RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Другое

Другое #109624

Вопрос от Смоквіна Світлана Володимирівна ( 2 Май 2020):
Добрий день Звертається до вас за порадою Світлана, вчитель початкових класів. Я пенсіонерка. Мені назначена пенсія достроково, у 45 років, згідно ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відношусь до ІІ категорії (евакуйована з 10 – кілометрової зони відчуження у 1986 році). Чи розповсюджується на мене п.1 – 2ч. Прикінцевих положень Закону України « Про повну загальну освіту» (набрав чинності 18.03.2020).? Зокрема,у ч 2 ст. 22 цього Закону зазначено: Педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років. У ч. 3 Прикінцевих положень зазначено: таких працівників треба звільнити до 1 липня 2020 р. і водночас укласти з ними договір строком на один рік. Якщо не погоджуються – звільнити. Чи підпадаю я під цю процедуру «Звільнення – укладання контракту», якщо мені зараз 55 років і я не досягла пенсійного віку?

Ответ юриста (18 Май 2020) :

Доброго дня! У разі звільнення згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП працівників, які віднесені до I та II категорій осіб, які постраждали унаслідок Чорнобильської катастрофи, або є учасниками ліквідації наслідків аварій на ЧАЕС і віднесені до III категорії, роботодавець зобов’язаний виплатити їм допомогу в розмірі триразової середньомісячної заробітної плати (п. 7 ч. 1 ст. 20, п. 1 ч. 1 ст. 21, п. 1 ч. 1 ст. 22 Закону № 796). Зверніть увагу: Законом № 796 у зв’язку зі звільненням працівників-чорнобильців установлена саме гарантована державою компенсація — допомога в розмірі триразової середньомісячної заробітної плати, яка виплачується в разі звільнення працівників у зв’язку зі скороченням штату. Стосовно положень Закону України «Про повну загальну освіту» у законі вказано чітко, що педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, мають працювати на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років. Тобто до 1 липня 2020 року має відбутись обов’язкове переведення усіх вчителів-пенсіонерів на строкові контракти (директор повинен звільнити вчителів пенсійного віку та одразу після цього запропонувати підписати контракт). У разі незгоди проводження трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, має бути звільнено.

Другое, другие вопросы

    Марина (31 Март 2024)

    Добрый день. Мне осталось 12 месяцев до выхода на пенсию. Хочу поменять работу, при этом стать на учёт в центр занятости. Не отразится ли в будущем это на размер пенсии?

     Посмотреть ответ

    Світлана (26 Март 2024)

    Д.день! Норма робочого часу вчителя-дефектолога 18 годин на тиждень . Просимо вас надати нормативну-правову базу відпрацювання робочого часу вчителя-дефектолога, який працює в Медичній установі.

     Посмотреть ответ

    Наталія (25 Март 2024)

    Доброго дня. Державний заклад перебуває на стадії реорганізації шляхом приєднання до нової установи. Уже необхідно попереджати працівників про зміну умов праці та готувати штатний розпис для новоствореної установи. Підскажіть будьласка штатний розпис новоствореної установи повинен складатись лише з вакансій і через два місяці туди переводити людей чи зразу можна формувати штити з окладами персоналу, адже люди мають персональні надбавки і доплати, які значно впливають на фонд оплати праці затверджений штитним розписом? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Ольга (15 Март 2024)

    Цікавить відповідь на таке питання. У грудні 2020 року отримала диплом магістра. У 2024 році атестуюся як вчитель початкових класів, але не маю курсів з підвищення кваліфікації за 2021 рік(за 2022 і 2023 роки маю 295 годин). Чи можу у такому випадку бути проатестована на II категорію?

     Посмотреть ответ

    Світлана (13 Март 2024)

    Доброго дня. На нашому підприємсві цех "А" з'єднують із цехом "Б" і утворюють цех із назвою "В". Посади фасувальник-пакувальник цеху "А" змінюються на посади фасувальник-пакувальник цеху "В". Як оформляти правильно: а) наказом про переведення на посаду в інший цех за згодою працівника (ч.1ст.32 КЗП) чи наказом про зміну назви цеху (без згоди працівника) (ч.2 ст.32 КЗП)?

     Посмотреть ответ

    Наталія (21 Февраль 2024)

    Доброго дня! Чи може медична сестра ліцею суміщати виконання обов'язків вихователя по підвозу дітей? Та чи можна її тарифікувати як педагогічного працівника? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Наталія (12 Февраль 2024)

    Добрий день. Чи має право підприємство самостійно присвоїти ( раніше не було взагалі) робітникам розряди? При присвоєнні розрядів керуємось ДКХП. Якщо в ДКХП професія не розподіляється на розряди, як бути?

     Посмотреть ответ

    Наталія (12 Февраль 2024)

    Добрий день. Плануємо присвоїти розряди робітникам підприємства. Чи маємо ми право самостійно присовїти розряди робітникам ? ( за погодженням з представником трудового колектива) розробити Положення про присвоєння розрядів , внести відповідні дані в колективний договір. створити комісію, взяти за основу при присвоєнні розрядів ДКХП . Якщо в ДКХП професія не розподіляється за розрядами . як бути?

     Посмотреть ответ

    Світлана ( 7 Февраль 2024)

    Доброго дня Підкажіть, будь ласка, чи має право керівник державного підприємства ввести працівників в мінус по годинам( норма годин за квартал не буде відпрацьована) і заставити працівників писати заяви на свій рахунок. Дякую

     Посмотреть ответ

    Галина Пилипчук ( 9 Январь 2024)

    Доброго дня.Скажіть будь ласка у мене диплом початкової школи чи маю право пройшовши курси, викладати у 10.11 класі.

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх