RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение
  5. «Зіркова» школа Ілона Маска – що про неї відомо

«Зіркова» школа Ілона Маска – що про неї відомо

1.09.2020 530
«Зіркова» школа Ілона Маска – що про неї відомо

«Зіркова» школа Ілона Маска – що про неї відомо

1.09.2020     530

У своїй прогресивній школі для обдарованих дітей американський геній поставив за ціль розвивати дитячі таланти, ні до чого їх не змушуючи. Ілон Маск може по праву собою пишатися, адже він батько п’ятьох хлопчиків, і не секрет, що їхній освіті він приділяє багато уваги.

Настільки багато уваги, що глава Тесли та SpaceX навіть відкрив власну школу для дітей, де навчаються його діти та обдаровані діти працівників його космічної компанії. Відкрити власну школу його змусив той факт, що навіть приватна школа для обдарованих діток, в якій спочатку навчалися його сини, не сподобалася йому своїм традиційним підходом до навчання. Ілон по праву вважає, що оцінки травмують психіку дітей і розвивають спотворені цінності, адже дитина потім все життя привчається до того, щоб отримувати схвалення інших людей, отримувати від них своєрідну «оцінку» своєї діяльності.

Свою школу Ілон Маск назвав просто і геніально: «Ad Astra», що в перекладі з латинської означає «До зірок». Звичайно, його «зіркова» школа має свої принципи і переконання, які ми разом з Jobs.ua розглянемо нижче.

Система оцінок відсутня

Як було зазначено вище, система оцінювання відсутня… але з деякими нюансами. «Зіркова» школа має свою валюту – «айстри», яку діти отримують за реалізацію своїх ідей, а не за правильне вирішення навчальних завдань.

Кожна дитина займається, чим її душа забажає – від створення сайтів до випікання пиріжків. Працюючи руками і головою, отримуючи певний результат, діти отримують можливість дізнатися на практиці, наскільки це цінується. Так «зіркові» школярі навчаються ринковим відносинам – що, звичайно, знадобиться їм в майбутньому.

Відсутність тестів і багато практичної діяльності

Маск міркує наступним чином: американські діти втрачають здатність думати, бо через систему тестів вони привчаються «підкреслювати правильну відповідь». На його думку, практична діяльність – основа основ, тому замість балачок в його школі дітям дають розібрати двигун, а не довго і нудно пояснюють, як все працює.

Ілон вважає, що вирішувати абстрактні завдання – це малоефективне заняття, бо мозок дітей відсіює такі завдання, як щось зайве. Тому будні «зіркових» дітей наповнені вирішенням практичних завдань.

Відсутність поділу на класи і обов’язкової програми

Незалежно від віку діти навчаються спільно; спільно вирішують поставлені вчителями завдання. Ілон вважає, що різновіковим дітям цікаво вчитися разом і ділитися думками. Тут складно заперечити, адже «зіркову» школу відвідують діти з високим рівнем інтелекту.

Кожна дитина має свої нахили і вподобання. На це опираються у «зірковій» школі Ілона Маска. Тобто навчальна програма адаптовується під здібності дітей, а не навпаки, як в традиційних школах.

Поглиблені знання з моралі та етики

Дітям час від часу підкидають непрості задачки, пов’язані з питаннями моралі та етики. Наприклад, їм пропонують вирішити складну дилему: завод, який дає роботу багатьом людям, розташовується на березі озера. Завод забруднює довкілля, вбиває тварин і мешканців озера. Як вирішити наступну ситуацію – щоб підприємство не закрилось, але й щоб довкілля більше не забруднювалось?

Подібні задачі привчають дітей до того, що люди – не єдині мешканці планети: що все довкола взаємопов’язано і людина насправді дуже сильно залежить від довкілля. Як і довкілля залежить від людської діяльності.

Така от вона, «зіркова» школа Ілона Маска. Приємно усвідомлювати, що в світі є діти, які навчаються за прогресивними методиками, і яких змалку не привчають до оцінок, а привчають на повну силу застосовувати свій інтелект і розвивати природні нахили і здібності.

Читайте также

  • Талановиті українці, хто кине виклик Labubu?17 Июль, 2025

    Пропонуємо вам зануритися в історію появи сенсаційної іграшки, а також з’ясувати, в чому полягає секрет її популярності.

  • Як стартувати в геймдеві?16 Июль, 2025

    Ігри цікаво не лише грати, а й розробляти. Вас приваблює сфера геймдеву, хочете спробувати себе в розробці комп’ютерних чи мобільних ігор? Давайте поговоримо на цікаву тему, а саме з чого розпочати в геймдеві новачку.

  • Як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення?15 Июль, 2025

    Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.

  • Hustle culture, або «культура метушні»: коли трудоголізм — це вже занадто?13 Июль, 2025

    Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?

  • Опануйте англійську з чатом GPT за 3 місяці12 Июль, 2025

    Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.


↑ Наверх