Не встигла система освіти повноцінно відновитися після подій періоду пандемії, як зазнала ще одних вимушених випробувань - війна.
Війна продовжує вносити свої корективи в усі сфери життя українців. Воєнні обставини роблять неможливим розпочати вчасно підготовку та проведення пробного ЗНО та іспитів 2022 року. Саме тому Урядом було скасовано складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в цьому році. Це не лише вимушений крок, але й своєрідне заохочення молоді до навчання в Україні. Попереду перемога, відбудова країни, тому слід думати про збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.
Слід звернути увагу й на те, що скасування іспитів припаде лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти, тому слід вважати лише вимушеним винятком.
Причинами такого кроку стали:
Тому прийняття Закону України № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування цілком вирішують ці проблеми. Про подальші дії читайте в цій статті на Jobs.ua.
Випускники 2021-2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
Проектом закону було запропоновано доповнити документи, що відповідають за цю правову сферу.
Поки що Міністерство освіти та науки ще не повідомляє, якою буде процедура вступу до ВНЗ. Поки що МОН розробляє алгоритм для навчальних закладів щодо завершення навчального року в умовах воєнного стану та видавання свідоцтва про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. найближчим часом наказом Міністерства освіти і науки України будуть затверджені методичні рекомендації щодо окремих питань завершення навчального року в умовах воєнного стану. У рекомендаціях буде роз'яснено процедуру видачі свідоцтв про базову та повну загальну середню освіту випускникам 9 і 11 класів. Ці документи обов‘язково отримають всі випускники, незалежно від того, де вони перебувають. Зокрема, порядок урегулює отримання документів тимчасово внутрішньо переміщеними здобувачами та тими, що виїхали за територію України.
Друзі, всю додаткову інформацію щодо документів врегулювання цього питання та інших деталей ви можете дізнатися на офіційному сайті Освіти України.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.