RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Новости Украины и мира
  4. Новости
  5. НБУ прогнозує зростання безробіття

НБУ прогнозує зростання безробіття

4.08.2020 997
НБУ прогнозує зростання безробіття

НБУ прогнозує зростання безробіття

4.08.2020     997

На фоні нового сплеску захворюваності на COVID-19 Національний банк погіршив попередні прогнози зростання безробіття серед громадян України. Раніше передбачалося, що рівень безробіття складе 9,5% від усієї кількості працездатного населення, але, враховуючи складну епідеміологічну ситуацію в країні, прогнозується, що він буде на рівні 10%. Такі дані вказав Національний банк України в «Інфляційному звіті» за липень.

Також там зазначається, що обсяг споживацької активності зменшиться на 6%. Такі сумні наслідки світової пандемії, яка призвела до скорочення діяльності в багатьох сферах економіки. Додаймо сюди урізання заробітної платні та скорочення робочих місць – і отримаємо зовсім ненадихаючу картину. Крім того, за інформацією НБУ, на кінець 2020 року інфляція досягне позначки в 4,7% і залишатиметься в межах 5% (для довідки: рівень інфляції до 2% вважається нормальним для розвинених країн).

В НБУ зазначають, що одним з поштовхів до виходу з ситуації, яка склалася, стане скасування основних антиепідеміологічних обмежень. Внаслідок чого пожвавлюватиметься ділова активність та економіка нашої країни поступово відновлюватиметься. Прогнозується, що в наступному році підвищення приватних споживчих витрат стане основним фактором зростання ВВП.

Що стосується рівня безробіття, на серпень маємо наступну ситуацію: півмільйона українців мають офіційний статус безробітного. Якщо оперувати точними цифрами, 506 тис. українців – офіційно безробітні, а грошову допомогу від держави отримують 426 тис. осіб. За останні місяці кількість реєстрацій безробітних поступово сповільнювалася. Для порівняння: в квітні 149 тис. громадян зареєструвалися в держслужбі занятості, в липні – 68 тисяч. Серед безробітних більше жінок – 58% проти 42% чоловіків. Якщо брати кореляцію по освіті, то частка безробітних, які мають вищу освіту, становить 51%. Серед інших ті, у кого професійно-технічна освіта (32%) та загальна середня освіта (17%). До речі, за цим посиланням можна ознайомитися, в яких сферах більше безробітних та що робити таким громадянам.

Попри оптимістичні прогнози, що з другого півріччя економіка розпочне поступово відновлюватися, не варто очікувати від роботодавців швидкого зростання рівня зарплат задля компенсації інфляції, оскільки кількість претендентів на кожну вакансію постійно збільшується. Тому рекомендуємо усім про всяк випадок заздалегідь подумати над раціоналізацією бюджету та максимально спробувати не втратити роботу, якщо ви зараз працевлаштовані. З порадами, як краще сфокусуватись на роботі та менше відволікатись, можна ознайомитися в цій статті.

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх