RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Другое

Другое #111580

Вопрос от Юлія ( 8 Октябрь 2023):
Добрий вечір. Я працюю спеціальній школі. У минулому році коли почалася війна дітей-сиріт з Полтавської області відправили в табір до Польщі у супроводі вчителів, які виявили бажання виїхати з дітьми за кордон. Дитина - сирота, учень 10 класу нашої школи також був відправлений. На сьогоднішній день постало питання, що вчителі нашої школи повинні їхати до цього табору, працювати там з дітьми. Чи має право директор школи примусово відправити мене як вчителя до цього табору в Польщі? Чи має право відправити наказом? Які права як вчитель маю я цій ситуації?

Ответ юриста ( 9 Октябрь 2023) :

Доброго дня! Виїзд за межі України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із закладів з цілодобовим перебуванням, можливий тільки у супроводі законного представника та за наявності: - паспорта громадянина України, свідоцтва про народження дитини чи інших документів визнаних Держприкордонслужбою; - наказу директора установи, де перебували діти, про виїзд дітей за межі України; - письмового дозволу на виїзд дітей за підписом голови або заступника обласної військової адміністрації, з печаткою, дозвіл має бути попередньо погоджений Нацсоцслужбою через email. Якщо неможливо отримати письмовий дозвіл військової адміністрації, його може видати Нацсоцслужба; письмового запрошення від установи чи організації, уповноваженої приймаючою країною на влаштування дітей. У запрошенні має бути вказано: - приймаючу країну - кількість та категорію дітей - умови перебування дітей - гарантії щодо повернення дітей в Україну У разі випадку вивезення дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, до пакету документів необхідно також додати рішення органу опіки та піклування про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя. Такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі особи, уповноваженої керівником відповідного закладу (особи, яка його заміщує), або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією, у супроводі патронатного вихователя, який здійснює догляд за дітьми. Також зазначу, що примушувати Вас кудись-їхати та працювати ні хто не має права. Якщо супровід дітей сиріт прописан у Вашому трудовому договорі Ви маєте їхати, але якщо Ви не згодні, в такому разі Вас мають право звільнити за невиконання трудових обовязків, але примушувати Вас виїзджати за кордон ні хто не має права.

Другое, другие вопросы

    Анна (24 Апрель 2024)

    Доброго дня. Цікавить таке питання,чи має право на відстрочку чоловік у якого на утриманні троє дітей: перша дитина від попереднього шлюбу (сплачує аліменти),друга дитина від неофіційного першого шлюбу дружини (але дитина записана на батька,участі не приймає) і третя дитина спільна від теперішнього шлюбу

     Посмотреть ответ

    Марина (31 Март 2024)

    Добрый день. Мне осталось 12 месяцев до выхода на пенсию. Хочу поменять работу, при этом стать на учёт в центр занятости. Не отразится ли в будущем это на размер пенсии?

     Посмотреть ответ

    Світлана (26 Март 2024)

    Д.день! Норма робочого часу вчителя-дефектолога 18 годин на тиждень . Просимо вас надати нормативну-правову базу відпрацювання робочого часу вчителя-дефектолога, який працює в Медичній установі.

     Посмотреть ответ

    Наталія (25 Март 2024)

    Доброго дня. Державний заклад перебуває на стадії реорганізації шляхом приєднання до нової установи. Уже необхідно попереджати працівників про зміну умов праці та готувати штатний розпис для новоствореної установи. Підскажіть будьласка штатний розпис новоствореної установи повинен складатись лише з вакансій і через два місяці туди переводити людей чи зразу можна формувати штити з окладами персоналу, адже люди мають персональні надбавки і доплати, які значно впливають на фонд оплати праці затверджений штитним розписом? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Ольга (15 Март 2024)

    Цікавить відповідь на таке питання. У грудні 2020 року отримала диплом магістра. У 2024 році атестуюся як вчитель початкових класів, але не маю курсів з підвищення кваліфікації за 2021 рік(за 2022 і 2023 роки маю 295 годин). Чи можу у такому випадку бути проатестована на II категорію?

     Посмотреть ответ

    Світлана (13 Март 2024)

    Доброго дня. На нашому підприємсві цех "А" з'єднують із цехом "Б" і утворюють цех із назвою "В". Посади фасувальник-пакувальник цеху "А" змінюються на посади фасувальник-пакувальник цеху "В". Як оформляти правильно: а) наказом про переведення на посаду в інший цех за згодою працівника (ч.1ст.32 КЗП) чи наказом про зміну назви цеху (без згоди працівника) (ч.2 ст.32 КЗП)?

     Посмотреть ответ

    Наталія (21 Февраль 2024)

    Доброго дня! Чи може медична сестра ліцею суміщати виконання обов'язків вихователя по підвозу дітей? Та чи можна її тарифікувати як педагогічного працівника? Дякую.

     Посмотреть ответ

    Наталія (12 Февраль 2024)

    Добрий день. Чи має право підприємство самостійно присвоїти ( раніше не було взагалі) робітникам розряди? При присвоєнні розрядів керуємось ДКХП. Якщо в ДКХП професія не розподіляється на розряди, як бути?

     Посмотреть ответ

    Наталія (12 Февраль 2024)

    Добрий день. Плануємо присвоїти розряди робітникам підприємства. Чи маємо ми право самостійно присовїти розряди робітникам ? ( за погодженням з представником трудового колектива) розробити Положення про присвоєння розрядів , внести відповідні дані в колективний договір. створити комісію, взяти за основу при присвоєнні розрядів ДКХП . Якщо в ДКХП професія не розподіляється за розрядами . як бути?

     Посмотреть ответ

    Світлана ( 7 Февраль 2024)

    Доброго дня Підкажіть, будь ласка, чи має право керівник державного підприємства ввести працівників в мінус по годинам( норма годин за квартал не буде відпрацьована) і заставити працівників писати заяви на свій рахунок. Дякую

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх