Не знаєте, як ефектно завершити свій виступ, заняття чи коротку навчальну бесіду з підлеглими? Jobs.ua пропонує з’ясувати, як навчитися завершувати розмову з людьми, щоб викликати у них симпатію та піднімати настрій. Погодьтеся, зараз це вкрай актуально. А вміння піднімати оточуючим настрій не раз знадобиться у житті.
Вдалий жарт здатен розрядити будь-яку напружену ситуацію. Навіть якщо в процесі спілкування людина, як-то кажуть, «ляпнула» щось незграбне чи недоречне, ситуацію завжди виправить добрий жарт. Але потрібно розуміти, за яких обставин краще вжити іронічне зауваження чи вдалу добивку.
Маємо для вас приємні новини – якщо із жартами у вас не дуже, це не привід засмучуватися. Навчитися жартувати можна, адже всі жарти слідують певній логіці і будуються за схожим принципом. Безумовно, ви можете піти іншим шляхом – постійно тримати при собі добірку з певних жартів та анекдотів, щоб обрати найбільш підходящий для конкретної ситуації. Але хіба не краще розібратися в тому, як «влаштований гумор», і тоді ви зможете пожартувати з будь-якого приводу і в будь-якій ситуації? Про це згадаємо ще нижче, а зараз поговоримо про вікову градацію гумору.
Звісно, не забуваємо й про те, що жарти повинні бути зрозумілими для певного віку. Спілкуючись із двадцятилітніми, більшість з яких ще неодружені – жартувати з ними про тривале сімейне життя – не надто вдала ідея. З тридцяти- та сорокалітніми такі жарти підуть на «ура». З дітьми – ще більш «дитячий» рівень жартів. Все просто, правда ж?
Ось вам приклад з роману Кідрука «Зазирни в мої сни», як не треба робити. Головний герой роману іде з малим сином на прогулянку в місцевий парк. Його син ще дошкільник, тож жарт про те, що «усі люди пукають, крім британської королеви, бо вона має спеціально навчених для цього людей…» – гмм, для дошкільного віку це трохи заскладно і заморочено, чи не так? Якби синові було років одинадцять-дванадцять, цей жарт був би доречним. Підліток вже може скласти уявлення, хто така британська королева. Але дошкільник??
А якщо хочете навчитися якісно розрізняти всі ці поняття між собою – чорний гумор, іронія, сатира, каламбур чи жарт у стилі «кві про кво» – вивчайте, досліджуйте теорію комедії. Досить захоплююче заняття, між іншим. Дивіться та переглядайте відомих західних стендаперів, відкривайте також наш український стендап. В одній зі статей ми згадували про чудовий український ютуб-канал стендап-комедії.
Якщо вам стало цікаво, розберіться передусім з ключовими поняттями будь-якого вдалого жарту. Це сетап і панчлайн. Навіть ці базові знання дадуть вам розуміння того, як навчитися придумувати вдалі жарти в контексті ситуації. І – що дуже важливо! – практично «на ходу».
І практикуйтесь, звісно. Повторєніє – мать учєнія, як говорять наші «братушки». Хоча їм самим не завадило б повторити і добре засвоїти уроки історії ХХ століття. Як вважаєте?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.