Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Навчання і робота
 5. Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

5.12.2019 190Автор: Александр Мавлидинов
Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

Світовий ринок праці: в очікуванні "комфортного апокаліпсису" (частина 1)

5.12.2019     190Автор: 

Прогноз-роздум

Емпатія чи рівень IQ, «жорсткі» чи «м’які» навички? Можливість професійного зростання чи безумовний здобуток від держави за те, що працевлаштуватися просто немає куди?

Усі такі питання, все частіше стрибають в думки сучасників, та спонукають останніх із тривогою дивитися на власних дітей, бо немає точного розуміння, в якому світі саме їм доведеться жити.

Саме погане у цих страхах те, що вони мають певне обґрунтування, а перші прояви того, що світ вже почав швидко рухатися у бік радикальних змін, можна досліджувати, безпосередньо зараз.

Придивіться уважніше. Світом крокує високотехнологічний прогрес, автоматизуючи майже всі сфери людської діяльності, полегшуючи важку працю людини й, одночасно, загрожуючи їй втратою роботи.

Новини повні повідомлень про звільнення численної кількості робітників з великих промислових та автомобільних підприємств – на їх місця прийшли роботизовані автомати, конвеєри, що мають аналоги «простих» версій штучного інтелекту та всілякі розумні програми. З одного боку, такі нововведення дозволяють більшості споживачів користуватися комфортом, під час здійснення покупок речей та послуг. Просто у «два клікі» сьогодні можна не тільки придбати будь-який товар, але й замовити послугу в любій стороні світу, без огляду на те, як далеко від бажаного знаходиться користувач.

Інша тенденція – на скорочення робочого часу, спонукає, навіть уряди країн приймати відповідні закони, що регламентують нові «чотириденні» робочі тижні та нове ставлення до власної відповідальності робітників за свою працю. Вдала ідея, або кажучи за новою модою – стартап, здатна створити нового мільйонера за лічені години, при тому, що кінцевим продуктом, нової «діяльності», все частіше стають….емоції.

При всій цій легкості та зручності, нова техногенна «висока» революція, просто не залишає людині місця на ринку праці, демонструючи чималу вигоду від застосування автоматів та комп’ютерних програм там, де до цього працювала людина.

Навіть новини, сьогодні у більшості випадків пишуть не живі автори, а спеціальні «контент-редактори», здатні аналізувати попит цільових аудиторій, виділяти ключові запити та інтереси, знаходити цікаву потрібну інформацію, та формувати її у повноцінні тексти-статті. У відомій британській газеті, вже рік колонку новин веде тандем з такого редактору та людини-журналіста, що поки що потрібен щоб додати до текстів «від робота» трохи людяності.

Чимало країн прораховують можливість виплат своєму населенню доходів, що названі безумовними. Виплачувати їх мають, починаючи від самого народження дитини, якщо людина вже наперед потрапляє до прошарку населення, який за визначенням «не бути мати можливості працевлаштуватися».

Що робити у такій ситуації? Занепадати духом та починати вивчати науку обробки землі або, принаймні, навчати цьому нащадків?

Насправді, не все настільки кепсько й на вдале майбутнє можуть розраховувати не лише умовні «обрані». Вихід є, й починати будувати своє «завтра» у швидкому цифровому світі, людина має просто сьогодні.

Про те, як підготуватися до близьких (за прогнозами не більш як через 10 років) змін світового ринку праці та які професії стануть «на вагу золота», читайте на Jobs.ua завтра, в другій частині нашого «прогнозу-роздуму».

Читайте також

 • Пошук роботи й соцмережі22 січень, 2020

  Шукаючи роботу, ми намагаємося ретельно скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Але інколи забуваємо ще про одне, не менш важливе... Про свої акаунти в соціальних мережах.

 • Вам відмовили? Це можливість рухатись далі!21 січень, 2020

  Кожному з нас колись відмовляли. Це буває в різних ситуаціях: у якомусь проханні до людини при отриманні необхідного документа, при прийомі на роботу, в особистих стосунках і т. п. Нам не приємні відмови, ми від них страждаємо. Особливо страждає наша самооцінка… Але відмову можна повернути з користю для себе.

 • Інтроверт. Як поводити себе у колективі20 січень, 2020

  Незважаючи на те, що більшість суспільства здатна «навішувати» ярлики на тих, хто не схожий на них самих, інтроверту ніколи не слід намагатися змінювати свою особистість та поводитися «як більшість»

 • Критерії вибору першого робочого місця19 січень, 2020

  Перше робоче місце по-різному може вплинути на майбутнє людини. Деколи це розчарування, часто – хороша платформа для подальшої побудови кар’єри. На робочому місці людина проводить третину свого життя. Коли після закінчення навчального закладу постає питання про працевлаштування, необхідно свідомо підійти до його вирішення.

 • Типові помилки, які допускають в перший робочий день19 січень, 2020

  Після вдалого пошуку роботи, коли омріяна посада у вас «у руках», не варто розслаблятися. Перші дні на новому робочому місці дуже важливі. Необхідно проявити свої професійні якості, а також влитися в колектив. Для цього треба не тільки дбати про вдале виконання прямих обов’язків, але й зрозуміти, чого не варто робити.

↑ Вгору