Осінь завжди знаменує початок нового навчального року, її магія діє навіть в умовах війни. Приємно пройтися зараз біля школи чи іншого навчального закладу та почути, як лунає дзвінок чи бачити, як діти виходять на подвір’я. Враховуючи ці обставини, тобто першу осінь в Україні в умовах повномасштабної війни, портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує обговорити важливу тему, а саме – чому навчатися чомусь новому зараз дуже важливо.
Пам’ятаєте, ще навесні в статтях у рубриці «Ваше здоров’я» наш портал, зокрема, писав і про те, що в цій війні потрібно налаштовуватися на тривалий марафон? А довгий забіг потребує значного ресурсу, і якщо його немає звідки поповнювати, проблем не уникнути. Протистояння триває, війна продовжується, тому від тривожних думок вас можуть максимально порятувати декілька речей:
Цікаве і важливе питання, саме тому воно було винесене в заголовок статті. Про ментальне здоров’я вже згадали, тепер поговоримо про іншу, не менш чудову, сторону навчання. І ми зараз говоримо про дорослих людей, і вік тут не грає аж такої важливої ролі, як звикли вважати багато людей. І що, якщо процес опанування нової для вас діяльності, нової професії даватиметься важче, бо п’ятдесят років – це не вісімнадцять? І що з того? А комусь у зрілому віці важко підніматися сходами – то що, виходить, не потрібно цього робити, а краще перестати виходити з квартири, назавжди замкнутися і чекати на ту останню годину? Очевидно, що так мислити – це програшний варіант.
Краще мислити в продуктивному напрямку: «Я навчаюся зараз, щоб моє майбутнє ставало кращим». Не забуваємо також про те, як активно мозок нарощуватиме нові нейромережі. Бо коли ми активно навчаємося новій діяльності, новій справі, та ще складній і цікавій водночас – наш мозок активно створює нові нейронні зв’язки. А це впливає на весь процес мислення.
Переконайтеся в цьому самі. Влаштуйте піврічний експеримент, почніть вивчати щось важливе, потрібне, про що ви давно мріяли, але все відкладали, бо важко. А через пів року – якщо рахувати від вересня, це буде березень 2023-го року – ви озирнетеся назад і збагнете, скільки всього дізналися і відкрили для себе в цей час. І ось це відчуття – відчуття того, що постійно зростаєте над собою, що сьогодні знаєте більше, ніж вчора, а завтра знатимете більше, ніж сьогодні – це відчуття може мотивувати вас і підтримати в найважчі хвилини життя.
І дійсно, у більшості людей є діти, сім’я, безліч турбот. Але навіть в такому шаленому ритмі можна «викроїти» щодня трохи часу для себе. Приміром, послухати в дорозі пізнавальний подкаст чи подивитися відео перед сном, а вранці пригадувати його і подумки візуалізувати отримані знання та розкладати їх по поличкам в своїй голові. І нехай такий навчальний формат займе більше часу, бо ви не маєте змоги навчатися щодня по 6-8 годин – нехай це не стає для вас перепоною. Кожного дня повторюйте собі, що сьогодні ви дізналися щось нове. Що сьогодні ви знаєте більше, ніж вчора, а завтра знатимете більше, ніж сьогодні. Такі думки – чудовий мотиватор, щоб повчатися навчатися чомусь новому просто зараз і не відкладати це питання на завтра, на понеділок чи на новий місяць.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».