Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Робота вашої мрії
  5. Хороша робота – яка вона?

  Хороша робота – яка вона?

  20.01.2021 295
  Хороша робота – яка вона?

  Хороша робота – яка вона?

  20.01.2021     295

  Навіть найкраща робота може наскучити з часом. Але це цілком очікувано, бо навіть якщо їсти щодня свою улюблену страву, вона швидко набридне. Але одна річ, якщо ви просто втомилися від улюбленої роботи, і зовсім інша річ, якщо вона дійсно погана і не приносить ні матеріального, ні морального задоволення. То які критерії хорошої роботи? Давайте розберемося.

  Критерії хорошої роботи

  Насамперед виділимо критерії такої роботи, яку хочеться виконувати щодня, а думка про відвідування свого офісу не викликає бажання застрелитися:

  • Це самореалізація і вільне волевиявлення,
  • Пристойний рівень оплати і просування по службі,
  • Наскільки цікава ваша робота особисто для вас,
  • Колектив та загальна атмосфера в компанії,
  • Чи почуваєтеся стабільно на цій роботі,
  • Вільний час.

  Розглянемо їх докладніше.

  Свобода і самореалізація

  Ми завжди цінуємо тих людей, які дають нам відчуття свободи. Це стосується як особистого життя, так і професійної діяльності. Для когось свобода на роботі означає працювати віддалено, поєднуючи її з відпочинком чи мандрами по світу; для когось свобода – це виконувати роботу з дому, контактуючи з іншими людьми за допомогою ґаджетів; ще для когось свобода на роботі означає самовиражатися в колективі і щодня спілкуватися з величезною кількістю людей.

  Також до цього пункту віднесемо таких керівників, які ні в чому не обмежують своїх працівників. І мова не лише про свободу у вираженні своєї думки та можливість самореалізації в робочих питаннях. Коли треба відлучитися з роботи або піти додому раніше, такі керівники завжди ідуть назустріч; коли потрібна відпустка або відгул на кілька днів, вони з розумінням віднесуться до ваших проблем. Якщо вам трапився такий начальник – вітаємо вас, це важливий критерій хорошої роботи.

  Пристойний рівень оплати і кар’єра

  Наступний критерій хорошої роботи – чи маєте можливість розвиватися як особистість, чи «світить» вам кар’єра і, звичайно, достойний рівень оплати вашої праці. Бо якщо зарплатні заледве вистачає на найнеобхідніше, то навряд чи така робота здатна когось ощасливити. І зовсім необов’язково заробляти мільйони!

  Отже, важлива ознака хорошої роботи – коли не думаєш про те, як дотягнути до зарплати. І, звичайно, можливість кар’єрного росту. Бо якщо немає росту, тупцяння на одному місці навряд чи принесе задоволення. Що не розвивається, те деградує. Закон природи.

  Наскільки вам цікава ваша професійна діяльність?

  Для когось єдиним і важливим критерієм хорошої роботи виступає рівень заробітної плати. Для багатьох людей цього достатньо, щоб ходити на роботу щодня і без докорів сумління. Але все-таки важливою умовою назвемо зацікавленість власним заняттям. Адже робота становить значну частину нашого життя, і приділяти цей безцінний час беззмістовній і нецікавій роботі – не найкраще рішення.

  Якщо робота дає можливість реалізувати ваш потенціал, вам хотітиметься творити ще більше, працювати старанніше і наполегливіше. І навіть тимчасові труднощі, які виникатимуть в процесі, не ставатимуть на заваді. А коли людина відчуває, що безцільно марнує на тій чи іншій роботі свої роки, таку роботу хорошою не назвеш. Але завжди можна змінити все в кращу сторону. Про це теж не слід забувати.

  Колектив та загальна атмосфера в компанії

  Якщо ви плануєте пропрацювати в певній компанії багато років, то інші люди, які теж працюють на цю компанію, хоч не хоч але стануть вашою сім’єю. А сім’ї теж, на жаль, бувають різні. Тому дуже важливо, що праця з іншими людьми приносила вам задоволення і комфорт. Це важливий фактор як для психологічного самопочуття, так і для результатів виконуваної роботи.

  Якщо ви вважаєте людей у колективі своїми друзями, і так само невимушено спілкуєтеся з ними в офіційній та неформальній обстановці, вважайте, вам пощастило. Вашу роботу можна назвати хорошою і приємною.

  Крутий колектив


  Почуття стабільності і впевненості в завтрашньому дні

  Стабільність і впевненість у майбутньому – теж ознака того, що ви працюєте на хорошій роботі. Хоча в наш непевний час складно стверджувати так про будь-яку роботу, але мінімальні гарантії все ж повинні бути. До таких гарантій можемо віднести офіційне працевлаштування, наявність соціального пакету, медичне страхування, здорова атмосфера в компанії та відсутність проблем із законом.

  Чи варто говорити, наскільки невпевненість у завтрашньому дні впливає на мотивацію співробітника і якість його роботи? Якщо людина позбавлена відчуття стабільності, то й говорити про якісь значні результати її праці теж не доводиться.

  А як у вас із вільним часом?

  Побудова кар’єри – безперечно, це важливий момент у біографії. Але якщо робота настільки завантажує вас, що забирає вас від вашої сім’ї навіть у вихідні дні, а про відпустку і годі мріяти, то можна незчутися, як виростуть діти, а ви навіть не візьмете участі у їхньому вихованні.

  Тому це важливий критерій хорошої роботи – можливість приділяти вільний час своїй сім’ї. І не десь колись, зрідка, а щовечора і щовихідних. Щоб і вовки були ситі, і вівці були цілі – з хорошою роботою це цілком можливо. А якщо керівництво постійно краде ваш час, мотивуючи це якимись благами у майбутньому, задумайтеся: наскільки важливо жертвувати своєю сім’єю заради амбіцій свого начальства?

  Отже, якщо ви можете сказати про свою роботу все вищеперелічене, вас залишається тільки привітати. А якщо якісь моменти вас не влаштовують, ніколи не пізно щось змінити.

  Читайте також

  • Як працювати з токсичним керівником?23 лютий, 2021

   Токсичний стиль керівництва – це справжнє горе для підлеглих. Від такого начальника можна навчитися багатьом професійним навичкам, але це навчання відбувається в такій нестерпній атмосфері, що іноді немає бажання до роботи від слова зовсім.

  • Як підприємливі люди заробляють в новій соцмережі Clubhouse22 лютий, 2021

   Що з себе представляє нова соцмережа, яка стрімко набирає обороти, і як дехто вже примудряється заробляти на ній – давайте з’ясуємо разом з Jobs.ua.

  • Як контролювати свої емоції, працюючи зі складним клієнтом?21 лютий, 2021

   У таких ситуаціях людина може залишатися «сам на сам» з усім негативом розмови, яку він має «повернути у потрібне компанії русло»

  • Люди ривка: як з ними працювати19 лютий, 2021

   Начальники досить часто плутають таких людей з ледарями, які не вміють і не хочуть працювати. У випадку людей ривка – вони люблять і вміють працювати, тільки по-своєму. Але тут постає одна проблема. Як відрізнити людину ривка від нероби?

  • Дієві поради, як розбудити в собі великі пориви до творчості18 лютий, 2021

   Jobs.ua підібрав для вас чудові поради, які дозволять розбудити в собі великі пориви до творчих звершень, адже це вміння – творити яскраво і незабутньо – важливий аспект будь-якої творчої професії.

  Часто шукають

  ↑ Вгору