Вибираючи спеціальність після 9-го чи 11-го класу, необхідно прислухатися до внутрішнього голосу, а також звернути увагу на свої уподобання та улюблені шкільні предмети. Комусь подобається математика й хімія, а дехто ні дня не може прожити без подорожей, інші обожнюють проводити час з тваринами. Будь-яка робота по-своєму унікальна, але jobs.ua пропонуємо вашій увазі 5 найцікавіших професій, в яких є місце екстриму, веселощам та саморозвитку.
Освіта: курси при авіакомпанії, коледж, внз. Специфіка: безпека, допомога пасажирам, авіаперельоти, круїзи. Особливості: підійде для жінок і чоловіків у віці від 18 до 30 років. Робота бортпровідника пов'язана з постійними подорожами як по Україні, так і по всьому світу. За роки діяльності вони встигають відвідати понад 20 країн, проводячи велику частину свого часу в небі або на воді. Бортпровідники забезпечують комфорт пасажирів на літаках, круїзних лайнерах та інших видах суден. Вони стежать за порядком в салоні, а також несуть відповідальність за безпеку пасажирів, швидку евакуацію в разі форс-мажору. До стюардів і стюардес висувають ряд вимог, які стосуються зовнішнього вигляду. Наприклад, зріст дівчат і хлопців повинен бути 165-175 см, а розмір одягу до 46-го – практично модельна зовнішність. Також вони повинні мати правильну мову, чітку дикцію, приємний тембр голосу, відрізнятися ввічливістю і товариськістю. На перший план виходять терплячість і стриманість, адже під час подорожей не всі пасажири поводяться себе коректно.
Освіта: внз, школа туризму. Специфіка: маршрути, фізична підготовка, туристичне спорядження, планування, перша медична допомога. Особливості: професія більше підходить для юнаків, ніж для дівчат. Якщо ви обожнюєте мандрівки та екстрим, то можете вибрати професію інструктора з туризму. Інструктор збирає туристичні групи, супроводжує їх і дає необхідні знання: орієнтування на місцевості; особливості маршруту; базові навички виживання в екстремальних умовах та інше.
Плюс в тому, що подорожі інструктора оплачують замовники, тому протягом року можна відвідати сотні мальовничих місць в Україні та інших країнах. Інструктор по туризму несе відповідальність за кожного члена групи, він приймає рішення в разі, якщо хтось отримав травму або, наприклад, страждає від гірської хвороби. Інструктор повинен бути у відмінній фізичній формі, прекрасно їздити як на велосипеді, так і на гірських лижах. Він повинен вміти плавати, бігати, надавати першу медичну допомогу, розпалювати вогонь без сірників, полювати і добувати воду там, де немає річки та інших джерел чистої рідини – виживати в найскладніших умовах!
Освіта: профільний вуз або коледж. Специфіка: дегустація, оцінка, ресторанна справа. Особливості: спеціальність підходить для жінок і чоловіків будь-якого віку. Професія ресторанний критик просто створена для гурманів і естетів. Критики відвідують ресторани та інші точки громадського харчування, оцінюючи їх за низкою параметрів, наприклад: дизайн приміщень; різноманітність меню, карти напоїв; якість обслуговування; майстерність кухаря, баристи, бармена; швидкість виконання замовлення, тощо. Ресторанні критики повинні мати гарний нюх, чутливі смакові рецептори, тягу до прекрасного і вимогливість. Вони можуть публікувати рецензії в друкованих та інтернет-виданнях, особистих блогах, деякі представники професії пишуть книги, відкривають власні кулінарні школи, беруть участь в ТВ-шоу в якості експертів. Робота пов'язана з постійним спілкуванням, а міжнародні ресторанні критики часто подорожують.
Освіта: вища. Специфіка: креативність, інновації, створення, одяг і гаджети. Особливості: професія підходить для жінок і чоловіків, які знаються на дизайні й аксесуарах. Це нова професія, яка об'єднує в собі технічну й творчу сторони. Техно-стилісти створюють побутову, ділову, промислову та інші види одягу, доповненою гаджетами. Такі речі відрізняються безпекою, деякі просто дарують позитивні емоції, а інші виконують більш практичні функції: GPS-датчики, підігрів, можливість передачі SOS-сигналу та інше. Техно-стилісти повинні розбиратися в останніх модних новинках, володіти хорошими технічними знаннями, бути експертами в області швейної справи. Професія дуже цікава, адже вона відкриває доступ до інновацій, допомагає завести багато корисних знайомств, а також отримати роботу в компанії мрії!
Освіта: курси, школи блогерів, внз, можна працювати без профільної освіти. Специфіка: соціальні мережі, фото і відео, інтернет, блог і влоги. Особливості: підійде для жінок і чоловіків, які мають комерційну жилку. Блогер – професія XXI століття, дозволяє працювати, отримувати прибуток і популярність, не виходячи з дому. Можна вести фото-, відео- і текстові блоги на різних майданчиках. Необхідно регулярно додавати в блог або влоги цікавий і трендовий контент, який приверне передплатників. Від кількості відвідувань, переглядів і людей, підписаних на сторінку, безпосередньо залежить місячний дохід блогера. Висвітлювати можна будь-які події: новини, новинки б'юті-індустрії, шопінг, особисті щоденники та інше. Нерідко блогери рекламують продукцію або послуги різних компаній, за що також отримують фінансову винагороду. Популярні блогери стають рупорами громадської думки, відомими кінокритиками і експертами, яких запрошують на радіоефіри, в телевізійні передачі, а також знімають в кіно.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.