тому відповіді слід обдумувати ретельно, не поспішаючи.

Хоч і тримати паузу теж не варто – це може справити помилкове враження невпевненої в собі людини. Якщо розмова переходить на особисте життя, то краще всього сказати, що з нею все гаразд і повернутися до обговорення ділових питань.

Ягайло Владислав, менеджер з персоналу, компанія «Вікторія»:

Зазвичай у інтерв'юєрів є два підходи до шукача. Одні вибирають довірчий тон бесіди, прагнуть викликати прихильність до себе шукача привітністю і дружелюбністю. Інші, навпаки, агресивні і нестримані.

Перша тактика направлена на те, що шукач розслабиться і скаже про себе що-небудь зайве, а друга є ні що інше, як тест на стійкість до стресу. У будь-якому випадку необхідно бути стриманим і ввічливим, обдумувати свої відповіді, не ображатися на роботодавця і не ображатися, адже роботодавець не має нічого особистого проти шукача, а це всього лише перевірка.

Видання "Робота+Кар'єра"

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору