UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Новини України і світу
 4. Новини
 5. Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

2.06.2020 296Автор: Олександр Мавлідінов
Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

2.06.2020     296Автор: 

Першого червня, Президентом України було підписано Закон, який звільняє вітчизняних пенсіонерів від сплати ЄСВ та заборонено подвійне нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб підприємців, що є сумісниками.

Цим законом, пенсіонери, які є самозайнятими, тобто працюють самі на себе, повністю звільнені від подальшої сплати ЄСВ. Підписаний президентом Закон №2166, не розповсюджує своєї дії на тих пенсіонерів, які працюють на підприємствах та у компаніях. З цього приводу дивуються чимало експертів-економістів, бо на їх думку, саме розповсюдження дії закону на цей прошарок українців зробило би шукачів «65+» років більш конкурентоспроможними на ринку праці та допомогло у закритті нестачі у країні робочих рук.

Проте, прийнятий Закон, має такі зміни, що вступають у дії з 1 січня 2021 року:

 • забороняється подвійне оподаткування громадян України ЄСВ;
 • звільняються від сплати ЄСВ самозайняті люди пенсійного віку;
 • ФОПи, які знаходяться у процесі закриття бізнесів, звільняються від сплати штрафів, нарахованих за несплату або прострочення ЄСВ.

Подвійна сплата ЄСВ залишається в українців, які одночасно мають статус фізичної особи-підприємця та використовують у своєму бізнесі труд найманих працівників. Оскільки, за найманого працівника єдиний соціальний внесок має сплачувати роботодавець, то такий ФОП, як роботодавець нараховує ЄСВ сам собі: саме тому, в даному випадку ЄСВ сплачується двічі.

Закон дозволяє фізичним особам підприємцям із таким сумісництвом не платити єдиний соціальний внесок, так, як така практика подвійного нарахування ЄСВ, однозначно йде всупереч із законодавством України.

Не будуть тепер сплачувати єдиний соціальний внесок й ті пенсіонери, які здійснюють незалежну професійну діяльність, тобто, працюють самі на себе. Такі пенсіонери, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності остаточно звільнені новим законодавством від сплати такого типу податку внеску, проте, українці, що є самозайнятими особами, але працюють як фізичні особи підприємці, на загальних підставах, теж таких пільг не мають. Зазвичай, це представники таких професій, як нотаріальна справа, адвокатська діяльність, тощо.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору