RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Публикации о работе
  3. Обучение, развитие, повышение квалификации
  4. Обучение и работа
  5. Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

5.12.2019 2128Автор: Олександр Мавлідінов
Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

5.12.2019     2128Автор: 

Прогноз-роздум

Емпатія чи рівень IQ, «жорсткі» чи «м’які» навички? Можливість професійного зростання чи безумовний здобуток від держави за те, що працевлаштуватися просто немає куди?

Усі такі питання, все частіше стрибають в думки сучасників, та спонукають останніх із тривогою дивитися на власних дітей, бо немає точного розуміння, в якому світі саме їм доведеться жити.

Саме погане у цих страхах те, що вони мають певне обґрунтування, а перші прояви того, що світ вже почав швидко рухатися у бік радикальних змін, можна досліджувати, безпосередньо зараз.

Придивіться уважніше. Світом крокує високотехнологічний прогрес, автоматизуючи майже всі сфери людської діяльності, полегшуючи важку працю людини й, одночасно, загрожуючи їй втратою роботи.

Новини повні повідомлень про звільнення численної кількості робітників з великих промислових та автомобільних підприємств – на їх місця прийшли роботизовані автомати, конвеєри, що мають аналоги «простих» версій штучного інтелекту та всілякі розумні програми. З одного боку, такі нововведення дозволяють більшості споживачів користуватися комфортом, під час здійснення покупок речей та послуг. Просто у «два клікі» сьогодні можна не тільки придбати будь-який товар, але й замовити послугу в любій стороні світу, без огляду на те, як далеко від бажаного знаходиться користувач.

Інша тенденція – на скорочення робочого часу, спонукає, навіть уряди країн приймати відповідні закони, що регламентують нові «чотириденні» робочі тижні та нове ставлення до власної відповідальності робітників за свою працю. Вдала ідея, або кажучи за новою модою – стартап, здатна створити нового мільйонера за лічені години, при тому, що кінцевим продуктом, нової «діяльності», все частіше стають….емоції.

При всій цій легкості та зручності, нова техногенна «висока» революція, просто не залишає людині місця на ринку праці, демонструючи чималу вигоду від застосування автоматів та комп’ютерних програм там, де до цього працювала людина.

Навіть новини, сьогодні у більшості випадків пишуть не живі автори, а спеціальні «контент-редактори», здатні аналізувати попит цільових аудиторій, виділяти ключові запити та інтереси, знаходити цікаву потрібну інформацію, та формувати її у повноцінні тексти-статті. У відомій британській газеті, вже рік колонку новин веде тандем з такого редактору та людини-журналіста, що поки що потрібен щоб додати до текстів «від робота» трохи людяності.

Чимало країн прораховують можливість виплат своєму населенню доходів, що названі безумовними. Виплачувати їх мають, починаючи від самого народження дитини, якщо людина вже наперед потрапляє до прошарку населення, який за визначенням «не бути мати можливості працевлаштуватися».

Що робити у такій ситуації? Занепадати духом та починати вивчати науку обробки землі або, принаймні, навчати цьому нащадків?

Насправді, не все настільки кепсько й на вдале майбутнє можуть розраховувати не лише умовні «обрані». Вихід є, й починати будувати своє «завтра» у швидкому цифровому світі, людина має просто сьогодні.

Про те, як підготуватися до близьких (за прогнозами не більш як через 10 років) змін світового ринку праці та які професії стануть «на вагу золота», читайте на Jobs.ua завтра, в другій частині нашого «прогнозу-роздуму».

Читайте также

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 Декабрь, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 Декабрь, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 Декабрь, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 Декабрь, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 Ноябрь, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Наверх