UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Вибір професії
  5. Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

8.07.2022 487
Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

Хочете стати програмістом… але яким саме? Давайте разом з’ясуємо

8.07.2022     487

Отже, ви мотивували себе вивчати програмування і переходити в ІТ. Але тоді виникає цілком закономірне питання – який напрямок у програмуванні обрати? Як підібрати найоптимальніший для себе варіант, щоб не прогадати? Давайте з’ясуємо разом із Jobs.ua, які популярні спеціальності у програмуванні існують в даний час.

Front-end розробка

Це один з найпростіших входів в ІТ-програмування. Сам термін означає, що ця людина займається розробкою клієнтської частини сайту чи додатку. Іншими словами, це те, що ви бачите на екрані, адже існує ще серверна частина сайту, за яку відповідає наступна професію. Але скажемо ще декілька слів про фронт-енд.

Чому через фронт-енд розробку найлегше ввійти в ІТ? Бо, по великому рахунку, для створення сучасних сайтів, легких та зручних у користуванні, вам знадобляться не так навички програмування – хоча й вони теж! – як власний користувацький досвід і відчуття прекрасного. Робити привабливі сайти – це теж творчий продукт, і якщо у вас все гаразд із творчими задатками, то трошки піднапрягтися і підівчити мову гіпертекстової розмітки HTML та каскадну таблицю стилів CSS не складе великих труднощів. Звичайно, мову програмування JavaScript (або просто JS) теж доведеться підівчити. Адже фронтент-розробник повинен писати скрипти на цій мові програмування, якщо хоче анімувати той чи інший елемент сайту.

Back-end розробник

Як ми вже з’ясували, цей розробник створює серверну частину сайту. Так, ви як користувач її не побачите, але ви взаємодієте з нею постійно, перебуваючи на сайту. Адже в процесі вашого знайомства з сайтом клієнтська частина сайту робить постійні запити на сервер, а за впорядкування інформації на сервері та роботу з нею відповідає даний спеціаліст. Що вам краще обрати – фронт-енд чи бек-енд розробку, вирішувати вам. Когось більше приваблює бек-енд, хоча він дещо складніший у розумінні та навчанні.

Full-stack розробка

Фулл-стак розробники – це фронт-енд і бек-енд в одному флаконі. Тобто ви вмієте робити і те, і інше – створювати клієнтську частину сайту і водночас працювати з даними на сервері. Зрозуміло, що такі фахівці отримують вищу зарплату, але радимо опановувати спершу один напрямок, а не братися одразу і за бек-енд, і за фронт-енд. Обирайте щось одне, а розуміння, куди рухатися далі, прийде до вас вже пізніше.

Інші види розробки

Серед інших популярних напрямків у розробці виділимо наступні:

  • Mobile розробник – розробка мобільних додатків,
  • Desktop розробник – розробка програмних продуктів для ПК (наприклад, Office Word),
  • GameDev розробник – створення ігор, причому це можуть бути як браузерні ігри, так і ігри для ігрових консолей чи ПК. Задачі тут теж різноманітні, і спеціалістам цього напрямку програмування доведеться писати код для створення графічного інтерфейсу, писати логіку певних подій тощо.

Словом, сумувати не доведеться нікому. Обирайте той напрямок у програмуванні, який сподобався саме вам – і вперед, опановувати нові знання, такі цікаві і сучасні знання.

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору