RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Выбор профессии
  5. Якщо обрана професія не подобається

Якщо обрана професія не подобається

17.02.2020 1818
Якщо обрана професія не подобається

Якщо обрана професія не подобається

17.02.2020     1818

Добре, коли навчальний заклад влаштовує, а професія, яку опановуєте надихає. Але буває і навпаки: в кінці чи в середині навчання, а іноді й через кілька років роботи за спеціальністю виникає відчуття, що професія вам не підходить. Що ж робити тоді?

На сам перед, не панікувати, якщо думка про витрачені даремно роки на навчання не дає вам спокою. Адже будь-яке навчання корисне, якщо не для професії, то хоча б для загального розвитку. Також набуті знання можуть допомогти в новій професії і роботі (яку, з легкістю, можна знайти на jobs.ua).

Далі потрібно проаналізувати, чому спеціальність, яку ви опанували, перестала подобатися. Можливо, вибір був зроблений імпульсивно? Чи за красивою назвою професії ховалася важка і копітка робота? Існує і такий варіант: в процесі навчання або роботи виявилося, що необхідно володіти певними рисами характеру, яких у вас немає. Наприклад, потрібно швидко приймати рішення й діяти.

Наступний крок – відповідальний: добре продумати, чим би насправді хотілося займатися, до чого є хист чи дозволяє темперамент. Все це дуже важливо. Адже, якщо помилитися знову, то можна знову втратити час.

Як зробити правильний вибір?

Іноді це дуже просто. Завжди хотілося вміти малювати, лікувати, пекти торти, вчити, майструвати, ремонтувати? Просто не склалося, не вистачило сміливості, батьки відмовили, не вдалося вступити. В цьому випадку потрібно просто почати навчання. Так, можливо, доведеться підготуватися, щось підучити для надходження або зібрати гроші для навчання. Якщо дуже хочеться змінити життя, варто докласти зусиль.

А ось якщо просто з'явилося відчуття, що професія не підходить, а яку вибрати невідомо, доведеться спочатку визначитися з вибором. Допоможуть спеціальні тести, ретельний аналіз своїх бажань, умінь, рис характеру, а також буває корисно згадати, чим хотілося займатися в дитинстві. Можна подумати про те, що б ви робили, якби було достатньо грошей і не треба було ходити на роботу.

Суміжна професія

Цей варіант простіший: знайти себе в суміжній професії. І для цього не доведеться перенавчатися. Достатньо буде курсів підвищення кваліфікації. Наприклад, вчитель іноземної мови може не тільки викладати, але і працювати перекладачем (усні чи письмові переклади). А можна влаштуватися гідом-перекладачем. Юрист, наприклад, може спробувати стати нотаріусом, соціальним працівником, податковим інспектором. Можна знайти роботу у навчальному закладі – викладати право. Або відкрити свою фірму (тут теж будуть потрібні певні знання закону). Варто тільки добре пошукати застосування своїм знанням і навичкам. Іноді рішення зовсім близько.

Нова професія

Якщо знайти щось підходяще в своїй професії не представляється можливим, варто розглянути варіант отримання нової спеціальності. Цей варіант вже складніший, але якщо дійсно чогось хочеться, не варто мучитися на ненависній роботі або вивчаючи тому до чого не лежить душа. Це не призведе ні до чого доброго.

Отже, можна вступити до коледжу, ВНЗ. Можна закінчити навчання, якщо залишилося вчитися недовго, і тоді поступити до нового навчального закладу. Можна залишити інститут і перевестися в інший (якщо це тільки перший або другий курс).

При бажанні стати перукарем або кондитером, варто записатися на відповідні курси. Їх зазвичай можна проходити і паралельно основному навчанню або роботі. Якщо за час курсів прийшло усвідомлення того, що це саме ваше, варто продовжити навчання. Якщо ж ні, потрібно шукати далі або повернутися до попереднього навчання або роботи.

Завжди хотілося стати медиком, а є спеціальність інженера? Або вивчився на журналіста, а з'явилася мрія стати програмістом? Не варто опускати руки! Потрібно міняти своє життя. Адже більшу частину життя людина проводить на роботі. Тому дуже важливо, щоб вона була улюбленою (або хоча б не дратувала). Якщо залишатися на роботі, яка не радує, через рік, три чи десять вона може привести до стресу або депресії. Краще спробувати змінити ситуацію, адже життя одне.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх