RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
 1. Работа в Украине
 2. Публикации о работе
 3. Обучение, развитие, повышение квалификации
 4. Выбор профессии
 5. Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

8.07.2022 423
Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

8.07.2022     423

Отже, ви мотивували себе вивчати програмування і переходити в ІТ. Але тоді виникає цілком закономірне питання – який напрямок у програмуванні обрати? Як підібрати найоптимальніший для себе варіант, щоб не прогадати? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, які популярні спеціальності у програмуванні існують в даний час.

Front-end розробка

Це один з найпростіших входів в ІТ-програмування. Сам термін означає, що ця людина займається розробкою клієнтської частини сайту чи додатку. Іншими словами, це те, що ви бачите на екрані, адже існує ще серверна частина сайту, за яку відповідає наступна професію. Але скажемо ще декілька слів про фронт-енд.

Чому через фронт-енд розробку найлегше ввійти в ІТ? Бо, по великому рахунку, для створення сучасних сайтів, легких та зручних у користуванні, вам знадобляться не так навички програмування – хоча й вони теж! – як власний користувацький досвід і відчуття прекрасного. Робити привабливі сайти – це теж творчий продукт, і якщо у вас все гаразд із творчими задатками, то трошки піднапрягтися і підівчити мову гіпертекстової розмітки HTML та каскадну таблицю стилів CSS не складе великих труднощів. Звичайно, мову програмування JavaScript (або просто JS) теж доведеться підівчити. Адже фронтент-розробник повинен писати скрипти на цій мові програмування, якщо хоче анімувати той чи інший елемент сайту.

Back-end розробник

Як ми вже з’ясували, цей розробник створює серверну частину сайту. Так, ви як користувач її не побачите, але ви взаємодієте з нею постійно, перебуваючи на сайту. Адже в процесі вашого знайомства з сайтом клієнтська частина сайту робить постійні запити на сервер, а за впорядкування інформації на сервері та роботу з нею відповідає даний спеціаліст. Що вам краще обрати – фронт-енд чи бек-енд розробку, вирішувати вам. Когось більше приваблює бек-енд, хоча він дещо складніший у розумінні та навчанні.

Full-stack розробка

Фулл-стак розробники – це фронт-енд і бек-енд в одному флаконі. Тобто ви вмієте робити і те, і інше – створювати клієнтську частину сайту і водночас працювати з даними на сервері. Зрозуміло, що такі фахівці отримують вищу зарплату, але радимо опановувати спершу один напрямок, а не братися одразу і за бек-енд, і за фронт-енд. Обирайте щось одне, а розуміння, куди рухатися далі, прийде до вас вже пізніше.

Інші види розробки

Серед інших популярних напрямків у розробці виділимо наступні:

 • Mobile розробник – розробка мобільних додатків,
 • Desktop розробник – розробка програмних продуктів для ПК (наприклад, Office Word),
 • GameDev розробник – створення ігор, причому це можуть бути як браузерні ігри, так і ігри для ігрових консолей чи ПК. Задачі тут теж різноманітні, і спеціалістам цього напрямку програмування доведеться писати код для створення графічного інтерфейсу, писати логіку певних подій тощо.

Словом, сумувати не доведеться нікому. Обирайте той напрямок у програмуванні, який сподобався саме вам – і вперед, опановувати нові знання, такі цікаві і сучасні знання.

Читайте также

 • Безкоштовне розміщення вакансій та цікаві знижки на сайті Jobs.ua 5 Февраль, 2024

  Для наших Кращих Роботодавців!

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 Декабрь, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 Декабрь, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 Декабрь, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 Декабрь, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Наверх