RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Все о работе
  4. Личные качества на работе
  5. Як впоратися з робочим навантаженням

Як впоратися з робочим навантаженням

15.11.2022 482Автор: Лоліта Платошкіна
Як впоратися з робочим навантаженням

Як впоратися з робочим навантаженням

15.11.2022     482Автор: 

Друзі, як часто ви ловите себе на думці, що нічого не встигаєте на роботі? Правильна й грамотна організація часу дає змогу підпорядковувати навантаження на роботі та контролювати дедлайни. За корпоративною  статистикою багатьох компаній, тільки 20% робочого дня витрачається співробітником на продуктивне виконання важливих завдань. І цілих 80% уходять на малозначущі речі для співробітника та компанії. Однак, якщо помітили за собою, що потрапили в  одну з наступних ментальних пасток щодо власного вільного часу, то слід терміново знаходити з неї вихід.

Знати й правильно застосовувати основи тайм менеджменту дають змогу спеціалісту: дотримуватись work-life-balance, розподіляти пріоритети в роботі, підвищити власну продуктивність.

Ментальні пастки, що віднімають наш час на роботі та виснажують

Ментальні пастки - це ті проблеми та шкідливі звички, які переслідують нас в повсякденному житті, віднімаючи у нас важливий робочий час. Що це за пастки та чим вони шкодять нам?

Невміння відмовляти та говорити “ні”

Сформуємо ситуатив. До вас звертається керівник і каже, що необхідно і важливо зробити певну задачу, щоб допомогти команді. Проте у вас вже є певний перелік завдань на сьогоднішній день. Всі задачі термінові, адже підв’язані під дедлайни. Ваше “ні” може здатися вам на перший погляд жорстокою відмовою в допомозі, проте, якщо дивитися на неї з іншого боку - управління власним робочим часом. Головне, підібрати правильні слова й інтонації при відмові.

Відкладання складних завдань наостанок

Якщо ви саме та людина, що всі важливі завдання ще зі студентських років відкладає наостанок, то, можливо, настав час це змінити. Якщо відчуваєте, що, відкладаючи завдання до останнього, постійно порушуєте дедлайни, відчуваєте виснаження, порушуєте плани та дедлайни інших завдань, то точно перегляньте підхід до підбору складності завдань. Психологи рекомендують складні й довгі за терміном виконання завдання виконувати першими, а дрібні залишати під кінець.

Відриватися на “пожирачів часу”

Пожирачі часу віднімають неймовірну кількість часу. А це постійні перекури та кухонні розмови, які іноді можуть затягуватись на довго. Зайва товариськість грає вам іноді зовсім не на користь. Сюди ж додайте залипання на соцмережі та перевірка новин в месенджерах. 

Бути невідказним помічником своїм колегам

Якщо до вас звертається колега про допомогу, а ви й справді посіли місце в компанії невідказного помічника, то відмовити й справді буде важко. Ви можете висловити власну зацікавленість, але пояснити, що зараз ви максимально залучені в інші проєкти й не хотіли погіршувати якість власної роботи через розтрачування . Тому з радістю допоможете, якщо зміняться умови залучення до проєкту: обсяг завдань, глибина вашої в них участі тощо.

Натомість наступні корисні звички допомагають розвантажити власну роботу та підвищити вашу ефективність: планування робочого дня, постановка цілей, відокремлення роботи від відпочинку тощо.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх