Введення воєнного стану в країні та оголошення загальної мобілізації підштовхнуло багато компаній та підприємців не тільки до збереження бізнесу під час війни, до переформатування власної діяльності, з огляду на користь країні, а й на перегляд складу робочого персоналу. Збереження цінних кадрів в компанії є релевантним для збереження балансу між захистом країни та підтримкою економіки під час війни. Одним з таких способів збереження складу працівників - бронювання працівників.
Законом України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» передбачається таке поняття як «бронювання працівників». Це спеціальна відстрочка працівників від мобілізації строком 6 місяців. Бронювання військо зобов’язаних під час воєнного стану здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.
І це цілком зрозуміло, адже населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати відповідно навіть під час війни.
Закон України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» чітко зазначає, що бронь працівників можлива підприємством, якому встановлено мобілізаційні завдання, що доводяться до нього на підставі мобілізаційних планів та договорів. А саме, бронювати працівників можуть лише ті організації, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань й населення. Вимоги до підприємств в процедурі бронювання працівників зазначаються в постанові Кабміну «Про деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 3 березня 2022 року.
Бронюванню працівників на підприємствах підлягають лише військовозобов'язані особи, як чоловіки, так і жінки. Особи, які не є військовозобов'язаними не будуть мобілізовані, тому потреба у їх бронюванні відсутня. До того ж до бронювання допускаються лише наймані працівники на підставі трудового договору чи контракту. До того ж ще однією умовою бронювання є проходження ними раніше військової служби. Проте неможливі для бронювання військовозобов’язані із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями, на кшталт: ракетні, артилерійські, танкові, радіотехнічні, мінні та протимінні.
Процедура бронювання хоч й багатоетапна, проте слідуючи чітко затвердженим формам документів та вказівкам певних регуляторів, можлива. Зробити це можна в декілька етапів:
І етап - складання пропозицій щодо бронювання та списків працівників.
ІІ етап - відправка пропозицій уповноваженим органам.
ІІІ етап - схвалення пропозицій рядом державних органів.
IV етап - ухвалення рішення про відстрочку.
Ухвалене рішення Мінекономіки в ці декілька етапів (витяг із відповідного наказу) є підтвердженням надання відстрочки військовозобов’язаним та бронювання працівників.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.
В статті ділимося порадами, в яких сферах діяльності розвивати справу, щоб зацікавити своїм продуктом чи послугами людей, чиї статки вимірюються мільйонами доларів. Мільйонами як мінімум.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.
Як взаємодіяти з такими людьми, які вічно мають рацію, дізнавався Jobs.ua.