У кожної людини виникають ситуації, коли потрібно залишити робоче місце раніше, ніж передбачалося. Якщо відсутнім потрібно бути цілий день, доводиться писати заяву на відпустку без оплати або використання відгулу, якщо він є. Набагато зручніше відпроситися у керівника і розв'язати проблеми, які виникли.
Чи завжди начальник готовий йти на поступки? Якщо він вважає, що співробітники зобов'язані бути на роботі цілий день і не відпускає раніше навіть на 30 хвилин, коли це дійсно необхідно, домовитися з ним буде важко. А тепер задумайтесь про причини відмови. Напевно працівники стали зловживати добротою і почали відпрошуватися занадто часто.
На кожному підприємстві може відбутися перевірка, і, якщо буде виявлено відсутність співробітника без поважної причини, можливо накладення штрафу. Залишення робочого місця має оформлюватися документами. Кожному потрібно знати, що проблеми потрібно вирішувати у вільний час.
Бувають ситуації, коли діяти треба негайно, наприклад, якщо трапилася аварійна ситуація з комунікацією будинку (зірвало трубу, виник витік газу, затоплення), тоді єдиний вихід — відпроситися з роботи, щоб викликати майстра по ремонту і попередити сусідів про те, що сталося. Таких прикладів можна навести багато. З подібними проблемами стикався кожен, тому відмовити в такій ситуації буде не по-людськи.
Записалися до лікаря, але прийом проходить тільки в робочий час? Доведеться відпрошуватись. Поясніть начальнику, що відкласти візит неможна, напевно, він піде на поступки. На відвідування поліклініки може піти весь робочий день, але, якщо ви хочете встигнути вирішити проблему за декілька годин, дізнайтеся, чи бувають відхилення від графіка прийому або запишіться в приватний медзаклад, там не затримують відвідувачів.
Якщо ви хочете, щоб вас точно відпустили, відпрошуйтеся заздалегідь і підготуйте вагомі аргументи. У деяких випадках потрібно продумати план відпрацювання. Наприклад, на наступний день. Або, навпаки, заздалегідь виконайте свої завдання і тоді можете не турбуватися, що плани доведеться міняти і це вплине на роботу всього колективу.
Навіть якщо начальник суворий, з ним можна порозумітися. У кожної людини є сім'я, діти, будинок, тому напевно доводилося вирішувати різні проблеми. Коли прийде час відпрошуватись, дотримуйтесь наступних рекомендацій:
Якщо у вас такий ритм життя, що доводиться самостійно вирішувати багато проблем, обговоріть на співбесіді можливість відпрошуватися. Отримаєте категоричну відмову – будете знати, що ця посада вам не підходить. Перш ніж влаштовуватися на роботу, потрібно залагодити всі проблеми і бути впевненим, що часто відпрошуватися не доведеться. В іншому випадку краще перейти на фріланс і розпоряджатися часом на свій розсуд. Вдень буде можливість вирішувати домашні проблеми, наприклад, відводити і забирати дітей з дитсадка і школи, а ввечері або вночі виконувати робочі завдання.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.