UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Завершіть бесіду вдалим жартом – як навчитися це робити?

Завершіть бесіду вдалим жартом – як навчитися це робити?

20.05.2022 414
Завершіть бесіду вдалим жартом – як навчитися це робити?

Завершіть бесіду вдалим жартом – як навчитися це робити?

20.05.2022     414

Не знаєте, як ефектно завершити свій виступ, заняття чи коротку навчальну бесіду з підлеглими? Jobs.ua пропонує з’ясувати, як навчитися завершувати розмову з людьми, щоб викликати у них симпатію та піднімати настрій. Погодьтеся, зараз це вкрай актуально. А вміння піднімати оточуючим настрій не раз знадобиться у житті.

Чому гумор – це важливо за будь-яких обставин?

Вдалий жарт здатен розрядити будь-яку напружену ситуацію. Навіть якщо в процесі спілкування людина, як-то кажуть, «ляпнула» щось незграбне чи недоречне, ситуацію завжди виправить добрий жарт. Але потрібно розуміти, за яких обставин краще вжити іронічне зауваження чи вдалу добивку.

Маємо для вас приємні новини – якщо із жартами у вас не дуже, це не привід засмучуватися. Навчитися жартувати можна, адже всі жарти слідують певній логіці і будуються за схожим принципом. Безумовно, ви можете піти іншим шляхом – постійно тримати при собі добірку з певних жартів та анекдотів, щоб обрати найбільш підходящий для конкретної ситуації. Але хіба не краще розібратися в тому, як «влаштований гумор», і тоді ви зможете пожартувати з будь-якого приводу і в будь-якій ситуації? Про це згадаємо ще нижче, а зараз поговоримо про вікову градацію гумору.

Кожному віку – свій рівень жартів

Звісно, не забуваємо й про те, що жарти повинні бути зрозумілими для певного віку. Спілкуючись із двадцятилітніми, більшість з яких ще неодружені – жартувати з ними про тривале сімейне життя – не надто вдала ідея. З тридцяти- та сорокалітніми такі жарти підуть на «ура». З дітьми – ще більш «дитячий» рівень жартів. Все просто, правда ж?

Ось вам приклад з роману Кідрука «Зазирни в мої сни», як не треба робити. Головний герой роману іде з малим сином на прогулянку в місцевий парк. Його син ще дошкільник, тож жарт про те, що «усі люди пукають, крім британської королеви, бо вона має спеціально навчених для цього людей…» – гмм, для дошкільного віку це трохи заскладно і заморочено, чи не так? Якби синові було років одинадцять-дванадцять, цей жарт був би доречним. Підліток вже може скласти уявлення, хто така британська королева. Але дошкільник??

Вивчайте теорію комедії

А якщо хочете навчитися якісно розрізняти всі ці поняття між собою – чорний гумор, іронія, сатира, каламбур чи жарт у стилі «кві про кво» – вивчайте, досліджуйте теорію комедії. Досить захоплююче заняття, між іншим. Дивіться та переглядайте відомих західних стендаперів, відкривайте також наш український стендап. В одній зі статей ми згадували про чудовий український ютуб-канал стендап-комедії.

Якщо вам стало цікаво, розберіться передусім з ключовими поняттями будь-якого вдалого жарту. Це сетап і панчлайн. Навіть ці базові знання дадуть вам розуміння того, як навчитися придумувати вдалі жарти в контексті ситуації. І – що дуже важливо! – практично «на ходу».

І практикуйтесь, звісно. Повторєніє – мать учєнія, як говорять наші «братушки». Хоча їм самим не завадило б повторити і добре засвоїти уроки історії ХХ століття. Як вважаєте?

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


Часто шукають

↑ Вгору