RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Соискателю
  4. Ошибки, допускаемые при поиске работы
  5. Чому відмовляють добрим спеціалістам?

Чому відмовляють добрим спеціалістам?

13.11.2019 490Автор: Лоліта Платошкіна
Чому відмовляють добрим спеціалістам?

Чому відмовляють добрим спеціалістам?

13.11.2019     490Автор: 

Нам часто на практиці доводиться чути від спеціалістів скарги, що їм відмовили, хоча на рекрутинговому ринку вони виступають досить конкурентними здобувачами. На жаль, роботодавці на сьогоднішній день практикують погану звичку – відсутність фідбеку по результатам співбесіди. Добре, якщо спеціалісту передзвонюють і сповіщають, що він не підійшов компанії. Буває і таке, що передзвонити забувають чи зовсім не вважають потрібним цього робити, якщо співбесіда пройшла не так, як хотілось. І тільки мала доля роботодавців чесно відзвонюються кандидатам та дають позитивний чи негативний фідбек з обґрунтуванням. Загалом, це б дуже допомогло спеціалістам в майбутньому в пошуку роботи.

Ми звернулись до українських HR-ів з питанням про причини відмов навіть тим здобувачам, яких можна назвати конкурентними на ринку праці. Відповідь на це питання спробували зазначити загальними пунктами.

Причини відмови здобувачам

Менеджери з персоналу зізнались, що трапляється й таке, що іноді доводиться відмовляти навіть непоганим кандидатам лише через те, що співбесіда з попереднім кандидатом пройшла позитивно. Якщо попередній кандидат запав у душу, то рішення та прихильність роботодавця змінити дуже складно. Але все можливо, якщо ви підходите до співбесіди творчо та індивідуально.

Ще однією причиною відмови роботодавця після співбесіди може стати негативний відгук вашим минулим роботодавцем. Деякі компанії практикують дзвінки минулим роботодавцям, щоб отримати професійну оцінку спеціаліста. Після співбесіди HR-ри передивляються ще раз резюме, шукають компанію в Інтернеті та зв’язуються з керівником чи директором. Після чого можуть запросити ваших минулих колег оцінити не тільки ваш професійний рівень, але й соціальний аспект. Ви можете про це навіть не здогадуватись.

Причина відмови непоганим спеціалістам, яку роботодавці не називають з етичних міркувань – здобувач не вразив на співбесіді. Таке трапляється, якщо спеціаліст був неговіркий, не емоційний, відсторонений, закритий.

На багатьох співбесідах роботодавці пропонують виконати тестові завдання, результати яких відомі тільки після ділової зустрічі. Якщо спеціалісти провалюють тестові завдання, та отримають відмову, навіть якщо співбесіда була пройдена непогано.

Якщо ви відчуваєте, що зазначені вище причини могли вплинути на рішення роботодавців, від яких ви отримували відмову, візьміть їх до уваги.


Читайте также


↑ Наверх