Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
   1. Работа в Украине
   2. Онлайн консультация юриста
   3. Выход на пенсию

   Выход на пенсию #109383

   Вопрос от Ольга (13 Ноябрь 2019):
   Мені потрібна довідка з місця роботи по зп. Однак підприємство перебуває в стані ліквідації. Ліквідатор каже звернутися до його помічника, який в свою чергу лише обіцяє видати довідку

   Ответ юриста ( 1 Декабрь 2019) :

   Доброго дня! Відповідно до ст. 49 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати. Форма довідки про заробітну плату (грошове забезпечення, винагороду за цивільно-правовим договором) затверджена Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок), який затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (в редакції постанови КМУ від 26.06.2015 № 439). Оскільки в КЗпП не визначено терміну щодо видачі довідки про роботу, тому слід керуватися ст. 20 ЗУ «Про звернення громадян». Так, звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше 1 місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну. Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку. Органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об’єднання громадян, посадові особи розглядають звернення громадян, не стягуючи плати. За ненадання довідки (документів) на підставі звернення громадян передбачена адміністративна відповідальність згідно ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

   Выход на пенсию, другие вопросы

    Марія (27 Июль 2021)

    Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи обов'язково потрібно відправляти в пенсійний фонд сканкопії трудових книжок? Фермерське господарство, 4 працівники:1 прийнятий у вересні 2020 р., 2 і 3 оформлені в квітні 2021 р.,4 -в липні 2021р.

     Посмотреть ответ

    Антон (22 Июль 2021)

    Как начисляется пенсия ФОПам в Украине? Как понять сколько будет пенсия физ.лицу, если не знаешь свой трудовой стаж?

     Посмотреть ответ

    Любов (20 Июль 2021)

    Добрий день .Чи можу я вийти на пенсію по вислузі років ,якщо пропрацювала у школі з вересня 1992 року по сьогоднішній день і за цей період перебувала на обліку в центрі зайнятості населення у1998 році два місяці

     Посмотреть ответ

    М (13 Июль 2021)

    Чи виплачується 10 окладів педагогу при виході на пільгову пенсію при наявності 35 років страхового стажу? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Людмила (10 Июль 2021)

    Здравствуйте,мне 54года,имею стаж по первой сетке 4года и 9месяцев,трудовой стаж более 30 лет,когда могу выйти на пенсию

     Посмотреть ответ

    Людмила (26 Июнь 2021)

    Стою в центре занятости с января 2021года, на сегоднешний день т. е. 26 июня 2021г. до выхода на пенсию осталось полтора месяца. В центре занятости настойчиво предлагают сняться с учета или дают направление на работу и если я откажусь (а я откажусь, потому что мне уже надо подавать заявление на пенсию и готовить документы) они меня сами снимают с учета. Все ли правомерно в их действиях?

     Посмотреть ответ

    Владислав (14 Июнь 2021)

    При оформлении пенсионного стажа потребовали подтверждения о работе за пределами Украины. Это Якутия (Соха) Период работы с 1985 по 1988 г. Не представляю возможным предоставить справки кроме записи в трудовой книжке. Как можно решить вопрос с пенсионным фондом? Зараннее благодарен. Владислав

     Посмотреть ответ

    Ольга (19 Май 2021)

    Добрый день ! Мне 58лет и 3 месяца, могу ли я,уволившись с работы по собственному желанию или по согласованию сторон, встать в центр занятости на учет согласно статьи 22 ч.4 ЗУ "Про загальнообовязкове держ.соц.страхування на випадок безробіття", будут ли мне проводиться выплаты в теч. 720 дней, как написано в Законе до срока выхода на пенсию ?

     Посмотреть ответ

    Галина (14 Май 2021)

    Вітаю. В 2015 році чоловік рік був в ЗСУ без відриву від роботи і отримував зарплатню. Чи зараховуються виплати ЗСУ для розрахування і начисления пенсії за віком?Дякую.

     Посмотреть ответ

    Ольга (13 Май 2021)

    Здраствуйте! Официально оформлен человек у ФОП, но работодатель не платит за него налоги. Ввойдет ли этот период в пенсионный стаж или нет?

     Посмотреть ответ

   Ищете работу?

   Ищете персонал?

   Другие документы

   Часто ищут

   ↑ Наверх