RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Онлайн консультация юриста
  3. Зарплата / материальная ответственность

Зарплата / материальная ответственность #994

Вопрос от Ольга (28 Август 2009):
В сентябре 2008г я уволилась по собственному желанию с предприятия, где я работала главным бухгалтером. В день увольнения я получила на руки трудовую книжку, но мне не выплатили заработную плату. Мне пообещали выплатить её как будут деньги. На протяжении нескольких месяцев я неоднократно обращалась к директору(он же владелец фирмы) с просьбой выплатить мне зарплату. Он всё это время обещал рассчитать со мной, говорил, что мне сами перезвонят, когда можно будет получить мою зарплату. Так ничего не дождавшись, я подала в суд. Узнав об этом, предприятие подало иск на возмещение материального ущерба, который я якобы причинила своими непрофессиональными действиями, ссылаясь на акт налоговой проверки , прошедшей ещё в апреле 2008г. Задними числом т.е. апрелем 2008г. они написали приказ "О приостановлении решения спорного вопроса" и "О создании ревизионной комисии" в состав которой вошли только владельцы фирмы, для выяснения вопроса "Кто виноват". Соответственно на основании этих приказов сентябрям месяцем 2008г( он же месяц моего увольнения) были написаны "Акт о результатах проведённой ревизии", в нём указано, что была якобы проведена внутренняя ревизия!!!(никаких заключений аудита нет, тем более я тогда ещё работала на предприятии) и вынесен приказ "О возмещении ущерба" мною, как виновное лицо. В данном приказе указано, что с меня следует удержать из заработной платы N-ую сумму. Естесственно никаких удержаний из зарплаты не производилось, поскольку такого приказа не было тогда. В качестве доказательств моей вины приложены только Налоговое уведомление-решение, где указаны суммы штрафов. Т.е. все эти приказы и акты были написаны, тогда, когда узнали, что я подала в суд. Когда я работала на предприятии даже и разговор ни о каком-то возмещении не вёлся. В данном случае, я отрицаю свою вину, т. к. те нарушения, которые были указаны в акте налоговой проверки не имели место ( как это ни удивительно). Ни для кого не секрет, что ни одна налоговая проверка, не уйдёт с "чистым актом". То, что там написано, написано с обоюдного согласия. Подскажите, пожалуйста, как мне доказать свою невиновность и как мне действовать дальше?

Ответ юриста () :

Вы доказывайте, что не выплатили заработную плату. А вот если бывший работодатель все-таки заявит встречный иск, он вряд ли сможет доказать вашу вину, поскольку украсть Вы ничего не украли, да и не повредили имуществу. Я считаю, что невозможно будет доказать размер вреда и обосновать, что он вообще был. Для покладення на працівника матеріальної відповідальності зашкоду власник або уповноважений ним орган повинен довестинаявність її умов. При покладенні матеріальної відповідальності права і законніінтереси працівників гарантуються шляхом встановленнявідповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах іпорядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкодазаподіяна підприємству, установі, організації виннимипротиправними діями (бездіяльністю) працівника. Цявідповідальність, як правило, обмежується певною частиноюзаробітку працівника і не повинна перевищувати повного розмірузаподіяної шкоди, за винятком випадків, передбаченихзаконодавством.На працівників не може бути покладена відповідальність зашкоду, яка відноситься до категорії нормальноговиробничо-господарського риску, а також за неодержаніпідприємством, установою, організацією прибутки і за шкоду,заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності.Розмір заподіяної підприємству, установі, організації шкодивизначається за фактичними втратами, на підставі данихбухгалтерського обліку, виходячи з балансової вартості(собівартості) матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідноз установленими нормами. У разі розкрадання, недостачі, умисного знищення або умисногозіпсуття матеріальних цінностей розмір шкоди визначається зацінами, що діють у даній місцевості на день відшкодування шкоди.

Зарплата / материальная ответственность, другие вопросы

    Олена ( 9 Август 2024)

    Добрий день! Чи рахується робота у вихідні ( по графіку) чи святкові (в Україні) дні понаднормовою( якої по ст.65 КЗпП) має бути не більше 120 годин на рік? Чи понаднормова робота і вихід у вихідний це дві різні системи обліку? Бо зіштовхнулася з ситуацією,коли кадровий відділ не дозволяє вивести працівника у вихідний день ,аргументуючи перевищенням в 120 понаднормових годин за рік. Дякую

     Посмотреть ответ

    Вікторія ( 2 Июль 2024)

    То я не зрозуміла. То без коефіцієнта, чи з? Можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ

     Посмотреть ответ

    Вікторія ( 2 Июль 2024)

    В якому розмірі можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ? З коефіцієнтом, чи без?

     Посмотреть ответ

    Вікторія (28 Июнь 2024)

    У школі працює зовнішній сумісник вчитель і має навантаження 9 годин. Чи в період канікул правомірно не виплачувати йому з/п-ту?

     Посмотреть ответ

    Оксана ( 1 Июнь 2024)

    Добрий день! Працюю в штаті ліцею, вчителем-дефектологoм, з навантаженням 18 годин( корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, які навчаються в інклюзивних класах). Чи має мені бути доплата 20% за роботу з дітьми з ООП. за постановою КАБІНЕТА МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 грудня 2021 р. № 1391 "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти". З повагою, Оксана КОВАЛЕНКО

     Посмотреть ответ

    Тетяна (25 Май 2024)

    Добрий день. Допоможіть з таким питанням. Соціальний педагог працює в загальноосвітньому навчальному закладі на 0,75 ст. Протягом двох місяців здійснювала заміну тимчасово відсутнього працівника - практичного психолога (декретна відпустка). Чи має право соціальний педагог на встановлення доплати в розмірі до 50% за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?.

     Посмотреть ответ

    Наталія (15 Май 2024)

    Пройшла у 2024 році атестацію, як педагог- організатор(.10.04). Маю стаж 50 років, повну вищу освіту, нагрудний знак Відмінник освіти України, вищу кваліфікаційну категорію, педзвання старший учитель, а за педагога-організатора проатестована як спеціаліст 2 категорії Чи правильно це?

     Посмотреть ответ

    Крістіна ( 9 Февраль 2024)

    Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую

     Посмотреть ответ

    Світлана (24 Январь 2024)

    Добрий день. В колективному договорі підприємства прописано, що " Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством. Системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифі ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики). Конкретні розміри посадових окладів фахівців, керівників встановлюються в кожному випадку індивідуально у відповідності з посадою, кваліфікацією, складністю та умовами виконуваної роботи." В ст. 6 Закон України "Про оплату праці" зазначено "Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). В колективному договорі згадка про міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) відсутня. Посадові оклади спеціалістів, фахівців на рівні окладу прибиральниці. Чи є це порушенням? Чи є відповідальність? Як встановлюються на підприємстві міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів)?

     Посмотреть ответ

    Тетяна ( 5 Январь 2024)

    Доброго дня! можна консультацію з такого питання,я маю 0,5 ставки заступника директора з виховної роботи і 18 годин історії в ліцеї, чи можу я читати з січня 11 годин історї у філії ліцею по факту,мені аргументують у відділі освіти ,що я як заступник можу в рік прочитати по факту тільки 240 годин, у мене з 1 вересня по 29 грудня 2023 року вже є 198 годин, враховується навчальний рік чи фінансовий? дякую за відповідь

     Посмотреть ответ

Ищете работу?

Ищете персонал?

Часто ищут

↑ Наверх