UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. НБУ прогнозує зростання безробіття

НБУ прогнозує зростання безробіття

4.08.2020 990
НБУ прогнозує зростання безробіття

НБУ прогнозує зростання безробіття

4.08.2020     990

На фоні нового сплеску захворюваності на COVID-19 Національний банк погіршив попередні прогнози зростання безробіття серед громадян України. Раніше передбачалося, що рівень безробіття складе 9,5% від усієї кількості працездатного населення, але, враховуючи складну епідеміологічну ситуацію в країні, прогнозується, що він буде на рівні 10%. Такі дані вказав Національний банк України в «Інфляційному звіті» за липень.

Також там зазначається, що обсяг споживацької активності зменшиться на 6%. Такі сумні наслідки світової пандемії, яка призвела до скорочення діяльності в багатьох сферах економіки. Додаймо сюди урізання заробітної платні та скорочення робочих місць – і отримаємо зовсім ненадихаючу картину. Крім того, за інформацією НБУ, на кінець 2020 року інфляція досягне позначки в 4,7% і залишатиметься в межах 5% (для довідки: рівень інфляції до 2% вважається нормальним для розвинених країн).

В НБУ зазначають, що одним з поштовхів до виходу з ситуації, яка склалася, стане скасування основних антиепідеміологічних обмежень. Внаслідок чого пожвавлюватиметься ділова активність та економіка нашої країни поступово відновлюватиметься. Прогнозується, що в наступному році підвищення приватних споживчих витрат стане основним фактором зростання ВВП.

Що стосується рівня безробіття, на серпень маємо наступну ситуацію: півмільйона українців мають офіційний статус безробітного. Якщо оперувати точними цифрами, 506 тис. українців – офіційно безробітні, а грошову допомогу від держави отримують 426 тис. осіб. За останні місяці кількість реєстрацій безробітних поступово сповільнювалася. Для порівняння: в квітні 149 тис. громадян зареєструвалися в держслужбі занятості, в липні – 68 тисяч. Серед безробітних більше жінок – 58% проти 42% чоловіків. Якщо брати кореляцію по освіті, то частка безробітних, які мають вищу освіту, становить 51%. Серед інших ті, у кого професійно-технічна освіта (32%) та загальна середня освіта (17%). До речі, за цим посиланням можна ознайомитися, в яких сферах більше безробітних та що робити таким громадянам.

Попри оптимістичні прогнози, що з другого півріччя економіка розпочне поступово відновлюватися, не варто очікувати від роботодавців швидкого зростання рівня зарплат задля компенсації інфляції, оскільки кількість претендентів на кожну вакансію постійно збільшується. Тому рекомендуємо усім про всяк випадок заздалегідь подумати над раціоналізацією бюджету та максимально спробувати не втратити роботу, якщо ви зараз працевлаштовані. З порадами, як краще сфокусуватись на роботі та менше відволікатись, можна ознайомитися в цій статті.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору