Першого червня, Президентом України було підписано Закон, який звільняє вітчизняних пенсіонерів від сплати ЄСВ та заборонено подвійне нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб підприємців, що є сумісниками.
Цим законом, пенсіонери, які є самозайнятими, тобто працюють самі на себе, повністю звільнені від подальшої сплати ЄСВ. Підписаний президентом Закон №2166, не розповсюджує своєї дії на тих пенсіонерів, які працюють на підприємствах та у компаніях. З цього приводу дивуються чимало експертів-економістів, бо на їх думку, саме розповсюдження дії закону на цей прошарок українців зробило би шукачів «65+» років більш конкурентоспроможними на ринку праці та допомогло у закритті нестачі у країні робочих рук.
Проте, прийнятий Закон, має такі зміни, що вступають у дії з 1 січня 2021 року:
Подвійна сплата ЄСВ залишається в українців, які одночасно мають статус фізичної особи-підприємця та використовують у своєму бізнесі труд найманих працівників. Оскільки, за найманого працівника єдиний соціальний внесок має сплачувати роботодавець, то такий ФОП, як роботодавець нараховує ЄСВ сам собі: саме тому, в даному випадку ЄСВ сплачується двічі.
Закон дозволяє фізичним особам підприємцям із таким сумісництвом не платити єдиний соціальний внесок, так, як така практика подвійного нарахування ЄСВ, однозначно йде всупереч із законодавством України.
Не будуть тепер сплачувати єдиний соціальний внесок й ті пенсіонери, які здійснюють незалежну професійну діяльність, тобто, працюють самі на себе. Такі пенсіонери, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності остаточно звільнені новим законодавством від сплати такого типу податку внеску, проте, українці, що є самозайнятими особами, але працюють як фізичні особи підприємці, на загальних підставах, теж таких пільг не мають. Зазвичай, це представники таких професій, як нотаріальна справа, адвокатська діяльність, тощо.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?