RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Зарплата / материальная ответственность

Зарплата / материальная ответственность #118

Вопрос от Юлия (16 Июнь 2009):
Добрый вечер! Прошу Вас помочь разобраться в следующей ситуации: на предприятии задерживают заработную плату. Мало того, работодатель выплачивает зарплату двумя месяцами позже, то есть, в июне месяце я должна буду получить зарплату только за апрель. Со стороны работодателя был издан приказ о том, что зарплата будет выплачивать двумя месяцами позже, но с приказом сотрудники под роспись не ознакомлены. При увольнении работодатель не выплачивает в день увольнения ни компенсации за отпуск, ни долга по заработной плате. Подскажите, пожалуйста, как быть в данной ситуации? С чего начать, и куда обратиться за помощью. Заранее благодарю Вас. С уважением, Юлия.

Ответ юриста () :

В даному випадку Вам потрібно звернутись в прокуратуру, яка зобов"язана відреагувати на дані порушення. При затриманні заробітної плати Ви маєте право звернутись із позовом до суду та вимагати виплати заробітної плати з врахуванням індексу інфляції. ст. 97 КЗпП: Власник або уповноважений ним орган чи фізична особа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами. Оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці. Стаття 115. Строки виплати заробітної плати Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки. щодо не виплати заробітної плати та компенсації відпусток при звільненні з роботи, то це питання регулює ст.116 та ст.117 КЗпП, де вказано, що при затримки розрахунку при звільненні, працівник вправі вимагати виплати йому середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку - це питання вирішується в судовому порядку. Звертаю Вашу увагу на те, що при звернені до суду для вирішення спору по виплаті заробітної плати, працівник звільняється від сплати судового збору.

Зарплата / материальная ответственность, другие вопросы

    Крістіна ( 9 Февраль 2024)

    Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую

     Посмотреть ответ

    Світлана (24 Январь 2024)

    Добрий день. В колективному договорі підприємства прописано, що " Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством. Системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифі ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики). Конкретні розміри посадових окладів фахівців, керівників встановлюються в кожному випадку індивідуально у відповідності з посадою, кваліфікацією, складністю та умовами виконуваної роботи." В ст. 6 Закон України "Про оплату праці" зазначено "Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). В колективному договорі згадка про міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) відсутня. Посадові оклади спеціалістів, фахівців на рівні окладу прибиральниці. Чи є це порушенням? Чи є відповідальність? Як встановлюються на підприємстві міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів)?

     Посмотреть ответ

    Тетяна ( 5 Январь 2024)

    Доброго дня! можна консультацію з такого питання,я маю 0,5 ставки заступника директора з виховної роботи і 18 годин історії в ліцеї, чи можу я читати з січня 11 годин історї у філії ліцею по факту,мені аргументують у відділі освіти ,що я як заступник можу в рік прочитати по факту тільки 240 годин, у мене з 1 вересня по 29 грудня 2023 року вже є 198 годин, враховується навчальний рік чи фінансовий? дякую за відповідь

     Посмотреть ответ

    Наталія (31 Декабрь 2023)

    Добрий день. Працюю в школі 31 рік. Весь термін була членом профспілки. 22.11 2023 року вийшла через задовільну роботу профспілки. В кінці цього навчального року для колективу були виділені кошти ( винагорода). Всім членам колективу були нараховані певні суми, а мені менша вдвічі а то і втричі в порівнянні з іншими. Мій вихід з профспілки голова сприйняла дуже негативно. Була нагороджена двома грамотами за досягнення. Ніяких дисциплінарних стягнень не маю. Чи правомірна діяльність голови профкому? Чи маю право оскаржити це нарахування і яким чином? Дякую

     Посмотреть ответ

    Тетяна ( 6 Декабрь 2023)

    З 18 років (зараз 46) працюю в освіті і була членом профспілки. Минулого тижня вийшла з організації. В нашій отг профспілка відстояла надбавку за престижність у розмірі 20% замість 5%. Після мого виходу з профспілки хочуть внести в колективні договори правку, щоб надбавку в 20% отримували тільки члени профспілки, інші- 5%. Будь ласка, проконсультуйте в правочинності даних рішень. Дякую

     Посмотреть ответ

    Ирина (17 Ноябрь 2023)

    Добрый день. Я сотрудник госструктуры. Ушла в декрет в августе месяце этого года. Имею ли я право получить материальную помощь на оздоровление? Наш бухгалтер отказал мне в этом,

     Посмотреть ответ

    Оксана Черняк (28 Октябрь 2023)

    Добрий день. Маю дві освіти: повну вищу освіту за спеціальністю "Трудове навчання" і базову вищу освіту (бакалавра) вчителя хімії. Більше 20 років працюю за даними спеціальностями, категорія вища. Цього року за сумісництвом працюю в іншому закладі вчителем хімії. Як мені має нараховуватися заробітна плата в даному закладі (як бакалавра чи спеціаліста?).

     Посмотреть ответ

    Тетяна (12 Октябрь 2023)

    Добрий день. Допоможіть розібратися. Основна посада працівника - практичний психолог з 13-м тарифним розрядом 0,5 ставки, додатково читає години психології-2 год. за 13 т.р. і 7 год. трудове навчання -11 т.р. Даному педпрацівнику дано класне керівництво старших класів з кількістю учнів до 12 чоловік. На яку посаду нараховується класне керівництво? На основну у відсотках від практичного психолога (0,5 ставки) чи у відсотках від тарифної ставки (посадового окладу) вчителя? Буду вдячна за пояснення.

     Посмотреть ответ

    Маргарита ( 3 Сентябрь 2023)

    Вийшов новий закон про атестацію вчителів, який вступив в дію з 01.09.23 де в пункті 14 вказано, що за педагогічним праціком зберігається педагогічне звання незалежно від переходу на нову педагогічну посаду: я була на посаді вчитель музики, атестувана на другу категорію, зараз займаю посаду вчитель біології в тій же школі, чи повинна я отримувати оплату з біології за новим положенням про атестацію за другою категорією ?

     Посмотреть ответ

    Оксана (10 Август 2023)

    Добрий день! Я- класний керівник 2 класу. У класі 12 учнів, двоє з них- на сімейному навчанні. Мені не оплачують за цих двох учнів( тобто не повністю оплата за класне керівництво та зошити). Чи правомірно?

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх