UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Шукачу
 4. Знай свої права
 5. В яких сферах більшість безробітних та що робити таким громадянам

В яких сферах більшість безробітних та що робити таким громадянам

8.06.2020 396Автор: Олександр Мавлідінов
В яких сферах більшість безробітних та що робити таким громадянам

В яких сферах більшість безробітних та що робити таким громадянам

8.06.2020     396Автор: 

Тимчасове безробіття, на жаль, стало вже невід’ємним супутником карантинної паузи, що нарешті припиняється. Проте, наразі у багатьох сферах діяльності нараховують просто приголомшливі цифри кількості українців, що втратили свої заробітки завдяки карантину. Так, наприклад, лише у напрямку громадського харчування, кількість безробітних збільшилася у сім разів.

Як повідомляють офіційні джерела, станом на 1 червня, лише у столиці України було 22 700 тимчасово безробітних. Це, майже в три рази більше, ніж на ту саму дату минулого року.

Але, це не є приводом до відчаю, бо як вже встигла продемонструвати статистика, останній період послаблення карантину, кількість вакансій поступово збільшується. Той самий початок червня продемонстрував збільшення числа пропозицій від роботодавців столиці до 9 600.

Наразі, серед тих, хто вважається таким, що втратив роботу, більшість – представники секторів та напрямків, діяльність яких була припинена на період карантинних обмежень. Також, останнім часом до центрів зайнятості зверталася велика кількість людей, які офіційно не працювали вже тривалий час та, здебільше були зайняті у тіньовому секторі вітчизняної економіки.

Як правило, серед офіційно зареєстрованих за останні «карантинні» місяці, безробітних переважають колишні працівники таких сфер:

 • торгівельної – до 25%;
 • сфери державного управління – близько 10%;
 • сфери фінансової й страхової діяльності - 9%;
 • напрямків переробної промисловості - 9%;
 • сфери інформації та телекомунікацій разом з представниками наукової та технічної діяльності –7%.

У порівнянні з показниками минулого року, кількість безробітних суттєво збільшилася у наступних сферах діяльності:

 • виїзна торгівля та організації громадського харчування – збільшення більш ніж у 7 разів;
 • будівництво, адміністративне та допоміжне обслуговування населення та торгівля - у 3 рази;
 • мистецтво, розваги, відпочинок та спорт, підприємства переробної промисловості, транспортні послуги, телекомунікації - більш ніж у 2 рази.

Проте, завдяки заходам Служби зайнятості України, станом на 4 червня, 256 представників малого та середнього бізнесу отримали фінансову допомогу по частковому безробіттю, яка допомогла роботодавцям зберегти робочі місця майже для 7 000 громадян країни.

Щодо цієї допомоги, слід зазначити, що роботодавець, який отримав таку фінансову підтримку, зобов'язаний виплачувати зазначені кошти працівникам, не пізніше 3-х робочих днів з моменту перерахування коштів центром зайнятості. При цьому Державна служба зайнятості має укласти договір із таким роботодавцем про надання допомоги, а той, у свою чергу, щомісяця надавати відомості про працівників, в яких з'явилося право на отримання вказаної допомоги.

Також, відповідно до прийнятого Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу» за номером 591-ІХ передбачено наступне:

 • виплата допомоги по частковому безробіттю фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників;
 • збільшення строків звернення за фінансовою підтримкою до 90 днів з моменту зупинки або скорочення своєї діяльності;
 • звільнення роботодавців від оподаткування ПДФО та військового збору.

Щоб отримувати допомогу, не обов’язково персональна присутність особи, це можна зробити дистанційно, зареєструвавшись у центрі зайнятості онлайн або використавши онлайн-портал державних послуг "Дія".

Після реєстрації, у персональному кабінеті можна буде переглянути всі розділи необхідної взаємодії із Службою зайнятості України, отримати потрібну інформацію для пошуків роботи, відвідання семінарів чи інших заходів з підвищення кваліфікації, відстежити існуючи нарахування та виплати, інші заходи, що допоможуть вдалому працевлаштуванню.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору