Ми звикли орієнтуватися на класичний варіант освіти – тобто відвідування навчально-виховних закладів, – який для кожного з нас почався з дитячого садочку і школи. Але насправді це не єдиний формат освіти. Разом з Jobs.ua розглянемо детальніше можливі варіанти освітнього процесу, які батьки можуть запропонувати своїм дітям.
Тисячі років люди навчалися за усталеним зразком: відвідували освітні заклади, які здебільшого вкладали в голови дітей готові знання. Хоча цей варіант освіти в наш час моментами застарів, але він також має свої переваги: діти вчаться комунікації між собою, в них з’являється можливість гуртуватися по інтересам.
Але технології стрімко змінили наше життя, тому такий формат освіти в багатьох моментах можна вважати застарілим. Наприклад, педагоги старої формації, які безнадійно відстали від сучасних реалій. В наш час не вийде просто бездумно вкладати в голову дітей сухі цифри і факти, адже діти можуть в будь-який момент дізнатися про все на світі з інтернету. З іншого боку, стикатися щодня з вчителями-динозаврами – це своєрідне загартування для дитячої особистості.
Цей формат освіти дає більший простір для дитини, адже батьки мають змогу підібрати для дітей висококваліфікованих педагогів, які весь навчальний час приділятимуть одній дитині. А навчати тридцять дітей в класі і навчати одну-єдину дитину – зрозуміло, який варіант значно ефективніший.
Хоча домашня освіта теж не позбавлена певних недоліків. По-перше, відсутність інтенсивного спілкування з ровесниками, адже саме в школі діти мають можливість знайти справжніх друзів, з якими товаришуватимуть все життя. По-друге, низька доля практики, яку доведеться якось компенсовувати.
Даний формат навчання по праву можна назвати найдоступнішим і найзручнішим способом отримати необхідні знання. Попри свою доступність онлайн навчання, на жаль, не позбавлене низки недоліків: таке навчання не буде ефективним через невисоку здатність дітей до самоорганізації, відсутність соціальної атмосфери навколо, а також через труднощі з обранням підходящого курсу. Також не всі предмети можна вивчити в такий спосіб, бо для роз’яснення деяких моментів, наприклад, у фізико-математичних дисциплінах, все-таки знадобиться наставник.
В наш час з’являються дистанційні школи, які пропонують батькам освітні послуги під соусом найсучасніших підходів до організації навчання. Цей варіант отримання освіти подібний до онлайн навчання, але з деякими нюансами: наприклад, якщо в дитини виникають якісь питання, приміром, в математичних дисциплінах, вона може сконтактуватися з вчителем по скайпу, щоб він роз’яснив незрозумілі моменти. Недоліки цього формату освіти такі ж самі, як і в онлайн навчання.
Звичайно, обирати формат освіти доведеться вам, дорогі батьки. Найважливіше, що потрібно пам’ятати – це ставитися до своїх дітей з увагою і любов’ю, адже це найважливіші уроки, які отримають діти за все своє життя.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».