Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Вибір професії
 5. Якщо обрана професія не подобається

Якщо обрана професія не подобається

17.02.2020 120
Якщо обрана професія не подобається

Якщо обрана професія не подобається

17.02.2020     120

Добре, коли навчальний заклад влаштовує, а професія, яку опановуєте надихає. Але буває і навпаки: в кінці чи в середині навчання, а іноді й через кілька років роботи за спеціальністю виникає відчуття, що професія вам не підходить. Що ж робити тоді?

На сам перед, не панікувати, якщо думка про витрачені даремно роки на навчання не дає вам спокою. Адже будь-яке навчання корисне, якщо не для професії, то хоча б для загального розвитку. Також набуті знання можуть допомогти в новій професії і роботі (яку, з легкістю, можна знайти на jobs.ua).

Далі потрібно проаналізувати, чому спеціальність, яку ви опанували, перестала подобатися. Можливо, вибір був зроблений імпульсивно? Чи за красивою назвою професії ховалася важка і копітка робота? Існує і такий варіант: в процесі навчання або роботи виявилося, що необхідно володіти певними рисами характеру, яких у вас немає. Наприклад, потрібно швидко приймати рішення й діяти.

Наступний крок – відповідальний: добре продумати, чим би насправді хотілося займатися, до чого є хист чи дозволяє темперамент. Все це дуже важливо. Адже, якщо помилитися знову, то можна знову втратити час.

Як зробити правильний вибір?

Іноді це дуже просто. Завжди хотілося вміти малювати, лікувати, пекти торти, вчити, майструвати, ремонтувати? Просто не склалося, не вистачило сміливості, батьки відмовили, не вдалося вступити. В цьому випадку потрібно просто почати навчання. Так, можливо, доведеться підготуватися, щось підучити для надходження або зібрати гроші для навчання. Якщо дуже хочеться змінити життя, варто докласти зусиль.

А ось якщо просто з'явилося відчуття, що професія не підходить, а яку вибрати невідомо, доведеться спочатку визначитися з вибором. Допоможуть спеціальні тести, ретельний аналіз своїх бажань, умінь, рис характеру, а також буває корисно згадати, чим хотілося займатися в дитинстві. Можна подумати про те, що б ви робили, якби було достатньо грошей і не треба було ходити на роботу.

Суміжна професія

Цей варіант простіший: знайти себе в суміжній професії. І для цього не доведеться перенавчатися. Достатньо буде курсів підвищення кваліфікації. Наприклад, вчитель іноземної мови може не тільки викладати, але і працювати перекладачем (усні чи письмові переклади). А можна влаштуватися гідом-перекладачем. Юрист, наприклад, може спробувати стати нотаріусом, соціальним працівником, податковим інспектором. Можна знайти роботу у навчальному закладі – викладати право. Або відкрити свою фірму (тут теж будуть потрібні певні знання закону). Варто тільки добре пошукати застосування своїм знанням і навичкам. Іноді рішення зовсім близько.

Нова професія

Якщо знайти щось підходяще в своїй професії не представляється можливим, варто розглянути варіант отримання нової спеціальності. Цей варіант вже складніший, але якщо дійсно чогось хочеться, не варто мучитися на ненависній роботі або вивчаючи тому до чого не лежить душа. Це не призведе ні до чого доброго.

Отже, можна вступити до коледжу, ВНЗ. Можна закінчити навчання, якщо залишилося вчитися недовго, і тоді поступити до нового навчального закладу. Можна залишити інститут і перевестися в інший (якщо це тільки перший або другий курс).

При бажанні стати перукарем або кондитером, варто записатися на відповідні курси. Їх зазвичай можна проходити і паралельно основному навчанню або роботі. Якщо за час курсів прийшло усвідомлення того, що це саме ваше, варто продовжити навчання. Якщо ж ні, потрібно шукати далі або повернутися до попереднього навчання або роботи.

Завжди хотілося стати медиком, а є спеціальність інженера? Або вивчився на журналіста, а з'явилася мрія стати програмістом? Не варто опускати руки! Потрібно міняти своє життя. Адже більшу частину життя людина проводить на роботі. Тому дуже важливо, щоб вона була улюбленою (або хоча б не дратувала). Якщо залишатися на роботі, яка не радує, через рік, три чи десять вона може привести до стресу або депресії. Краще спробувати змінити ситуацію, адже життя одне.

Читайте також

 • Саморозвиток. Чому не треба працювати більше?31 березень, 2020

  Коли спалах коронавірусу піде на спад і скасують карантинні заходи, ми всі повернемося до звичайного життя, більшість з нас з головою зануряться в роботу (деякі й зараз так працюють). Оскільки ми живемо в такий час, коли всі прагнуть починати трудовий день раніше, закінчувати пізніше, використовувати для роботи будь-яку вільну хвилину. Навіть закінчивши роботу, дуже часто думками ми все ще працюємо.

 • Новий законопроект: карантинні норми податків та графіки робіт для українців30 березень, 2020

  У законопроекті зміни, які треба застосувати до наступних аспектів економіки України

 • Як зберегти ефективність працюючи віддалено30 березень, 2020

  Мрієте про віддалену роботу? Міркуєте, як було б здорово організувати особистий улюблений офіс, не виходячи з дому? Без сумніву, у цьому можна знайти масу переваг. Робота на відстані стає все більш популярною

 • Оптимізація робочого часу: як працювати краще за менший час30 березень, 2020

  Одним із секретів процвітання бізнесу (підприємництва) є використання прихованих потенціалів, наприклад, раціональний розподіл робочого часу та його оптимізація. Кожна компанія ставить собі за мету отримання максимального прибутку. У зв'язку з цим витрати на його досягнення напряму залежать від продуктивності праці співробітників

 • Пропозиції роботи, від яких потрібно відмовитись30 березень, 2020

  Пошук роботи — непростий процес, який вимагає багато сил, часу і ресурсів. Знайшовши цікаві вакансії, шукач найчастіше починає поспіхом розсилати резюме, а отримавши запрошення на зустріч, нерідко готовий співпрацювати практично на будь-яких умовах. Вірогідність такого фіналу збільшується пропорційно кількості тижнів зі статусом безробітного

↑ Вгору