UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Методи управління персоналом
  5. Що таке бронювання працівників та як воно оформлюється

Що таке бронювання працівників та як воно оформлюється

19.06.2022 334Автор: Лоліта Платошкіна
Що таке бронювання працівників та як воно оформлюється

Що таке бронювання працівників та як воно оформлюється

19.06.2022     334Автор: 

Введення воєнного стану в країні та оголошення загальної мобілізації підштовхнуло багато компаній та підприємців не тільки до збереження бізнесу під час війни, до переформатування власної діяльності, з огляду на користь країні, а й на перегляд складу робочого персоналу. Збереження цінних кадрів в компанії є релевантним для збереження балансу між захистом країни та підтримкою економіки під час війни. Одним з таких способів збереження складу працівників - бронювання працівників.

Законом України «‎Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку»‎‎ передбачається таке поняття як «‎бронювання працівників»‎. Це спеціальна відстрочка працівників від мобілізації строком 6 місяців. Бронювання військо зобов’язаних під час воєнного стану здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.

І це цілком зрозуміло, адже населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати відповідно навіть під час війни.

Які компанії можуть бронювати працівників

Закон України «‎Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку»‎ чітко зазначає, що бронь працівників можлива підприємством, якому встановлено мобілізаційні завдання, що доводяться до нього на підставі мобілізаційних планів та договорів. А саме, бронювати працівників можуть лише ті організації, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань й населення. Вимоги до підприємств в процедурі бронювання працівників зазначаються в постанові Кабміну «‎Про деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану»‎ від 3 березня 2022 року.

Яких працівників можна бронювати під час війни

Бронюванню працівників на підприємствах підлягають лише військовозобов'язані особи, як чоловіки, так і жінки. Особи, які не є військовозобов'язаними не будуть мобілізовані, тому потреба у їх бронюванні відсутня. До того ж до бронювання допускаються лише наймані працівники на підставі трудового договору чи контракту. До того ж ще однією умовою бронювання є проходження ними раніше військової служби. Проте неможливі для бронювання військовозобов’язані із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями, на кшталт: ракетні, артилерійські, танкові, радіотехнічні, мінні та протимінні.

Як забронювати працівників

Процедура бронювання хоч й багатоетапна, проте слідуючи чітко затвердженим формам документів та вказівкам певних регуляторів, можлива. Зробити це можна в декілька етапів:

І етап - складання пропозицій щодо бронювання та списків працівників.

ІІ етап - відправка пропозицій уповноваженим органам.

ІІІ етап - схвалення пропозицій рядом державних органів.

IV етап - ухвалення рішення про відстрочку.

Ухвалене рішення Мінекономіки в ці декілька етапів (витяг із відповідного наказу) є підтвердженням надання відстрочки військовозобов’язаним та бронювання працівників.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


↑ Вгору