UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Новини України і світу
  4. Новини
  5. Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

2.06.2020 332Автор: Олександр Мавлідінов
Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

Новий закон скасував для пенсіонерів сплату ЄСВ

2.06.2020     332Автор: 

Першого червня, Президентом України було підписано Закон, який звільняє вітчизняних пенсіонерів від сплати ЄСВ та заборонено подвійне нарахування єдиного соціального внеску для фізичних осіб підприємців, що є сумісниками.

Цим законом, пенсіонери, які є самозайнятими, тобто працюють самі на себе, повністю звільнені від подальшої сплати ЄСВ. Підписаний президентом Закон №2166, не розповсюджує своєї дії на тих пенсіонерів, які працюють на підприємствах та у компаніях. З цього приводу дивуються чимало експертів-економістів, бо на їх думку, саме розповсюдження дії закону на цей прошарок українців зробило би шукачів «65+» років більш конкурентоспроможними на ринку праці та допомогло у закритті нестачі у країні робочих рук.

Проте, прийнятий Закон, має такі зміни, що вступають у дії з 1 січня 2021 року:

  • забороняється подвійне оподаткування громадян України ЄСВ;
  • звільняються від сплати ЄСВ самозайняті люди пенсійного віку;
  • ФОПи, які знаходяться у процесі закриття бізнесів, звільняються від сплати штрафів, нарахованих за несплату або прострочення ЄСВ.

Подвійна сплата ЄСВ залишається в українців, які одночасно мають статус фізичної особи-підприємця та використовують у своєму бізнесі труд найманих працівників. Оскільки, за найманого працівника єдиний соціальний внесок має сплачувати роботодавець, то такий ФОП, як роботодавець нараховує ЄСВ сам собі: саме тому, в даному випадку ЄСВ сплачується двічі.

Закон дозволяє фізичним особам підприємцям із таким сумісництвом не платити єдиний соціальний внесок, так, як така практика подвійного нарахування ЄСВ, однозначно йде всупереч із законодавством України.

Не будуть тепер сплачувати єдиний соціальний внесок й ті пенсіонери, які здійснюють незалежну професійну діяльність, тобто, працюють самі на себе. Такі пенсіонери, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності остаточно звільнені новим законодавством від сплати такого типу податку внеску, проте, українці, що є самозайнятими особами, але працюють як фізичні особи підприємці, на загальних підставах, теж таких пільг не мають. Зазвичай, це представники таких професій, як нотаріальна справа, адвокатська діяльність, тощо.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору