Введення воєнного стану в країні та оголошення загальної мобілізації підштовхнуло багато компаній та підприємців не тільки до збереження бізнесу під час війни, до переформатування власної діяльності, з огляду на користь країні, а й на перегляд складу робочого персоналу. Збереження цінних кадрів в компанії є релевантним для збереження балансу між захистом країни та підтримкою економіки під час війни. Одним з таких способів збереження складу працівників - бронювання працівників.
Законом України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» передбачається таке поняття як «бронювання працівників». Це спеціальна відстрочка працівників від мобілізації строком 6 місяців. Бронювання військо зобов’язаних під час воєнного стану здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.
І це цілком зрозуміло, адже населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати відповідно навіть під час війни.
Закон України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» чітко зазначає, що бронь працівників можлива підприємством, якому встановлено мобілізаційні завдання, що доводяться до нього на підставі мобілізаційних планів та договорів. А саме, бронювати працівників можуть лише ті організації, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань й населення. Вимоги до підприємств в процедурі бронювання працівників зазначаються в постанові Кабміну «Про деякі питання бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 3 березня 2022 року.
Бронюванню працівників на підприємствах підлягають лише військовозобов'язані особи, як чоловіки, так і жінки. Особи, які не є військовозобов'язаними не будуть мобілізовані, тому потреба у їх бронюванні відсутня. До того ж до бронювання допускаються лише наймані працівники на підставі трудового договору чи контракту. До того ж ще однією умовою бронювання є проходження ними раніше військової служби. Проте неможливі для бронювання військовозобов’язані із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями, на кшталт: ракетні, артилерійські, танкові, радіотехнічні, мінні та протимінні.
Процедура бронювання хоч й багатоетапна, проте слідуючи чітко затвердженим формам документів та вказівкам певних регуляторів, можлива. Зробити це можна в декілька етапів:
І етап - складання пропозицій щодо бронювання та списків працівників.
ІІ етап - відправка пропозицій уповноваженим органам.
ІІІ етап - схвалення пропозицій рядом державних органів.
IV етап - ухвалення рішення про відстрочку.
Ухвалене рішення Мінекономіки в ці декілька етапів (витяг із відповідного наказу) є підтвердженням надання відстрочки військовозобов’язаним та бронювання працівників.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.