Навчитися якісно програмувати і заробляти пристойні гроші – приваблива для багатьох людей ідея. Надихнувшись прикладом друзів чи перспективами, які відкриваються в програмуванні, майбутній програміст з палаючими очима береться до навчання… а потім в якийсь момент вигорає. Чому так стається і як запобігти цьому? Портал Jobs.ua пропонує вам з’ясувати, як навчатися ефективно, і не лише програмуванню.
Переглядаючи відеоматеріали з курсу програмування та читаючи книги, програмувати не навчишся. Це всього лиш отримання теоретичних знань, який складає невелику частину процесу навчання. Набагато більше важить, щоб ви одразу засідали за комп’ютер і вчилися застосовувати отримані знання на практиці. Програмування – це практика і ще раз практика.
Що це означає? Якщо розглядати навчання як забіг на дистанцію, багато людей помилково обирають режим спринту. Мовляв, якщо викладатися щодня по максимуму, то за декілька тижнів зможу навчитися програмувати – а там і втягнуся з часом. Це поширена помилка, між іншим, коли чимало людей беруться вчитися по 8-10 годин в день, а потім в якийсь момент перегорають і полишають навчання. Минає день, другий, третій… і навчання припиняється остаточно.
Чому так сталося? Бо потрібно розраховувати сили і не забувати про відпочинок. Навчатися по 8-10 годин щодня і 5-6 разів на тиждень – це дуже виснажливо; виділяти по 30 хв щодня – теж неефективно, бо надто мало. Оптимальний режим – 2-4 години щодня, сесії по 2 год за раз цілком буде достатньо, щоб ви за 2-3 місяці вже навчилися пристойно програмувати. Так, це лише початок в цей захоплюючий світ програмування, зате який!
Тиша – поняття відносне. Ви або любите працювати в тиші, або ж ні. Визначтеся, який варіант підходить саме вам. Якщо відчуваєте, що вам потрібно фонову музичку чи бубніння телевізора – створіть собі саме такі умови для навчання.
Помилково вважати, що ті проблеми, які виникатимуть в процесі навчання – а вони виникатимуть на кожному кроці, – свідчать про вашу неспроможність до програмування. Насправді ця професія не є чимось таким, що дано тільки «небожителям». Ні, зовсім ні. Але пам’ятайте дві речі: тільки ви визначаєте, що вам по плечу а що ні, і друге, ви проблем у процесі навчання не уникнете. А раз так, потрібно зробити їх своїми друзями. Те, що у вас не виходить щось зробити в конкретний момент навчання – це нормально, так і повинно бути. Тільки навчаючись щодня вирішувати всі ці проблемні задачки, які підкидатиме вам його величність код, ви й станете зрештою успішним програмістом.
Ми, люди, залежні від наших звичок – це всім відомо. Відтак, використайте це знання собі на користь. Це означає, що в ідеалі ви повинні сідати за навчання в один і той же час, навчатися ту ж саму кількість годин. Щодня. Звичайно, 1-2 дні в тиждень повністю віддавайте відпочинку. Це ефективний засіб проти вигорання.
І, звичайно, мотивація. Підтримуйте мотивацію на належному рівні, нагадуйте собі регулярно, заради чого ви все це починали. Хороша робота в майбутньому, чудові перспективні і фінансова незалежність – згадуйте про ці найважливіші мотиваційні чинники, коли відчуваєте, що навчання забуксувало.
Успішного всім навчання!
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.
В статті ділимося порадами, в яких сферах діяльності розвивати справу, щоб зацікавити своїм продуктом чи послугами людей, чиї статки вимірюються мільйонами доларів. Мільйонами як мінімум.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.