Першого червня, Президентом України було підписано Закон, який звільняє вітчизняних пенсіонерів від сплати ЄСВ та заборонено подвійне нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб підприємців, що є сумісниками.
Цим законом, пенсіонери, які є самозайнятими, тобто працюють самі на себе, повністю звільнені від подальшої сплати ЄСВ. Підписаний президентом Закон №2166, не розповсюджує своєї дії на тих пенсіонерів, які працюють на підприємствах та у компаніях. З цього приводу дивуються чимало експертів-економістів, бо на їх думку, саме розповсюдження дії закону на цей прошарок українців зробило би шукачів «65+» років більш конкурентоспроможними на ринку праці та допомогло у закритті нестачі у країні робочих рук.
Проте, прийнятий Закон, має такі зміни, що вступають у дії з 1 січня 2021 року:
Подвійна сплата ЄСВ залишається в українців, які одночасно мають статус фізичної особи-підприємця та використовують у своєму бізнесі труд найманих працівників. Оскільки, за найманого працівника єдиний соціальний внесок має сплачувати роботодавець, то такий ФОП, як роботодавець нараховує ЄСВ сам собі: саме тому, в даному випадку ЄСВ сплачується двічі.
Закон дозволяє фізичним особам підприємцям із таким сумісництвом не платити єдиний соціальний внесок, так, як така практика подвійного нарахування ЄСВ, однозначно йде всупереч із законодавством України.
Не будуть тепер сплачувати єдиний соціальний внесок й ті пенсіонери, які здійснюють незалежну професійну діяльність, тобто, працюють самі на себе. Такі пенсіонери, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності остаточно звільнені новим законодавством від сплати такого типу податку внеску, проте, українці, що є самозайнятими особами, але працюють як фізичні особи підприємці, на загальних підставах, теж таких пільг не мають. Зазвичай, це представники таких професій, як нотаріальна справа, адвокатська діяльність, тощо.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.