RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение
  5. Як вчитися ефективно, і не лише програмуванню?

Як вчитися ефективно, і не лише програмуванню?

24.08.2022 516
Як вчитися ефективно, і не лише програмуванню?

Як вчитися ефективно, і не лише програмуванню?

24.08.2022     516

Навчитися якісно програмувати і заробляти пристойні гроші – приваблива для багатьох людей ідея. Надихнувшись прикладом друзів чи перспективами, які відкриваються в програмуванні, майбутній програміст з палаючими очима береться до навчання… а потім в якийсь момент вигорає. Чому так стається і як запобігти цьому? Портал Jobs.ua пропонує вам з’ясувати, як навчатися ефективно, і не лише програмуванню.

Перегляд відео – це не навчання

Переглядаючи відеоматеріали з курсу програмування та читаючи книги, програмувати не навчишся. Це всього лиш отримання теоретичних знань, який складає невелику частину процесу навчання. Набагато більше важить, щоб ви одразу засідали за комп’ютер і вчилися застосовувати отримані знання на практиці. Програмування – це практика і ще раз практика.

Обирайте режим марафону, а не спринту

Що це означає? Якщо розглядати навчання як забіг на дистанцію, багато людей помилково обирають режим спринту. Мовляв, якщо викладатися щодня по максимуму, то за декілька тижнів зможу навчитися програмувати – а там і втягнуся з часом. Це поширена помилка, між іншим, коли чимало людей беруться вчитися по 8-10 годин в день, а потім в якийсь момент перегорають і полишають навчання. Минає день, другий, третій… і навчання припиняється остаточно.

Чому так сталося? Бо потрібно розраховувати сили і не забувати про відпочинок. Навчатися по 8-10 годин щодня і 5-6 разів на тиждень – це дуже виснажливо; виділяти по 30 хв щодня – теж неефективно, бо надто мало. Оптимальний режим – 2-4 години щодня, сесії по 2 год за раз цілком буде достатньо, щоб ви за 2-3 місяці вже навчилися пристойно програмувати. Так, це лише початок в цей захоплюючий світ програмування, зате який!

Режим тиші

Тиша – поняття відносне. Ви або любите працювати в тиші, або ж ні. Визначтеся, який варіант підходить саме вам. Якщо відчуваєте, що вам потрібно фонову музичку чи бубніння телевізора – створіть собі саме такі умови для навчання.

Проблеми – ваші друзі

Помилково вважати, що ті проблеми, які виникатимуть в процесі навчання – а вони виникатимуть на кожному кроці, – свідчать про вашу неспроможність до програмування. Насправді ця професія не є чимось таким, що дано тільки «небожителям». Ні, зовсім ні. Але пам’ятайте дві речі: тільки ви визначаєте, що вам по плечу а що ні, і друге, ви проблем у процесі навчання не уникнете. А раз так, потрібно зробити їх своїми друзями. Те, що у вас не виходить щось зробити в конкретний момент навчання – це нормально, так і повинно бути. Тільки навчаючись щодня вирішувати всі ці проблемні задачки, які підкидатиме вам його величність код, ви й станете зрештою успішним програмістом.

Налаштуйте оптимальний режим

Ми, люди, залежні від наших звичок – це всім відомо. Відтак, використайте це знання собі на користь. Це означає, що в ідеалі ви повинні сідати за навчання в один і той же час, навчатися ту ж саму кількість годин. Щодня. Звичайно, 1-2 дні в тиждень повністю віддавайте відпочинку. Це ефективний засіб проти вигорання.

І, звичайно, мотивація. Підтримуйте мотивацію на належному рівні, нагадуйте собі регулярно, заради чого ви все це починали. Хороша робота в майбутньому, чудові перспективні і фінансова незалежність – згадуйте про ці найважливіші мотиваційні чинники, коли відчуваєте, що навчання забуксувало.

Успішного всім навчання!

Читайте также

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 Ноябрь, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 Ноябрь, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 Октябрь, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 Сентябрь, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 Сентябрь, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Наверх