- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Отпуск
Отпуск #111724
Вопрос от Марина (27 Май 2024):
Добрий день) Я працюю в освіті. У серпні 2023 року була в безплатній відпустці близько двох тижнів. Тепер мені належить літня відпустка 56 календарних днів. Мені повідомляють на роботі, оскільки я була у безплатній відпустці, то нарахують менше відпускних днів, відповідно і оплата. Чи це правомірно? В якому документі про це написано? Я інвалід 3 групи. Дякую!
Ответ юриста (30 Май 2024) :
Доброго дня! Розрахунок відпускних здійснюється за формулою: відпускні = тривалість відпустки × середньоденна зарплата
При розрахунку даних показників зверніть увагу на таке: тривалість відпустки – це календарні дні (к. дн.) відпустки. Однак святкові і неробочі дні у тривалості відпустки за загальним правилом не враховуються. У період дії воєнного стану усі святково-неробочі дні є звичайними робочими днями відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Вихідні (субота та неділя) залежать від графіку роботи входять у тривалість відпустки та оплачуються працівнику;
Під час воєнного стану тривалість відпусток ще може й обмежуватися роботодавцем
Також можете скористатися онлайн калькулятором розрахунку відпускних.
Вчителі, згідно із Законом України «Про відпустки», мають право на щорічну основну відпустку тривалістю до 56 календарних днів (ст. 6 Закону). Це питання врегульоване також Кодексом законів про працю. Ця норма є чинною і на сьогодні. «Закон про відпустки» посилається на постанову Кабінету міністрів України від 14.04.1997 №346, якою затверджено Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 днів керівним працівникам закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам. За цим же Порядком для шкільних вчителів усіх спеціальностей це теж 56 календарних днів.
Проте в залежності від конкретної посади працівника та закладу освіти, де він працює, тривалість відпустки може бути й меншою за 56 календарних днів.
Виданий додатково роз’яснювальний Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Документ надає роботодавцям можливість обмежити це право і скоротити тривалість щорічної основної відпустки працівників до 24 календарних днів: «У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік». Таким чином тривалість відпустки зрештою визначає керівник навчального закладу. Звичайно, таке рішення має бути обґрунтованим, зумовлене об’єктивними причинами, які змушують керівника до таких непопулярних кроків, а не забаганкою посадової особи.
Якщо такі умови відсутні, вчитель має право скористатися щорічною відпусткою загальної тривалості. Основну щорічну оплачувану відпустку надають переважно під час літніх канікул, навіть незалежно від дати прийняття на роботу.
Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більш як 24 календарних дні, надання не використаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. Ця норма залишається чинною, але, відповідно до змін, тепер за рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можуть надаватися без збереження заробітної плати, що визначено абзацом 2 частини 1 статті 12 цього Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Час перебування у відпустці без збереження заробітної плати не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку за нормою, що набула чинності з 24.12.2023 року. Належні дні щорічної основної відпустки такому працівнику визначаються розрахунковим шляхом. Джерело: https://oplatforma.com.ua/article/1295-magchne-chislo-56-oznaka-ltnh-vdpustok-u-shkol»
Отпуск, другие вопросы
Oleksandr Dryzhov (15 Июль 2024)
Доброго дня.чи можу я військовий виїхати за кордон до родини у відпустку, якщо маю депортацію в Польщі на 5років
Посмотреть ответ
Вікторія ( 4 Июль 2024)
В колективному договорі методисту ДЮСШ вказано додаткову відпустку за ненормований роб.день в кількості 6кл.дн. Працівник вийшов з профспілки 3 роки назад, але хоче взяти за 2 роки цю додаткову відпустку. Чи правомірно надати ці дні до.відпустки?
Посмотреть ответ
Вікторія (24 Июнь 2024)
Помічник вихователя має щорічну відпустку 28кл.дн, чи 24кл.дн. основної щорічної відпустки і 4 згідно колективного договору. Якщо працівник має 24кл.дн. відпустки і є інвалідом, наприклад 2 групи, то він має збільшену основну відпустку 30кл.дн., а не додаткову 6кл.дн? Як писати цей наказ?
Посмотреть ответ
Вікторія (24 Июнь 2024)
У директор ЗДО працює внутрішнім сумісником, а саме вихователем. Хто погоджує наказ на відпустку вихователя? Чи має право директор сам на себе писати наказ? Також питання.. Директору 42кл.дн відпустки(за осн.місцем роботи), а вихователю 56кл.дн.(внутр.суміснику)? Дякую за відповідь
Посмотреть ответ
Світлана (13 Июнь 2024)
Добрий день. Я мати двох дітей (16 і 9 років). З сином якому 16 років, я жінка. яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої нема запису про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері (маю витяг із статті 135). А з дочкою якій 9 років. я вдова. Питання: Яка тривалість додаткової відпустки? 10 календарних днів, чи 17 календарних днів. Наперед дякую за відповідь.
Посмотреть ответ
Ольга ( 7 Июнь 2024)
Доброго дня. В дитячому садочку займаю посаду директора і маю педагогічне навантаження в основний робочий час.чи маю відпрацьовувати години вихователя під час щорічної відпустки за основним робочим місцем?
Посмотреть ответ
Марина (27 Май 2024)
Добрий день) Я працюю в освіті. У серпні 2023 року була в безплатній відпустці близько двох тижнів. Тепер мені належить літня відпустка 56 календарних днів. Мені повідомляють на роботі, оскільки я була у безплатній відпустці, то нарахують менше відпускних днів, відповідно і оплата. Чи це правомірно? В якому документі про це написано? Я інвалід 3 групи. Дякую!
Посмотреть ответ
Знанецька Наталя (29 Апрель 2024)
Таке питання,чи маю право на відпустку від підприємства після проходження строкової служби на протязі трьох років (2021-2024) на скільки днів,чи це оплатна чи ні?
Посмотреть ответ
Знанецька Наталя (29 Апрель 2024)
Доброго дня.В мене таке питання.Син працював на підприємстві в 2021 був призваний на строкову службу, В 2024 демобілізувався чи має він право на відпустку за місцем роботи,на скільки днів? це буде опачуватись чи ні?Дякую.
Посмотреть ответ
Рита (19 Апрель 2024)
Доброго дня! Я працюю педагогічним працівником. З 2021 по 2024 р., перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також маю ще одну дитину 8 років. Скажіть, будь ласка, чи нараховувались мені соціальні відпустки по догляду за двома дітьми за час декретної відпустки (3 роки -30 календарних днів) і чи маю я їх право забрати після виходу на роботу?
Посмотреть ответ