Осінь завжди знаменує початок нового навчального року, її магія діє навіть в умовах війни. Приємно пройтися зараз біля школи чи іншого навчального закладу та почути, як лунає дзвінок чи бачити, як діти виходять на подвір’я. Враховуючи ці обставини, тобто першу осінь в Україні в умовах повномасштабної війни, портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує обговорити важливу тему, а саме – чому навчатися чомусь новому зараз дуже важливо.
Пам’ятаєте, ще навесні в статтях у рубриці «Ваше здоров’я» наш портал, зокрема, писав і про те, що в цій війні потрібно налаштовуватися на тривалий марафон? А довгий забіг потребує значного ресурсу, і якщо його немає звідки поповнювати, проблем не уникнути. Протистояння триває, війна продовжується, тому від тривожних думок вас можуть максимально порятувати декілька речей:
Цікаве і важливе питання, саме тому воно було винесене в заголовок статті. Про ментальне здоров’я вже згадали, тепер поговоримо про іншу, не менш чудову, сторону навчання. І ми зараз говоримо про дорослих людей, і вік тут не грає аж такої важливої ролі, як звикли вважати багато людей. І що, якщо процес опанування нової для вас діяльності, нової професії даватиметься важче, бо п’ятдесят років – це не вісімнадцять? І що з того? А комусь у зрілому віці важко підніматися сходами – то що, виходить, не потрібно цього робити, а краще перестати виходити з квартири, назавжди замкнутися і чекати на ту останню годину? Очевидно, що так мислити – це програшний варіант.
Краще мислити в продуктивному напрямку: «Я навчаюся зараз, щоб моє майбутнє ставало кращим». Не забуваємо також про те, як активно мозок нарощуватиме нові нейромережі. Бо коли ми активно навчаємося новій діяльності, новій справі, та ще складній і цікавій водночас – наш мозок активно створює нові нейронні зв’язки. А це впливає на весь процес мислення.
Переконайтеся в цьому самі. Влаштуйте піврічний експеримент, почніть вивчати щось важливе, потрібне, про що ви давно мріяли, але все відкладали, бо важко. А через пів року – якщо рахувати від вересня, це буде березень 2023-го року – ви озирнетеся назад і збагнете, скільки всього дізналися і відкрили для себе в цей час. І ось це відчуття – відчуття того, що постійно зростаєте над собою, що сьогодні знаєте більше, ніж вчора, а завтра знатимете більше, ніж сьогодні – це відчуття може мотивувати вас і підтримати в найважчі хвилини життя.
І дійсно, у більшості людей є діти, сім’я, безліч турбот. Але навіть в такому шаленому ритмі можна «викроїти» щодня трохи часу для себе. Приміром, послухати в дорозі пізнавальний подкаст чи подивитися відео перед сном, а вранці пригадувати його і подумки візуалізувати отримані знання та розкладати їх по поличкам в своїй голові. І нехай такий навчальний формат займе більше часу, бо ви не маєте змоги навчатися щодня по 6-8 годин – нехай це не стає для вас перепоною. Кожного дня повторюйте собі, що сьогодні ви дізналися щось нове. Що сьогодні ви знаєте більше, ніж вчора, а завтра знатимете більше, ніж сьогодні. Такі думки – чудовий мотиватор, щоб повчатися навчатися чомусь новому просто зараз і не відкладати це питання на завтра, на понеділок чи на новий місяць.
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.