- Работа в Украине
- →
- Онлайн консультация юриста
- →
- Зарплата / материальная ответственность
Зарплата / материальная ответственность #41976
Вопрос от Наталья (24 Июнь 2011):
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, при поступлении в аспирантуру муж подписывал договор на обучение, в котором были несколько пунктов, не соответствующих типовому договору положения №309 об аспирантуре, а именно - после окончания аспирантуры обязан отработать 3 года по распределению, причем не указано где (в типовом договоре при поступлении в аспирантуру будущий аспирант уже знает где будет отрабатывать) и при невыполнении пунктов .... аспирант обязуется вернуть деньги затраченные на обучение (по типовому договору и положения №309 об аспирантуре аспирант возвращает деньги только, если он был отчислен до окончания аспирантуры). При поступлении в аспирантуру и на протяжении всего срока обучения мужу обещали место работы в университете, в котором он учился, за 2 дня до окончания аспирантуры мужу вручают направление на работу в другой населенный пункт в филиал университета "... коледж". В это время я находилась на 8-м месяце беременности и у нас уже было свое жилье. В населенном пункте, в который направляли моего мужа, согласно распределения, Университет предоставляет нам комнату в общежитии и зарплату в 500 грн (1/2 ставки). Муж обратился к ректору с просьбой предоставить ему место работы по месту жительства, объяснил, что у него через месяц появится ребенок и он не сможет содержать семью (я в декрете) и что условия проживания в комнате в общежитии, для новорожденного не приемлимы. Ректор ответил, что у всех бывают такие ситуации и если он не поедет туда работать, то они подадут на мужа в суд на возмещение затрат на обучение (46 500 грн. за 3 года обучения). У меня на нервной почве на месяц раньше родился ребенок, дата рождения ребенка совпала с датой, когда муж должен явиться на работу в колледж. В направлении на работу муж сделал запись, что с распределением не согласен, обязуется отработать 3 года при предоставлении ему места работы по месту жительства. Сейчас (спустя 1,5 года) университет подает на мужа иск в суд на возмещение затрат.
Подскажите, на что следует обратить внимание при написание отзыва на исковое заявление. Можем ли мы рассчитывать на выигрыш в суде. Спасибо.
Ответ юриста () :
Можно рассчитывать и на выигрыш, практика такая есть. Примеры судебных решений в пользу выпускников приводились и на сайте.
Роз'яснення Міністерства щодо питань працевлаштування випускників вищих навчальних закладів
Реагуючи на інформацію у ЗМІ щодо вимагання окремими університетами грошей від студентів-випускників, які здобули освіту за рахунок бюджетних коштів, але не відпрацювали три роки за місцем призначення, прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту надає відповідне роз’яснення.
У зв’язку з ситуацією, що склалася у вищих навчальних закладах різних регіонів України, за результатами перевірок Контрольно-ревізійного управління протягом 2010-2011 років щодо порядку працевлаштування випускників, які навчалися за кошти державного бюджету, до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту надходять запити від керівників вищих навчальних закладів, яким нараховані мільйонні штрафи за неефективне використання коштів державного бюджету. Проблемними питаннями стали відсутність стовідсоткового обов’язкового відпрацювання випускниками протягом трьох років у державному секторі економіки або їх працевлаштування у приватному секторі. Міністерством освіти і науки, молоді та спорту надано роз’яснення керівникам вищих навчальних закладів, у яких висловлено позицію, що ґрунтується на правових засадах і гарантіях, встановлених Конституцією України та законами України.
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» основним завданням, що стоїть перед вищими навчальними закладами, є здійснення освітньої діяльності, яка забезпечує підготовку фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів. Цей закон не містить умов про обов’язковість трирічного відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до державного бюджету вартості навчання. Не зазначено у законі й те, що вищий навчальний заклад зобов’язаний гарантувати випускникові його працевлаштування, в обов’язки вищого навчального закладу входить сприяння працевлаштуванню своїх випускників.
Будь-які матеріальні претензії до випускника вищого навчального закладу, підготовка якого здійснювалась за державним замовленням, є неправомірними, тому що відсутні правові механізми, які б зобов’язали його відшкодувати до державного бюджету вартість навчання.
Враховуючи сучасні умови розвитку економіки України, у тому числі, значне зменшення державного сектору (від 0 % до 30 %, залежно від галузі економіки) керівництво вищих навчальних закладів, за умови відсутності запитів від державних підприємств, установ та організацій, може сприяти працевлаштуванню випускників на підприємства, установи та організації інших форм власності, оскільки вони теж є платниками податків і вносять внесок у розвиток економіки країни. http://www.mon.gov.ua/newstmp/2011/12_04/7/
Зарплата / материальная ответственность, другие вопросы
Олена ( 9 Август 2024)
Добрий день!
Чи рахується робота у вихідні ( по графіку) чи святкові (в Україні) дні понаднормовою( якої по ст.65 КЗпП) має бути не більше 120 годин на рік? Чи понаднормова робота і вихід у вихідний це дві різні системи обліку?
Бо зіштовхнулася з ситуацією,коли кадровий відділ не дозволяє вивести працівника у вихідний день ,аргументуючи перевищенням в 120 понаднормових годин за рік.
Дякую
Посмотреть ответ
Вікторія ( 2 Июль 2024)
То я не зрозуміла. То без коефіцієнта, чи з? Можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ
Посмотреть ответ
Вікторія ( 2 Июль 2024)
В якому розмірі можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ? З коефіцієнтом, чи без?
Посмотреть ответ
Вікторія (28 Июнь 2024)
У школі працює зовнішній сумісник вчитель і має навантаження 9 годин. Чи в період канікул правомірно не виплачувати йому з/п-ту?
Посмотреть ответ
Оксана ( 1 Июнь 2024)
Добрий день! Працюю в штаті ліцею, вчителем-дефектологoм, з навантаженням 18 годин( корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, які навчаються в інклюзивних класах). Чи має мені бути доплата 20% за роботу з дітьми з ООП. за постановою КАБІНЕТА МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 грудня 2021 р. № 1391
"Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти".
З повагою, Оксана КОВАЛЕНКО
Посмотреть ответ
Тетяна (25 Май 2024)
Добрий день. Допоможіть з таким питанням.
Соціальний педагог працює в загальноосвітньому навчальному закладі на 0,75 ст. Протягом двох місяців здійснювала заміну тимчасово відсутнього працівника - практичного психолога (декретна відпустка). Чи має право соціальний педагог на встановлення доплати в розмірі до 50% за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?.
Посмотреть ответ
Наталія (15 Май 2024)
Пройшла у 2024 році атестацію, як педагог- організатор(.10.04). Маю стаж 50 років, повну вищу освіту, нагрудний знак Відмінник освіти України, вищу кваліфікаційну категорію, педзвання старший учитель, а за педагога-організатора проатестована як спеціаліст 2 категорії Чи правильно це?
Посмотреть ответ
Крістіна ( 9 Февраль 2024)
Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую
Посмотреть ответ
Світлана (24 Январь 2024)
Добрий день. В колективному договорі підприємства прописано, що " Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством. Системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифі ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики). Конкретні розміри посадових окладів фахівців, керівників встановлюються в кожному випадку індивідуально у відповідності з посадою, кваліфікацією, складністю та умовами виконуваної роботи."
В ст. 6 Закон України "Про оплату праці" зазначено "Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).
В колективному договорі згадка про міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) відсутня. Посадові оклади спеціалістів, фахівців на рівні окладу прибиральниці. Чи є це порушенням? Чи є відповідальність? Як встановлюються на підприємстві міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів)?
Посмотреть ответ
Тетяна ( 5 Январь 2024)
Доброго дня! можна консультацію з такого питання,я маю 0,5 ставки заступника директора з виховної роботи і 18 годин історії в ліцеї, чи можу я читати з січня 11 годин історї у філії ліцею по факту,мені аргументують у відділі освіти ,що я як заступник можу в рік прочитати по факту тільки 240 годин, у мене з 1 вересня по 29 грудня 2023 року вже є 198 годин, враховується навчальний рік чи фінансовий? дякую за відповідь
Посмотреть ответ