Не встигла система освіти повноцінно відновитися після подій періоду пандемії, як зазнала ще одних вимушених випробувань - війна.
Війна продовжує вносити свої корективи в усі сфери життя українців. Воєнні обставини роблять неможливим розпочати вчасно підготовку та проведення пробного ЗНО та іспитів 2022 року. Саме тому Урядом було скасовано складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в цьому році. Це не лише вимушений крок, але й своєрідне заохочення молоді до навчання в Україні. Попереду перемога, відбудова країни, тому слід думати про збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.
Слід звернути увагу й на те, що скасування іспитів припаде лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти, тому слід вважати лише вимушеним винятком.
Причинами такого кроку стали:
Тому прийняття Закону України № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування цілком вирішують ці проблеми. Про подальші дії читайте в цій статті на Jobs.ua.
Випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
Проектом закону було запропоновано доповнити документи, що відповідають за цю правову сферу.
Поки що Міністерство освіти та науки ще не повідомляє, якою буде процедура вступу до ВНЗ. Поки що МОН розробляє алгоритм для навчальних закладів щодо завершення навчального року в умовах воєнного стану та видавання свідоцтва про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. найближчим часом наказом Міністерства освіти і науки України будуть затверджені методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в умовах воєнного стану. У рекомендаціях буде роз'яснено процедуру видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. Ці документи обов‘язково отримають всі випускники, незалежно від того, де вони перебувають. Зокрема, порядок урегулює отримання документів тимчасово внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, що виїхали за територію України.
Друзі, всю додаткову інформацію щодо документів врегулювання цього питання та інших деталей ви можете дізнатися на офіційному сайті Освіти України.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.