Навіть найкраща робота може наскучити з часом. Але це цілком очікувано, бо навіть якщо їсти щодня свою улюблену страву, вона швидко набридне. Але одна річ, якщо ви просто втомилися від улюбленої роботи, і зовсім інша річ, якщо вона дійсно погана і не приносить ні матеріального, ні морального задоволення. То які критерії хорошої роботи? Давайте розберемося.
Насамперед виділимо критерії такої роботи, яку хочеться виконувати щодня, а думка про відвідування свого офісу не викликає бажання застрелитися:
Розглянемо їх докладніше.
Ми завжди цінуємо тих людей, які дають нам відчуття свободи. Це стосується як особистого життя, так і професійної діяльності. Для когось свобода на роботі означає працювати віддалено, поєднуючи її з відпочинком чи мандрами по світу; для когось свобода – це виконувати роботу з дому, контактуючи з іншими людьми за допомогою ґаджетів; ще для когось свобода на роботі означає самовиражатися в колективі і щодня спілкуватися з величезною кількістю людей.
Також до цього пункту віднесемо таких керівників, які ні в чому не обмежують своїх працівників. І мова не лише про свободу у вираженні своєї думки та можливість самореалізації в робочих питаннях. Коли треба відлучитися з роботи або піти додому раніше, такі керівники завжди ідуть назустріч; коли потрібна відпустка або відгул на кілька днів, вони з розумінням віднесуться до ваших проблем. Якщо вам трапився такий начальник – вітаємо вас, це важливий критерій хорошої роботи.
Наступний критерій хорошої роботи – чи маєте можливість розвиватися як особистість, чи «світить» вам кар’єра і, звичайно, достойний рівень оплати вашої праці. Бо якщо зарплатні заледве вистачає на найнеобхідніше, то навряд чи така робота здатна когось ощасливити. І зовсім необов’язково заробляти мільйони!
Отже, важлива ознака хорошої роботи – коли не думаєш про те, як дотягнути до зарплати. І, звичайно, можливість кар’єрного росту. Бо якщо немає росту, тупцяння на одному місці навряд чи принесе задоволення. Що не розвивається, те деградує. Закон природи.
Для когось єдиним і важливим критерієм хорошої роботи виступає рівень заробітної плати. Для багатьох людей цього достатньо, щоб ходити на роботу щодня і без докорів сумління. Але все-таки важливою умовою назвемо зацікавленість власним заняттям. Адже робота становить значну частину нашого життя, і приділяти цей безцінний час беззмістовній і нецікавій роботі – не найкраще рішення.
Якщо робота дає можливість реалізувати ваш потенціал, вам хотітиметься творити ще більше, працювати старанніше і наполегливіше. І навіть тимчасові труднощі, які виникатимуть в процесі, не ставатимуть на заваді. А коли людина відчуває, що безцільно марнує на тій чи іншій роботі свої роки, таку роботу хорошою не назвеш. Але завжди можна змінити все в кращу сторону. Про це теж не слід забувати.
Якщо ви плануєте пропрацювати в певній компанії багато років, то інші люди, які теж працюють на цю компанію, хоч не хоч але стануть вашою сім’єю. А сім’ї теж, на жаль, бувають різні. Тому дуже важливо, що праця з іншими людьми приносила вам задоволення і комфорт. Це важливий фактор як для психологічного самопочуття, так і для результатів виконуваної роботи.
Якщо ви вважаєте людей у колективі своїми друзями, і так само невимушено спілкуєтеся з ними в офіційній та неформальній обстановці, вважайте, вам пощастило. Вашу роботу можна назвати хорошою і приємною.
Стабільність і впевненість у майбутньому – теж ознака того, що ви працюєте на хорошій роботі. Хоча в наш непевний час складно стверджувати так про будь-яку роботу, але мінімальні гарантії все ж повинні бути. До таких гарантій можемо віднести офіційне працевлаштування, наявність соціального пакету, медичне страхування, здорова атмосфера в компанії та відсутність проблем із законом.
Чи варто говорити, наскільки невпевненість у завтрашньому дні впливає на мотивацію співробітника і якість його роботи? Якщо людина позбавлена відчуття стабільності, то й говорити про якісь значні результати її праці теж не доводиться.
Побудова кар’єри – безперечно, це важливий момент у біографії. Але якщо робота настільки завантажує вас, що забирає вас від вашої сім’ї навіть у вихідні дні, а про відпустку і годі мріяти, то можна незчутися, як виростуть діти, а ви навіть не візьмете участі у їхньому вихованні.
Тому це важливий критерій хорошої роботи – можливість приділяти вільний час своїй сім’ї. І не десь колись, зрідка, а щовечора і щовихідних. Щоб і вовки були ситі, і вівці були цілі – з хорошою роботою це цілком можливо. А якщо керівництво постійно краде ваш час, мотивуючи це якимись благами у майбутньому, задумайтеся: наскільки важливо жертвувати своєю сім’єю заради амбіцій свого начальства?
Отже, якщо ви можете сказати про свою роботу все вищеперелічене, вас залишається тільки привітати. А якщо якісь моменти вас не влаштовують, ніколи не пізно щось змінити.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.